Targi-1057.jpg

Tłumny Plastpol w Targach Kielce! Maszyny w akcji, mnóstwo biznesowych rozmów [ZDJĘCIA]

22 maja 2024
Targi Plastpol w Kielcach to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie. 28. edycja przyciąga tłumy zwiedzających, którzy poznają ofertę 603 wystawców z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Wydarzenie odbywa się w siedmiu halach.

Plastpol to największe targi branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie Środkowej oraz jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na całym kontynencie. Ponad połowa wystawców to międzynarodowe przedsiębiorstwa, co czyni tę wystawę najbardziej międzynarodową ekspozycją organizowaną przez Targi Kielce.

Kompleksowość wydarzenia umożliwia uczestnikom zapoznanie się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Dla wielu firm jest to także okazja do prezentacji innowacyjnych technologii oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych. W wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele różnych branż, w tym przemysłu medycznego, spożywczego, kosmetycznego, motoryzacyjnego, AGD i lotniczego.

Maszyny w akcji w Targach Kielce 

Jednym z największych atutów targów Plastpol są prezentacje maszyn w pracy na żywo. Zwiedzający mogą zobaczyć w akcji najnowsze wtryskarki, wytłaczarki, roboty i całe linie produkcyjne. Tego typu pokazy wpływają na decyzje zakupowe i sprzyjają zawieraniu międzynarodowych kontraktów o wartości milionów euro. Podczas targów maszyny produkują m.in. kufle na piwo, tłoki do strzykawek, końcówki do pipet medycznych, skrzynki warsztatowe, okulary budowlane, zestawy do pracy w ogrodzie, butelki, 

Innowacyjne rozwiązania dla branży podczas Plastpolu 

Targi Plastpol to także miejsce prezentacji innowacyjnych rozwiązań, które odpowiadają na wyzwania branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wśród nowości znajdziemy m.in. maszyny zasilane energią z odnawialnych źródeł, które zużywają nawet 30-40% mniej energii, oraz surowce nieszkodliwe dla środowiska. Na szczególną uwagę zasługują maszyny wykorzystujące do pracy prąd stały z systemów magazynowania energii słonecznej.

Targi Plastpol trwają do piątku, 24 maja w Targach Kielce. Bilety w kasach ośrodka.  

 

Polecane aktualności
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
22 maja 2024
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.
22 maja 2024
Wyzwania recyklingu tworzyw sztucznych to tytuł konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadami podczas trwających w kieleckim ośrodku wystawienniczym targów Plastpol. Podczas spotkania eksperci rozmawiali m.in. o trudnościach wynikających z norm recyklingowych.
22 maja 2024
Czy plastik można zastąpić materiałami pochodzenia roślinnego? W jaki sposób przetworzyć odpady z branży budownictwa lotniczego? Czy istnieją innowacyjne, w 100% przetworzone polimery oraz jakie są ich właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci branżowego spotkania podczas Targów Plastpol w kieleckim ośrodku wystawienniczym.