DEFENDER-2020.jpg

Nagrody DEFENDER rozdane!

11 września 2020
Jednym z ostatnich akcentów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową kieleckich targów obronnych. Dodatkowym punktem podczas uroczystej gali są także nagrody przyznawane m.in. przez Wojsko Polskie.

Uroczysta gala, podczas której przyznawane są nagrody DEFENDER to także czas podsumowań tegorocznej edycji targów. Jak podkreślił dr Andrzej Mochoń, o takie podsumowanie w tym roku jest wyjątkowo trudno. – Niełatwe to dla nas podsumowanie…sukces czy porażka? Także rozmowy z Państwem, naszymi Wystawcami przynoszą to samo pytanie. Czas pokaże jak wiele wynieśliśmy z tego wydarzenia. Jednak już dzisiaj mogę, powiedzieć, że warto było zawalczyć o tę jedyną w tym roku wystawę branży obronnej w Europie –powiedział Prezes Targów Kielce.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta podkreślił znaczenie organizacji salonu dla całego miasta – Dziękuję organizatorom targów, za ich upór i konsekwencję w dążeniu do celu. Targi choć mniejsze, dały możliwość nie tylko  zapoznania się ze sprzętem, ale także wymiany myśli i głębokich rozmów na temat bezpieczeństwa. I właśnie ta kameralność tegorocznej wystawy pozwoliła nam wszystkim na mocniejsze pochylenie się na sprzętem, programami i wszystkim tym, z czym na co dzień pracują służby mundurowe – dodał Prezydent Wenta.

W właśnie za produkcję tego ekwipunku przyznano nagrody DEFENDER.
 – Zaskoczyła nas ilość zgłoszeń, a także jakość sprzętu, który przedstawiono pod obrady komisji – powiedział Sebastian Chwałek, Sekretarz Stanu w MON – Niezmiernie cieszy nas również fakt, że wiele z tych zgłoszeń to polskie produkty, produkowane w polskich zakładach – dodał Przewodniczący Rady Programowej MSPO.

A nagrody DEFENDER trafiły do:

  • Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych z Warszawy (lider); Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno-Technologicznego z Warszawy za e-NOSP sieciocentryczny system zarządzania gotowością urządzeń naziemnej obsługi statków powietrznych z wykorzystaniem teletransmisji danych
  • Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia z Zielonki (lider) oraz Autocomp Management za autonomiczny symulator szkolenia strzelców przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego PIORUN
  • ZURAD za RobUV

 

Podczas uroczystej gali przyznano także nagrodę Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych (wyróżnienie trafiło do do 4 Regionalnej Bazy Logistycznej z Wrocławia za: stanowisko kontrolno-naprawcze SKN-1Z celownika  DNRS/288 systemu kierowania ogniem wieży HITFIST 30mm K.T.O. ROSOMAK), a także Nagroda Główna Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych (tu nagroda trafiła do Inspektoratu Marynarki Wojennej z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych).

Dodatkowo jak co roku przyznano także medale i wyróżnienia za atrakcyjną prezentację stoiska targowego. Medale trafiły do:

  • HYUNDAI Rotem Company, Korea Płd
  • Lockheed Martin Corporation, USA
  • Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia, Zielonka

 

Przyznano także Medal za organizację  Wystawy Narodowej Wielkiej Brytanii. Wyróżnienie trafia do UK Defence and Security Exports i British Embassy oraz INTEC EXPORT INTELLIGENCE.

Organizatorzy targów docenili Wystawę Sił Zbrojnych.  Medale odbrali przedstawiciele Sztabu Generalnego WP, Dowództwa Generalnego  Rodzajów Sił Zbrojnych oraz  Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, który jak co roku był koordynatorem Wystawy. W tym miejscu słowa szczególnego podziękowania skierowano do płk Grzegorza Lisowskiego,  Z-cy Szefa Służb Technicznych Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Pełna lista zwycięzców znajduje się TUTAJ

 

(MBr)

Polecane aktualności
15 grudnia 2020
Po raz pierwsze w historii członkowie Rady Programowej Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego spotkali się online.
23 listopada 2020
Prezes Zarządu Targów Kielce otrzymał lotnicze Honorowe Wyróżnienie Roku za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.
09 września 2020
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń został uhonorowany pierścieniem BENE DE PATRIA MERITUS Dobrze zasłużony Ojczyźnie. Wyróżnienie przyznawane jest przez Stowarzyszenie Dostawców Na Rzecz Służb Mundurowych
09 września 2020
Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych rozdało swoje narody. Podczas MSPO 2020 organizacja uhonorowała firmy oraz osoby, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju obronności kraju.
09 września 2020
Podczas drugiego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbyły się trzy spotkania z autorami niezwykłych książek o tematyce militarno-wojennej
08 września 2020
Ceremonia zgromadziła wielu znakomitych gości, którzy mogli wysłuchać między innymi listów Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Premiera Mateusza Morawieckiego.
08 września 2020
Od lat Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to przede wszystkim pokazy sprzętu wojskowego, a także tego, służącego innym służbom mundurowym. Podczas tegorocznej edycji również zobaczymy debiutantów.
08 września 2020
Ogólnopolską konferencję naukową „Działania przemysłu obronnego na rzecz infrastruktury krytycznej i obronnej państwa” podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2020 zorganizowali przedstawiciele środowiska uniwersyteckiego