DSC00185.JPG

TRANSEXPO poprzedzone konferencją

11 października 2022
Tradycyjnie, w przeddzień Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego, odbywa się Konferencja Techniczna organizowana przez współorganizatora Targów TRANSEXPO – Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej. W tym roku konferencja ma charakter Komisji Taboru Autobusowego.

Podczas konferencji głos zabierają eksperci z instytucji miejskich zajmujących się transportem zbiorowym. Prelegentami są także przedstawiciele firm z branży transportu zbiorowego.

Wśród poruszanych tematów znalazły się: analizy pożarów elektrycznych autobusów miejskich  czy zabezpieczenia przeciwpożarowe w autobusach elektrycznych z perspektywy producenta taboru, poruszane są także zagadnienia dotyczące autobusów wodorowych.

Podczas otwarcia konferencji dr Andrzej Mochoń prezes zarządu Targów Kielce mówił o zainteresowaniu tegorocznymi Targami TRANSEXPO samorządowców z Ukrainy, przedstawiciele aż 7 ukraińskich miast pojawią się w Targach Kielce.

Prezes IGKM Dorota Kacprzyk podkreślała natomiast, że zorganizowanie konferencji w przeddzień Targów TRANSEXPO było i jest pomysłem trafionym.

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO rozpoczną się  w środę 12 października i potrwają do piątku 14 października.

Polecane aktualności
14 października 2022
Od przedwojennego autobusu, do Ikarusa, który jeszcze kilkanaście lat temu woził nas ulicami miast. Przy okazji kieleckich targów Transexpo 2022 Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zaprezentowała ciekawą wystawę zabytkowych autobusów.
14 października 2022
Firma Simple H2 przedstawiła swoją wizje wykorzystania instalacji wytwarzania zielonego wodoru w drugim dniu Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego.
13 października 2022
Ile kosztuje podróżowanie po mieście? Odpowiedź na to pytanie poznali uczniowie, którzy odwiedzili wystawę TRANSEXPO, trwającą obecnie w Targach Kielce. Mieli oni okazję wziąć udział w krótkiej prelekcji połączonej z debatą na temat środków komunikacji.
13 października 2022
Wiele interesujących wątków dotyczących m.in. obowiązujących aktów prawnych związanych z transportem publicznych poruszono podczas konferencji przewozowej Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji w trakcie XVI targów TRANSEXPO w Targach Kielce.
13 października 2022
XVI Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO odwiedziły delegacje z Ukrainy. Nasi sąsiedzi poszukują tu autobusów i busów, które sprawdzą się w warunkach miejskich, ale i takich, które sprawnie przewiozą pasażerów z miast do mniejszych miejscowości.
13 października 2022
Pierwszy wieczór XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego upłynął pod znakiem targowych nagród i wyróżnień.
13 października 2022
Dwunastometrowy elektryk od ARP, Arthur z zapowiedzią produkcji w Polsce czy nowy Isuzu. Tegoroczne Transexpo w Targach Kielce nie rozczarowuje, jeśli chodzi o ilość premier i prezentowanych pojazdów. Wrażenie robiły też same pokazy.
12 października 2022
Instytucje odpowiadające za transport w wielu miastach na terenie całej Polski poszukują kandydatów na stanowiska kierowców, ale też pracowników wielu działów ze swoich struktur. W środę, podczas pierwszego dnia XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, które trwają w Targach Kielce, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zorganizowała konferencję, podczas której promowano rekrutację do spółek w Warszawie, Krakowie i Kielcach.