Menu - nagłówek (dodatkowe)

Zaloguj się

PL
57143095d711f09bf743.JPG
mjr Marcel Podhorodecki z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina (po lewej), otrzymał Członkostwo Honorowe Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w misjach poza granicami kraju. Wręczył je prezes stowarzyszenia Tomasz Kloc

W czasie targów MSPO wręczono statuetkę DUMNY WETERAN

02 września 2019
W tym roku wyróżnienie trafiło do rąk Andrzeja Siekluckiego, prezesa firmy Egida IT Solutions

(źródło:Biuro Prasowe Wystawy Sił Zbrojnych RP)

Statuetkę Dumnego Weterana prezesowi Andrzejowi Siekludzkiemu wręczył Dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych, Pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej ds. Weteranów Wojciech Drobny. Pan Dyrektor odczytał również list Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej. 

- Każdy kto pełnił trudną i niebezpieczną służbę w misjach zasługuje na szacunek i pamięć. Szacunek dla weteranów to nasz obowiązek ale również ważnym jest udzielanie wsparcia osobom, które zostały ranne i poszkodowane w związku z udziałem w zagranicznych misjach wojskowych – odczytał dyrektor Drobny. Minister podziękował członkom Stowarzyszenia za wysiłek na rzecz weteranów.

Wręczono również dwa medale pamiątkowe dla Prezesa i Dyrektora Handlowego "Egida It Solutions".

Podczas uroczystości nagrodą szczególną uhonorowano mjr Marcela Podhorodeckiego z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, który otrzymał Członkostwo Honorowe Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w misjach poza granicami kraju za wyjątkowe zaangażowanie i wspieranie weteranów od samego początku.

Po raz pierwszy Dumny Weteran pojawił się w Kielcach w 2013 roku i od tamtego czasu na stałe wpisał się kalendarz najważniejszych wydarzeń kieleckich targów.

Statuetka symbolizuje żołnierza weterana, który pomimo odniesionych ran jest dumny ze swojej służby. Autorem nagrody jest pułkownik rezerwy Grzegorz Wajda.

Statuetkę "Dumnego Weterana" przyznaje Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Nagroda przyznawana jest firmą, instytucjom, które wspierają żołnierzy weteranów poszkodowanych w misjach zagranicznych. To wsparcie może być różnego typu, chociażby: finansowe, rzeczowe, projektowe lub logistyczne. Jak wyraźnie zaznaczył prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, Tomasz Kloc nie tylko wielkość wsparcia jest najistotniejsza. "Najważniejsza jest systematyczność, kontynuacja i kontakt z ludźmi z szefostem, pracownikami firmy na różnego typu przedsięwzięciach. Jeżeli mamy to wsparcie to daje nam to poczucie, że dana firma, instytucja jest zainteresowana i chciałaby zrobić coś dla żołnierzy weteranów w zakresie swoich możliwości".

 

Polecane aktualności
15 grudnia 2020
Po raz pierwsze w historii członkowie Rady Programowej Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego spotkali się online.
23 listopada 2020
Prezes Zarządu Targów Kielce otrzymał lotnicze Honorowe Wyróżnienie Roku za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.
11 września 2020
Jednym z ostatnich akcentów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową kieleckich targów obronnych. Dodatkowym punktem podczas uroczystej gali są także nagrody przyznawane m.in. przez Wojsko Polskie.
09 września 2020
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń został uhonorowany pierścieniem BENE DE PATRIA MERITUS Dobrze zasłużony Ojczyźnie. Wyróżnienie przyznawane jest przez Stowarzyszenie Dostawców Na Rzecz Służb Mundurowych
09 września 2020
Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych rozdało swoje narody. Podczas MSPO 2020 organizacja uhonorowała firmy oraz osoby, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju obronności kraju.
09 września 2020
Podczas drugiego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbyły się trzy spotkania z autorami niezwykłych książek o tematyce militarno-wojennej
08 września 2020
Ceremonia zgromadziła wielu znakomitych gości, którzy mogli wysłuchać między innymi listów Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Premiera Mateusza Morawieckiego.
08 września 2020
Od lat Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to przede wszystkim pokazy sprzętu wojskowego, a także tego, służącego innym służbom mundurowym. Podczas tegorocznej edycji również zobaczymy debiutantów.