FL103865.JPG

Uroczysty apel klas mundurowych podczas 30 edycji MSPO

06 września 2022
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przywitał uczniów klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych, podczas jubileuszowej, 30 edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Pierwszego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbył się uroczysty apel klas mundurowych, któremu przewodniczył Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak.

- Stanowicie kolejne, młode pokolenie żołnierzy Wojska Polskiego. Większość z was zapytana, co zamierza robić po zakończeniu szkoły średniej zdradziła, że ma plany dalej edukacji na kierunkach wojskowych. Bardzo mnie to cieszy. Tradycją jest, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas mundurowych odbywa się tutaj, podczas Międzynarodowe Salonu Przemysłu Obronnego – stwierdził minister Mariusz Błaszczak.

Minister wspomniał również o nowych kierunkach szkolnictwa wyższego w akademiach wojskowych związanych z walką z cyberprzestępczością.

Po uroczystości uczniowie zwiedzili MSPO, obejrzeli m.in. produkty prezentowane przez Polską Grupę Zbrojeniową, wystawę narodową Stanów Zjednoczonych oraz wystawę Polskich Sił Zbrojnych.

Rok szkolny 2022-2023 w polskich klasach mundurowych rozpoczęło 20 tysięcy kadetów, to o 5 tysięcy więcej, niż w roku ubiegłym.

Polecane aktualności
05 października 2022
To już 9. edycja Warsaw Security Forum organizowanego przez Fundację imienia Kazimierza Pułaskiego. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć rozmów o Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
10 września 2022
Mimo niesprzyjającej pogody tłumy odwiedzają Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wystawę przygotowaną przez Wojsko Polskie możne zwiedzać do 17.00
09 września 2022
Ostatnim akcentem tegorocznej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego było wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową i Komisję Konkursową kieleckich targów obronnych. W trakcie uroczystej gali wręczono także m.in. Nagrodę Specjalną Ministra Rozwoju i Technologii, Nagrody Prezesa Targów Kielce oraz nagrody za aranżację stoiska.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
08 września 2022
- To już 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielce stały się stolicą europejskiego przemysłu obronnego na te kilka dni, a Polska jest dzisiaj w centrum architektury bezpieczeństwa Europy - mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Targach Kielce w czwartek, 8 września.
08 września 2022
Od pierwszego dnia jubileuszowej edycji MSPO, wystawie sprzętu wojskowego i nowoczesnej technologii, towarzyszą liczne pokazy dynamiczne, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Najnowsze systemy antydronowe, nowoczesne narzędzia stosowane przez wojsko, czy bezzałogowe statki powietrzne i kamery termowizyjne to tylko część asortymentu wykorzystywanego w pokazach.
08 września 2022
Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie wozy MRAP Cougar będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będą też koncerty bojowych piosenek i pokazy musztry paradnej. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 17.00 w sobotę, 10 września.
08 września 2022
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach na Dzień Otwarty MSPO uruchomił specjalną linię autobusową TK, która pomoże w dotarciu do Targów Kielce w sobotę, 10 września. Na mieszkańców czeka Wystawa Sił Zbrojnych i mnóstwo atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.