Intelect180.jpg
W pełni elektryczną wtryskarkę z innowacyjnymi rozwiązaniami Sumitomo (SHI) Demag zaprezentuje podczas targów Plastpol w hali F.

Sumitomo (SHI) Demag na targach Plastpol 2024 z nowatorskimi energooszczędnymi technologiami

16 kwietnia 2024
Podczas targów Plastpol Sumitomo (SHI) Demag po raz kolejny udowodni swoją mocną pozycję w dziedzinie efektywności energetycznej oraz precyzyjnego przetwórstwa tworzyw sztucznych prezentując energooszczędne, kompletne gniazdo produkcyjne oparte na wtryskarce w pełni elektrycznej z serii IntElect2 180/570-250. Na wydarzenie, które potrwa od 21 do 24 maja w Targach Kielce, zwiedzający mogą się rejestrować.

Sumitomo (SHI) Demag pokazuje, że jej w pełni elektryczna platforma IntElect to doskonała opcja dla producentów produkujących komponenty w każdym segmencie rynku, w tym opakowania, produkty medyczne, motoryzacyjne, elektroniczne i towary konsumpcyjne.

 

W tym roku podczas targów Plastpol, firma zaprezentuje na swoim stoisku F-19, produkcję z aplikacją dla branży technicznej. Na energooszczędnej wtryskarce z serii IntElect o sile zamykania 180 ton, będzie produkowana szpulka techniczna w 8-gniazdowej formie od firmy Siemens, w czasie cyklu 13 sekund i wadze jednego detalu zaledwie 1,64 gram. Detal będzie wytwarzany z poliamidu PA66 wzmocniony włóknem szklanym 25% który dostarcza firma BASF, dlatego też wtryskarka będzie wyposażona w elementy jednostki wtryskowej o wyższej odporności na ścieranie, z bimetalicznym cylindrem.

 

Sama budowa detalu także stanowi wyzwanie - nieregularna geometria i niewielkie rozmiary wymagają od wtryskarki niezwykle wysokiej precyzji jak i powtarzalności aby utrzymać pożądaną jakość detalu. Jednak w takich aplikacjach wtryskarki z serii IntElect najlepiej prezentują swoje możliwości.

 

Z maszyną będzie zintegrowany robot SDR 22X który sprawnie usunie detale z formy wraz z przewężką tunelową, następnie przewężka zostanie ścięta na mniejsze kawałki i wrzucona do młynka a detal przeniesiony na taśmociąg. Młynek jak i podajnik materiału dostarcza firma Moretto.  

 

Odzwierciedlając wyzwania związane z kryzysem energetycznym, kosztami materiałów, możliwościami recyklingu i produktywnością, które w dalszym ciągu stoją przed globalnymi przetwórcami polimerów, firma Sumitomo (SHI) Demag przyspieszyła realizację swoich strategicznych planów poszerzenia portfolio maszyn IntElect na każdy rynek.  Dlatego też firma mocno rozwija swoje know-how w zakresie w pełni elektrycznych wtryskarek, wprowadzając kolejne serie i modele maszyn opartych na własnych napędach elektrycznych i sztywnej konstrukcji, przygotowanych do pracy w różnych warunkach i w różnych branżach, od medycznej po opakowania.

 

Dzięki własnym napędom bezpośrednim, chłodzonych wyłącznie powietrzem, IntElect zużywa do 20% mniej energii niż konwencjonalne, w pełni elektryczne wtry­skarki dostępne na rynku oraz 60% mniej energii elektrycznej niż wtryskarki hydrauliczne. Dzięki zastosowaniu napędów bezpośrednich we wtryskarkach IntElect, możemy osiągnąć duże przyspieszenie i to bez akumulatorów. Konstrukcja wtryskarki IntElect umożliwia także odzyskiwanie energii hamowania w 100%.

 

Magazynowanie energii hamowania przez kondensatory w obwodzie pośrednim pozwala później wykorzystać ponownie tę energię w procesie produkcji, dzięki temu redukujemy zużycie energii elektrycznej, a co za tym idzie – także koszty produkcji.

 

O zaletach serii w pełni elektrycznych maszyn z serii IntElect będzie można przekonać się na stoisku firmy Sumitomo (SHI) Demag w hali F, stoisko F-19.  

 

XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL potrwają od 21 do 24 maja 2024 w Targach Kielce. Rejestracja dla zwiedzających i sprzedaż biletów trwa na targikielce.pl/plastpol

/oprac. MŚ/

 

 

 

 

 

Polecane aktualności
10 lipca 2024
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
09 lipca 2024
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.