57143095d711f09bf743.JPG
mjr Marcel Podhorodecki z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina (po lewej), otrzymał Członkostwo Honorowe Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w misjach poza granicami kraju. Wręczył je prezes stowarzyszenia Tomasz Kloc

W czasie targów MSPO wręczono statuetkę DUMNY WETERAN

02 września 2019
W tym roku wyróżnienie trafiło do rąk Andrzeja Siekluckiego, prezesa firmy Egida IT Solutions

(źródło:Biuro Prasowe Wystawy Sił Zbrojnych RP)

Statuetkę Dumnego Weterana prezesowi Andrzejowi Siekludzkiemu wręczył Dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych, Pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej ds. Weteranów Wojciech Drobny. Pan Dyrektor odczytał również list Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej. 

- Każdy kto pełnił trudną i niebezpieczną służbę w misjach zasługuje na szacunek i pamięć. Szacunek dla weteranów to nasz obowiązek ale również ważnym jest udzielanie wsparcia osobom, które zostały ranne i poszkodowane w związku z udziałem w zagranicznych misjach wojskowych – odczytał dyrektor Drobny. Minister podziękował członkom Stowarzyszenia za wysiłek na rzecz weteranów.

Wręczono również dwa medale pamiątkowe dla Prezesa i Dyrektora Handlowego "Egida It Solutions".

Podczas uroczystości nagrodą szczególną uhonorowano mjr Marcela Podhorodeckiego z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, który otrzymał Członkostwo Honorowe Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w misjach poza granicami kraju za wyjątkowe zaangażowanie i wspieranie weteranów od samego początku.

Po raz pierwszy Dumny Weteran pojawił się w Kielcach w 2013 roku i od tamtego czasu na stałe wpisał się kalendarz najważniejszych wydarzeń kieleckich targów.

Statuetka symbolizuje żołnierza weterana, który pomimo odniesionych ran jest dumny ze swojej służby. Autorem nagrody jest pułkownik rezerwy Grzegorz Wajda.

Statuetkę "Dumnego Weterana" przyznaje Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Nagroda przyznawana jest firmą, instytucjom, które wspierają żołnierzy weteranów poszkodowanych w misjach zagranicznych. To wsparcie może być różnego typu, chociażby: finansowe, rzeczowe, projektowe lub logistyczne. Jak wyraźnie zaznaczył prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, Tomasz Kloc nie tylko wielkość wsparcia jest najistotniejsza. "Najważniejsza jest systematyczność, kontynuacja i kontakt z ludźmi z szefostem, pracownikami firmy na różnego typu przedsięwzięciach. Jeżeli mamy to wsparcie to daje nam to poczucie, że dana firma, instytucja jest zainteresowana i chciałaby zrobić coś dla żołnierzy weteranów w zakresie swoich możliwości".

 

Polecane aktualności
10 lipca 2020
Oświadczenie Zarządu Targów Kielce w sprawie organizacji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego od 8 do 10 września 2020
16 lipca 2020
W kieleckim ośrodku spotkali się: przedstawiciele Ambasady Brytyjskiej, PGZ-u oraz Targów Kielce.
17 lipca 2020
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od 28 lat odwiedzają znani i znaczący politycy z różnych opcji politycznych.
23 lipca 2020
"Pozycja MSPO w branży zbrojeniowej nie tylko w Europie, ale i na świecie jest niepodważalna, co szczególnie w roku bieżącym i wycofaniu się innych państw z organizacji podobnych wystaw, może paradoksalnie stanowić dodatni impuls dla kieleckiego Salonu" – czytamy w piśmie Biura Bezpieczeństwa Narodowego skierowanym do prezydenta Bogdana Wenty.
29 lipca 2020
Każdego roku podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce służbę pełni kilkuset żołnierzy. Przygotowanie Wystawy Sił Zbrojnych traktowane jest jako zadanie bojowe i jako takie wymaga rekonesansu. Podczas tegorocznego spotkania głównym tematem było bezpieczeństwo wydarzenia targowego w czasie pandemii COVID-19.
30 lipca 2020
Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Targi Kielce staną się centrum światowego przemysłu obronnego od 8 do 10 września.
07 sierpnia 2020
Po raz kolejny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce uzyskał wsparcie wyjątkowego patrona.
11 sierpnia 2020
Na stronie www Targów Kielce działa już wirtualna rejestracja dla zwiedzających. Jak co roku, kielecki ośrodek zachęca do tego, sprawniejszego sposobu potwierdzenia swojej obecności na wydarzeniu.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy