20240522-102903.jpg
Plastech Info stałym punktem programu drugiego dnia targów Plastpol.

Seminarium Plastech Info na targach PLASTPOL

22 maja 2024
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.

Oprócz możliwości zobaczenia na żywo działania najnowocześniejszych maszyn wykorzystywanych w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, spotkanie podczas drugiego dnia targów PLASTPOL było okazją do wzięcia udziału w seminarium o nazwie "Monitorowanie i optymalizacja parametrów procesowych w technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych". W trakcie wydarzenia poruszono wiele kluczowych zagadnień związanych z optymalizacją procesów produkcyjnych, zarówno pod kątem wydajności, jak i energooszczędności, które mają kluczowy wpływ na efektywność ekonomiczną stosowanych technologii przetwórczych.

Jak podkreślał podczas otwarcia Jacek Szczerba, reprezentujący Serwis Internetowy www.tworzywa.pl, zakres tematyczny seminarium odnosi się nie tylko do optymalizacji procesów, ale także do dodatków procesowych i środków pomocniczych. W programie seminarium znalazły się wykłady i prelekcje z udziałem m.in. przedstawicieli  Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Częstochowskiej, a także firm z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Wykłady poświęcono zagadnieniom związanym m.in. z dodatkami stabilizującymi właściwości tworzyw sztucznych podczas ich przetwórstwa i użytkowania, środkami spieniającymi w przetwórstwie tworzyw sztucznych, wtryskarkami elektrycznymi i hydraulicznymi oraz wykorzystaniem sztucznej inteligencji w przemyśle.  Dużą wagę przywiązywano do omówienia roli polimerów cyrkularnych w innowacyjnych opakowaniach, problemów i rozwiązań związanych z barwieniem oraz modyfikacją tworzyw konstrukcyjnych, a także efektywności kosztowej i oszczędności energii w procesie termoforowania.

Swoją prelekcję miała również dr inż. Anna Kozera - Szałkowska z Fundacji Plastics Europe Polska, która m.in. przedstawiła jak będzie wyglądał system tworzyw sztucznych do 2050 roku.

Seminarium miało na celu pokazanie, jak nieustannie rozwijają się technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych, a także jak rewolucjonizują i zmieniają codzienne życie.

Targi Plastpol potrwają w Targach Kielce do piątku, 24 maja.

 /MSi/

Polecane aktualności
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
22 maja 2024
Wyzwania recyklingu tworzyw sztucznych to tytuł konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadami podczas trwających w kieleckim ośrodku wystawienniczym targów Plastpol. Podczas spotkania eksperci rozmawiali m.in. o trudnościach wynikających z norm recyklingowych.
22 maja 2024
Czy plastik można zastąpić materiałami pochodzenia roślinnego? W jaki sposób przetworzyć odpady z branży budownictwa lotniczego? Czy istnieją innowacyjne, w 100% przetworzone polimery oraz jakie są ich właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci branżowego spotkania podczas Targów Plastpol w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
22 maja 2024
Największy producent regranulatu PP w Europie Środkowo-Wschodniej ML Polyolefins, oraz jeden z wiodących europejskich dostawców produktów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, Keeeper Group podpisały umowę o współpracy na targach Plastpol w Kielcach.