1Z6W0575.jpg

Uroczyste otwarcie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego

06 września 2022
„Każdy kontrakt tu zawierany przybliża nas do pokoju” – warto zwrócić uwagę na te słowa wygłoszone podczas ceremonii otwarcia przez prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastiana Chwałka. Szef PGZ-u zapewnił także, że spółka dalej będzie współpracować z kieleckim ośrodkiem

Bezpieczeństwo, współpraca, rozwój, historia – te określenia przewijały się we wszystkich wygłoszonych dziś mowach i listach. Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce podkreślał, że "przeszłość, jest kluczem do przyszłości". Sekretarz Stanu Paweł Soloch, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Minister w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odczytał list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Sekretarza Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych, Zbigniew Hoffman odczytał list od Marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Wojewoda świętokrzyski  Zbigniew Koniusz, odczytał z kolei list od Prezesa rady oraz wspomniany Sebastian Chwałek, prezes PGZ. Minister Obrony Narodowej Republiki Turcji HULUSI AKAR sporo miejsca w swoim przemówieniu poświęcił kwestii współpracy polsko-tureckiej. Uroczystego otwarcia targów dokonał Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

 

Polecane aktualności
05 października 2022
To już 9. edycja Warsaw Security Forum organizowanego przez Fundację imienia Kazimierza Pułaskiego. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć rozmów o Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
10 września 2022
Mimo niesprzyjającej pogody tłumy odwiedzają Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wystawę przygotowaną przez Wojsko Polskie możne zwiedzać do 17.00
09 września 2022
Ostatnim akcentem tegorocznej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego było wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową i Komisję Konkursową kieleckich targów obronnych. W trakcie uroczystej gali wręczono także m.in. Nagrodę Specjalną Ministra Rozwoju i Technologii, Nagrody Prezesa Targów Kielce oraz nagrody za aranżację stoiska.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
08 września 2022
- To już 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielce stały się stolicą europejskiego przemysłu obronnego na te kilka dni, a Polska jest dzisiaj w centrum architektury bezpieczeństwa Europy - mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Targach Kielce w czwartek, 8 września.
08 września 2022
Od pierwszego dnia jubileuszowej edycji MSPO, wystawie sprzętu wojskowego i nowoczesnej technologii, towarzyszą liczne pokazy dynamiczne, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Najnowsze systemy antydronowe, nowoczesne narzędzia stosowane przez wojsko, czy bezzałogowe statki powietrzne i kamery termowizyjne to tylko część asortymentu wykorzystywanego w pokazach.
08 września 2022
Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie wozy MRAP Cougar będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będą też koncerty bojowych piosenek i pokazy musztry paradnej. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 17.00 w sobotę, 10 września.
08 września 2022
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach na Dzień Otwarty MSPO uruchomił specjalną linię autobusową TK, która pomoże w dotarciu do Targów Kielce w sobotę, 10 września. Na mieszkańców czeka Wystawa Sił Zbrojnych i mnóstwo atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.