Obraz-001.jpg

Szeroka oferta produktów PPFK Profarm

09 maja 2022
PPFK PROFARM Sp. z o.o. jest polskim producentem leków, kosmetyków i produktów do aromaterapii funkcjonującym na rynku od ponad 30 lat. Firma o profilu produkcji farmaceutyczno-kosmetycznej w standardzie i z certyfikatem GMP.

PROFARM posiada w swoim portfolio tradycyjne produkty lecznicze roślinne - Inhalol, Variderm i Salicylol oraz szeroką bazą produktów do aromaterapii opartej na olejach roślinnych i olejkach eterycznych oraz seriami kosmetyków do twarzy, ciała i włosów zawierającymi w swoim składzie naturalne substancje aktywne.

Specjalizujemy się również w produkcji kontraktowej wyrobów medycznych, produktów leczniczych, suplementów diety oraz kosmetyków.

Plakata2Przeciwzmarszczkowy2.jpg [1.27 MB] Pokrzepol-seria-1.jpg [2.52 MB] Plakata2Przeciwzmarszczkowy1.jpg [1.27 MB]

Posiadamy własny dział badawczo-rozwojowy, kontrolę jakości, laboratorium, hale produkcyjne, magazyny, nowoczesny park maszynowy (generalne linie produkcji to: formy płynne, pasty, żele, emulsje) oraz grupę sprawdzonych dostawców surowców i opakowań. Dzięki temu jesteśmy w stanie opracować nowoczesne receptury kosmetyczne, co daje gwarancję wykonania produktu końcowego na wysokim poziomie, zgodnego z oczekiwaniami klienta.

Nasza firma jest laureatem wielu nagród i wyróżnień z branży zarówno farmaceutyczno -kosmetycznej, jak i z dziedziny przedsiębiorczości i prowadzenia biznesu Fair Play.

Generalna linia produkcji to: formy płynne, pasty, żele, emulsje, kremy - zarówno farmaceutyczne, produkty medyczne i kosmetyczne, szeroko rozumiane usługi laboratoryjne, konfekcjonowanie produktów leczniczych, wyrobów medycznych, suplementów i kosmetyków.

DSC0032.jpg [3.26 MB] DSC0025.jpg [2.77 MB] DSC0019.jpg [3.77 MB] DSC0009.jpg [3.41 MB]

Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie:

Opracowania technologii i receptury

Uwielbiamy  naturalne oleje, masła roślinne czy aktywne ekstrakty, więc stosujemy je licznie w naszych recepturach. Unikamy za to olejów mineralnych (wazelina, parafina), syntetycznych emulgatorów PEG czy innych pochodnych ropy naftowej.

Poszukiwania i zakup surowców

Profarm dobrze  radzi sobie z sytuacją na rynkach surowców i ich produktów, wzrastająca konkurencja i deregulacja rynków powodują, że przedsiębiorstwa są zainteresowane każdą możliwością obniżenia kosztów produkcji. Znaczący udział w kosztach przedsiębiorstw mają dostawy surowców, zatem nawet niewielkie ich obniżenie będzie miało wpływ na cenę produktu końcowego i konkurencyjność producenta

Kompleksowej analizy chemicznej i mikrobiologicznej surowców i produktów

Wspieramy naszych Klientów na każdym kroku rozwoju oraz notyfikacji kosmetyków, aby pomóc wprowadzić na rynek produkt wysokiej jakości, w możliwie jak najkrótszym czasie. Współpracujemy z wybitnymi ekspertami, Safety-Assessorami oraz wiodącymi dostawcami wysoce skutecznych składników – dzięki temu jesteśmy w stanie opracować produkt spełniający Państwa wymagania. Tworząc receptury odradzamy klientom kontrowersyjne surowce takie jak: parabeny, silikony, niektóre nanomateriały czy alergeny. Skład i zakres badań dobieramy tak, aby nie było problemu z rejestracją produktu na wskazanych rynkach docelowych.

Ponad to :

  • Wykonania serii próbnych (na potrzeby rejestracji, badań klinicznych, itp.),
  • Przygotowania produktów do badań klinicznych,
  • Produkcji wg uzgodnionej specyfikacji,
  • Pakowania produktów w opakowania zbiorcze
  • Konfekcjonowania wyrobów gotowych w tuby, słoiki, butelki, kartoniki,
  • Magazynowanie

 

W linku film pokazowy z procesu produkcji

https://drive.google.com/file/d/1zFqdEq8IidK9PsrEHQ1IdTJKYwJzQvFj/view?usp=sharing

(ŁK)

Polecane aktualności
23 czerwca 2022
W środę zakończyły się dwudniowe kontraktacje branży kosmetycznej i farmaceutycznej, ale część z dystrybutorów nadal eksploruje region świętokrzyski. W czwartek kilkunastu zagranicznych kupców wzięło udział w wizycie studyjnej w Kieleckim Parku Technologicznym.
22 czerwca 2022
Piotr Snopek z firmy Paszport do Eksportu był prelegentem podczas drugiego dnia prezentacji towarzyszących kontraktacjom Slavic B2Beauty. W swoim wystąpieniu poruszał on tematy związane z finansowaniem działań eksportowych.
22 czerwca 2022
O warunkach, jakie polskie firmy muszą wypełnić, by móc sprzedawać kosmetyki na rynku malezyjskim szczegółowo mówił podczas prelekcji w trakcie Slavic B2Beauty Khairul Ridhwan bin Zahardin, Business Development Manager z  Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
21 czerwca 2022
Spotkania biznesowe dystrybutorów i kupców z producentami kosmetyków i farmaceutyków to nie jedyne punkty w programie Slavic B2Beauty. Równocześnie z nimi w Sali Omega trwają ciekawe prelekcje i prezentacje. Jedną z nich przeprowadziła firma Wastech Recycling.
21 czerwca 2022
Owocnych rozmów biznesowych życzył 60 kupcom z 20 krajów i 32 wystawcom prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń uroczyście otwierając pierwsze kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. Lidia Lukowska z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego zaznaczała, że co drugi kosmetyk z Polski trafia na eksport. Branża kosmetyczna rośnie więc w siłę i szuka kolejnych rynków eksportowych.
20 czerwca 2022
Uroki krajobrazu naszego regionu na zdjęciach kielczanina Piotra Michalca będą oglądać przedsiębiorcy z całego świata, którzy wezmą udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty.
20 czerwca 2022
Już od niedzieli do Kielc przyjeżdżają przedstawiciele firm z różnych stron świata, by wziąć udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. W poniedziałek goście z Malezji i Uzbekistanu wybrali się na wycieczkę po mieście.
20 czerwca 2022
Koncepcje produktów powstały dzięki inspiracji rodzimą naturą, mocą roślinnych składników, ale też historyczną witalnością i siłą wywodzącą się ze słowiańskich tradycji.