mspootwarcie.jpeg

MSPO uroczyście otwarte

08 września 2020
Ceremonia zgromadziła wielu znakomitych gości, którzy mogli wysłuchać między innymi listów Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Premiera Mateusza Morawieckiego.

„Silna Polska to jeden z kluczowych punktów planu zrównoważonego rozwoju kraju,  wśród nich pozycja na świecie i sprawna armia - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach jest wydarzeniem, które wpisuje się w rządowe działania, promuje polskie firmy i buduje silną markę kraju na arenie międzynarodowej. Jestem przekonany, że tegoroczna edycja jest także przykładem zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego, dyscypliny, odpowiedzialności i troski o drugiego człowieka.” – tak o organizacji MSPO 2020, odbywającego się w niezwykle trudnej dla świata sytuacji wywołanej pandemią Sars Cov-2 mówił prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń w swoim wystąpieniu.

Prezydent RP Andrzej Duda nie mógł pojawić się w Kielcach. List od prezydenta odczytał Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Dariusz Gwizdała. Goście mogli usłyszeć podziękowania Głowy Państwa – „Dziękuję organizatorom, którzy od lat współtworzą to ważne wydarzenie promujące polską gospodarkę i polską markę na świecie.”

„Od początku Salon spełnia dwie funkcje. Jedną z nich jest prezentacja konkretnych wyrobów i rozwiązań technicznych. Równie ważny jest aspekt wymiany poglądów i dyskusji. To one doprowadzają do zawiązywania się konsorcjów, które wspólnie podejmują prace badawczo-rozwojowe. Tu dyskutuje się o kształcie przemysłu zbrojeniowego, potrzeb sił zbrojnych – o tym, jak może wyglądać przyszłe pole walki. W dobie koronawirusa ten aspekt odgrywa pierwszoplanową rolę. Mimo obostrzeń sanitarnych MSPO nie traci  merytorycznego ciężaru gatunkowego” – aspekt pandemii poruszył w liście odczytanym przez Sekretarza Stanu, Zastępcę Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pana Pawła Szrota, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

„Jakim wielkim zaszczytem jest być tu dziś z Wami.   W wielkiej Brytanii zawsze jesteśmy pod wielkim wrażeniem wytrzymałości i determinacji Polaków.  Przykłady tej wytrzymałości i determinacji można mnożyć patrząc na wieloletnią historię narodu. Zatem nie jest żadnym zaskoczeniem, że, pomimo wszystkich wyzwań przed którymi stoi świat , to właśnie Polska daje przykład organizując najwyższej klasy targi. Cyfry może są bardziej skromne, od tych, do których się przyzwyczailiśmy. Dziś rano rozglądałem się po halach, patrzę na zgromadzonych – cyfry może są skromniejsze. Ale jakość jak zawsze wysoka” – tak swoje wystąpienie rozpoczął Jeremy Quin Minister do spraw Zamówień Obronnych Zjednoczonego Królestwa, który przewodniczy brytyjskiej delegacji organizującej podczas tegorocznego MSPO Wystawę Narodową.

O roli Targów Kielce dla regionu w swoim przemówieniu skupił się prezydent Kielc Bogdan Wenta: „Państwa obecność na 28. Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego jest dla mnie i wszystkich mieszkańców Kielc szczególnie ważna. Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie Wasze zaangażowanie i determinacja. Udowadniacie swoją obecnością, że nawet największe przeciwności losu i pandemia o globalnym wymiarze nie osłabiły woli podejmowania działań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na świecie”.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który rozpoczął się dziś potrwa do czwartku 10 września.

Polecane aktualności
15 grudnia 2020
Po raz pierwsze w historii członkowie Rady Programowej Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego spotkali się online.
23 listopada 2020
Prezes Zarządu Targów Kielce otrzymał lotnicze Honorowe Wyróżnienie Roku za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego.
11 września 2020
Jednym z ostatnich akcentów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową kieleckich targów obronnych. Dodatkowym punktem podczas uroczystej gali są także nagrody przyznawane m.in. przez Wojsko Polskie.
09 września 2020
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego Prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń został uhonorowany pierścieniem BENE DE PATRIA MERITUS Dobrze zasłużony Ojczyźnie. Wyróżnienie przyznawane jest przez Stowarzyszenie Dostawców Na Rzecz Służb Mundurowych
09 września 2020
Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych rozdało swoje narody. Podczas MSPO 2020 organizacja uhonorowała firmy oraz osoby, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju obronności kraju.
09 września 2020
Podczas drugiego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbyły się trzy spotkania z autorami niezwykłych książek o tematyce militarno-wojennej
08 września 2020
Od lat Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to przede wszystkim pokazy sprzętu wojskowego, a także tego, służącego innym służbom mundurowym. Podczas tegorocznej edycji również zobaczymy debiutantów.
08 września 2020
Ogólnopolską konferencję naukową „Działania przemysłu obronnego na rzecz infrastruktury krytycznej i obronnej państwa” podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2020 zorganizowali przedstawiciele środowiska uniwersyteckiego