DSC00229.JPG

Spotkania autorskie częścią MSPO

09 września 2020
Podczas drugiego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbyły się trzy spotkania z autorami niezwykłych książek o tematyce militarno-wojennej

Spotkanie z Navalem, autorem swojej najnowszej książki „Chłopaki z Marsa” było okazją do zapoznania się z przekonaniami twórcy GROM-u, generała Petelickiego, który dokładnie wiedział, że skutecznych żołnierzy nie charakteryzuje strój, a determinacja i upór. Naval w swojej publikacji ukazuje niezwykłe przemiany mentalne poszczególnych osób, którzy z pasją taką właśnie przemianę przeszli, a następnie stali się elitą uznaną za najbardziej skutecznych żołnierzy jednostek specjalnych.

DSC00225.JPG [2.95 MB]

Naval to były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM. Przez czternaście lat służył jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na misjach zagranicznych biorąc udział w działaniach bojowych na wodach Zatoki Perskiej, Iraku i w Afganistanie.

Również podczas spotkania autorskiego z Krzysztofem Puwalskim, uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać o fabule książki „Operator 594”. Historia Operatora /594/ to niezwykła przygoda człowieka z determinacją dążącego do upragnionego życiowego celu. W publikacji zawarte są przykłady ludzkiej wytrwałości, siły, pasji, pragnienia przeżycia przygody, akcji i adrenaliny, ale też wyczerpania, tęsknoty, oraz walki z samym sobą.

DSC00389.JPG [3.09 MB]

Krzysztof Puwalski „PUWAL” spędził 22 lata w Siłach Specjalnych, w tym 12 lat w GROM-ie.

DSC00385.JPG [2.76 MB]

 (AO)

Polecane aktualności
15 grudnia 2020
Po raz pierwsze w historii członkowie Rady Programowej Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego spotkali się online.
23 listopada 2020
Prezes Zarządu Targów Kielce otrzymał lotnicze Honorowe Wyróżnienie Roku za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.
11 września 2020
Jednym z ostatnich akcentów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową kieleckich targów obronnych. Dodatkowym punktem podczas uroczystej gali są także nagrody przyznawane m.in. przez Wojsko Polskie.
09 września 2020
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń został uhonorowany pierścieniem BENE DE PATRIA MERITUS Dobrze zasłużony Ojczyźnie. Wyróżnienie przyznawane jest przez Stowarzyszenie Dostawców Na Rzecz Służb Mundurowych
09 września 2020
Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych rozdało swoje narody. Podczas MSPO 2020 organizacja uhonorowała firmy oraz osoby, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju obronności kraju.
08 września 2020
Ceremonia zgromadziła wielu znakomitych gości, którzy mogli wysłuchać między innymi listów Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Premiera Mateusza Morawieckiego.
08 września 2020
Od lat Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to przede wszystkim pokazy sprzętu wojskowego, a także tego, służącego innym służbom mundurowym. Podczas tegorocznej edycji również zobaczymy debiutantów.
08 września 2020
Ogólnopolską konferencję naukową „Działania przemysłu obronnego na rzecz infrastruktury krytycznej i obronnej państwa” podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2020 zorganizowali przedstawiciele środowiska uniwersyteckiego