DSC00014.JPG

Podczas MSPO trwają rozmowy o obronności państwa

08 września 2020
Ogólnopolską konferencję naukową „Działania przemysłu obronnego na rzecz infrastruktury krytycznej i obronnej państwa” podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2020 zorganizowali przedstawiciele środowiska uniwersyteckiego

To już tradycja, że podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbywa się w tym miejscu od kilku lat konferencja. Rok temu odbyło się spotkanie pn. „Przemysł obronny głównym podmiotem polityki gospodarczo-obronnej Polski”. Referaty z poprzedniej edycji zostały wydane przez wydawnictwo „Dom Wydawniczy Elipsa” i dziś po raz pierwszy otrzymaliśmy tę książkę – na początku spotkania powiedział prof. UJK  dr hab. Paweł Soroka, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

DSC00008.JPG [2.77 MB]

Tegoroczne spotkanie poświęcone zostało w pełni infrastrukturze krytycznej i obronności państwa, które pełnią kluczową rolę w jego funkcjonowaniu i życiu obywateli. Spotkanie odbywa się ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu obronnego. Podczas konferencji wygłoszone zostaną m.in. referaty o: istocie i funkcjach, jakie spełnia infrastruktura krytyczna państwa, europejskiej infrastrukturze krytycznej, ochronie ujęć wody na terenach zurbanizowanych, nawierzchniach elementów funkcjonalnych lotnisk jako elementach infrastruktury krytycznej: - Wypracowujemy jako państwo pewne przepisy. Staramy się włączać i wypełniać przepisy, które wynikają z członkostwa w Unii Europejskiej i NATO – mówiła podczas spotkania dr Jolanta Cichosz.

DSC00029.JPG [2.85 MB]

Organizatorami konferencji są: Instytut Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych wraz z Katedrą Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Targi Kielce S.A. wspólnie z partnerami, m.in.: Wyższą Szkołą Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, Warszawską Szkołą Zarządzania-Szkołą Wyższą, Polską Agencją Przemysłowo-Obronną i Polskim Lobby Przemysłowym.

(AO)

Polecane aktualności
15 grudnia 2020
Po raz pierwsze w historii członkowie Rady Programowej Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego spotkali się online.
23 listopada 2020
Prezes Zarządu Targów Kielce otrzymał lotnicze Honorowe Wyróżnienie Roku za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.
11 września 2020
Jednym z ostatnich akcentów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową kieleckich targów obronnych. Dodatkowym punktem podczas uroczystej gali są także nagrody przyznawane m.in. przez Wojsko Polskie.
09 września 2020
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń został uhonorowany pierścieniem BENE DE PATRIA MERITUS Dobrze zasłużony Ojczyźnie. Wyróżnienie przyznawane jest przez Stowarzyszenie Dostawców Na Rzecz Służb Mundurowych
09 września 2020
Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych rozdało swoje narody. Podczas MSPO 2020 organizacja uhonorowała firmy oraz osoby, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju obronności kraju.
09 września 2020
Podczas drugiego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbyły się trzy spotkania z autorami niezwykłych książek o tematyce militarno-wojennej
08 września 2020
Ceremonia zgromadziła wielu znakomitych gości, którzy mogli wysłuchać między innymi listów Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Premiera Mateusza Morawieckiego.
08 września 2020
Od lat Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to przede wszystkim pokazy sprzętu wojskowego, a także tego, służącego innym służbom mundurowym. Podczas tegorocznej edycji również zobaczymy debiutantów.