57143095d711f09bf743.JPG
mjr Marcel Podhorodecki z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina (po lewej), otrzymał Członkostwo Honorowe Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w misjach poza granicami kraju. Wręczył je prezes stowarzyszenia Tomasz Kloc

W czasie targów MSPO wręczono statuetkę DUMNY WETERAN

02 września 2019
W tym roku wyróżnienie trafiło do rąk Andrzeja Siekluckiego, prezesa firmy Egida IT Solutions

(źródło:Biuro Prasowe Wystawy Sił Zbrojnych RP)

Statuetkę Dumnego Weterana prezesowi Andrzejowi Siekludzkiemu wręczył Dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych, Pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej ds. Weteranów Wojciech Drobny. Pan Dyrektor odczytał również list Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej. 

- Każdy kto pełnił trudną i niebezpieczną służbę w misjach zasługuje na szacunek i pamięć. Szacunek dla weteranów to nasz obowiązek ale również ważnym jest udzielanie wsparcia osobom, które zostały ranne i poszkodowane w związku z udziałem w zagranicznych misjach wojskowych – odczytał dyrektor Drobny. Minister podziękował członkom Stowarzyszenia za wysiłek na rzecz weteranów.

Wręczono również dwa medale pamiątkowe dla Prezesa i Dyrektora Handlowego "Egida It Solutions".

Podczas uroczystości nagrodą szczególną uhonorowano mjr Marcela Podhorodeckiego z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, który otrzymał Członkostwo Honorowe Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w misjach poza granicami kraju za wyjątkowe zaangażowanie i wspieranie weteranów od samego początku.

Po raz pierwszy Dumny Weteran pojawił się w Kielcach w 2013 roku i od tamtego czasu na stałe wpisał się kalendarz najważniejszych wydarzeń kieleckich targów.

Statuetka symbolizuje żołnierza weterana, który pomimo odniesionych ran jest dumny ze swojej służby. Autorem nagrody jest pułkownik rezerwy Grzegorz Wajda.

Statuetkę "Dumnego Weterana" przyznaje Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Nagroda przyznawana jest firmą, instytucjom, które wspierają żołnierzy weteranów poszkodowanych w misjach zagranicznych. To wsparcie może być różnego typu, chociażby: finansowe, rzeczowe, projektowe lub logistyczne. Jak wyraźnie zaznaczył prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, Tomasz Kloc nie tylko wielkość wsparcia jest najistotniejsza. "Najważniejsza jest systematyczność, kontynuacja i kontakt z ludźmi z szefostem, pracownikami firmy na różnego typu przedsięwzięciach. Jeżeli mamy to wsparcie to daje nam to poczucie, że dana firma, instytucja jest zainteresowana i chciałaby zrobić coś dla żołnierzy weteranów w zakresie swoich możliwości".

 

Polecane aktualności
05 września 2019
Ostatniego dnia Salonu Obronnego w Targach Kielce, 6 września, podczas uroczystej gali wręczono nagrody Defender oraz wyróżnienia i nagrody specjalne MSPO i Międzynarodowych Targów Logistycznych LOGISTYKA
09 września 2019
20. Jubileuszowa Wystawa Sił Zbrojnych, amerykańskie czołgi i śmigłowce, pokazy dynamiczne i darmowa grochówka - to wszystko oferował zwiedzającym Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
17 września 2019
Udział przedstawicieli Targów Kielce w DEFENCE & SECURITY EQUIPMENT INTERNATIONAL rozpoczyna przygotowania do Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2020.
27 stycznia 2020

Ponad 49 mld zł na wydatki obronne zakłada projekt polskiego budżetu na rok 2020. Stanowi to 2,1 proc. PKB. Udział ten wynika z ustawy o modernizacji i finansowaniu sił zbrojnych zakładającej stopniowy wzrost wydatków obronnych do 2,5 proc. w roku 2030.

16 marca 2020
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce to razem z paryskimi EURSATORY i londyńskim DSEI jedna z trzech najważniejszych wystaw branży w Europie. Nic dziwnego, że zaistnienie podczas tego wydarzenia jest istotne dla wielkich światowych graczy oraz dla krajów wiodących prym w wojskowych dostawach.
19 marca 2020
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to tak, jak pozostałe wydarzenia targowe miejsce biznesowych spotkań. Często jednak dzięki Targom Kielce można poznać ciekawych ludzi, o niesamowitych życiorysach. Takim człowiekiem był gość honorowy MSPO 2019 - pułkownik Alfred Merrill Worden.
20 marca 2020
Trwa plebiscyt Gazety Wyborczej „Supermiasta”. Plebiscyt został zorganizowany z okazji 30-lecia pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Dzięki dziennikarzom Gazety dowiadujemy się z czego poszczególne miasta mogą być dumne – w Kielcach jest to z pewnością ośrodek targowy.
27 marca 2020
Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego we wrześniu 2019 polski rząd wystosował zapytanie LOR odnoście zakupu zestawów Javelin.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy