Mailing-2.png

Seminarium PLASTECH INFO na PLASTPOLU 2022

25 kwietnia 2022
Tradycyjnie, tak jak od wielu lat, jednym z Wydarzeń towarzyszących kolejnej edycji Targów PLASTPOL w Kielcach będzie Seminarium Techniczne PLASTECH INFO.

Odbędzie się ono w drugim dniu Targów 25 maja 2022 r. (środa) a hasło przewodnie, wokół którego będzie skupiony techniczny nurt prezentacji i wystąpień, zostało zdefiniowane jako „W DRODZE DO LEPSZEGO JUTRA – POSTĘP I ROZWÓJ W TECHNOLOGIACH PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH”.

Zakres tematyczny Seminarium w największej mierze odnosić się będzie do niezwykle dynamicznego w ostatniej dekadzie rozwoju technologii wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych, przede wszystkim wtryskiwania.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat tworzywa sztuczne oferowały innowacyjne rozwiązania dla stale zmieniających się potrzeb i wyzwań stawianych przez społeczeństwo. Wszechstronne, trwałe i z ogromnym potencjałem dostosowania do różnych potrzeb, tworzywa sztuczne to grupa niezwykłych materiałów, nierozerwalnie związanych z przemysłem, rozwojem technologii, innowacjami a także nauką – mówi Jacek SZCZERBA, reprezentujący Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL

Zapraszając do udziału w Seminarium wszystkich uczestników Targów PLASTPOL, chcemy pokazać jak bardzo ciągle rozwijające się i nieustannie udoskonalane technologie przetwórstwa TS zrewolucjonizowały i nadal zmieniają nasze codzienne życie. To dzięki tworzywom i umiejętnie dobranym technologiom produkujemy wyroby lepsze, bardziej trwałe i doskonałe, odpowiadające ciągle zmieniającym się wymogom rynku. To tak naprawdę już inne wyroby posiadające poprawiony nie tylko komfort ich użytkowania, ale także istotnie wpływające na zwiększenie bezpieczeństwa człowieka. Bo przecież – gwoli przypomnienia – to tworzywa właśnie stanowią połączenie unikalnych właściwości użytkowych, których w przeciwieństwie do nich nie ma żaden inny materiał stanowiący jedynie alternatywę w swoim zastosowaniu. Relatywnie dobre właściwości mechaniczne, termiczne, niski ciężar właściwy, łatwość obróbki i formowania wyrobów, efektywność ekonomiczna połączone z obecnością szeregu nowoczesnych technologii sprawiają, że funkcjonują one w każdym obszarze naszego życia. I nie sposób to zmienić. Pamiętajmy także, że tworzywa sztuczne to bardziej wytrzymałe i jednocześnie lżejsze konstrukcje gwarantujące nie tylko odpowiedni poziom bezpieczeństwa, ale także niższy poziom hałasu, redukcję emisji spalin czy wprost ratujących zdrowie i życie. Wymagają one jednak interdyscyplinarnych umiejętności pozwalających na odpowiednie ich stosowanie i przede wszystkim przetwórstwo.

Chcemy także eksponować rolę wiedzy, kompetencji i doświadczenia dla procesu projektowania i rozwoju wyrobu oraz jego produkcji poprzez właściwy dobór materiału, technologii i optymalizację procesu przetwórczego. Stąd silna potrzeba propagacji i zwiększenia odpowiedniego poziomu wiedzy inżynierskiej w tym zakresie i nasz pomysł by tegorocznych PLASTECH INFO miał formę łączącą w sobie wystąpienia dotyczące kreowania pozytywnego wizerunku tworzyw i wpływu technologii przetwórstwa oraz ich rozwoju na poprawę warunków życia nas wszystkich w każdym jego aspekcie – dodaje.

Tak naprawdę tworzywa sztuczne definiują sposób, w jaki dzisiaj żyjemy. Poprawiają jakość życia milionów ludzi na całym świecie, czyniąc je łatwiejszym, bezpieczniejszym i przyjemniejszym, a jednocześnie są kluczem do przyspieszenia europejskiego przejścia na niskoemisyjną gospodarkę o obiegu zamkniętym, w której zasoby i energia są wykorzystywane w najbardziej efektywny sposób.

Polecane aktualności
24 maja 2022
Konferencja prasowa Plastics Europe Polska na trwałe wpisała się w oficjalne otwarcie Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, których 26. edycja rozpoczęła się 24 maja. W tym roku, oprócz podsumowania kondycji branży w oparciu o oficjalne statystyki europejskie i krajowe, zaprezentowano pogłębioną analizę danych dotyczących obiegu tworzyw w gospodarce w Polsce.
24 maja 2022
Tradycją rozpoczętych dziś Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy są wizyty sportowców na stoisku Grupy Azoty. W pierwszym dniu wystawy kibice mogli spotkać Michała Jureckiego i Mateusz Zembrzyckiego - szczypiornistów Azotów Puławy, którzy tegoroczne rozgrywki najwyższej ligi piłkarzy ręcznych zakończą z brązowymi medalami Mistrzostw Polski.
24 maja 2022
Recykling gorącym tematem targów PLASTPOL Temat recyklingu, a konkretnie działań prowadzonych na linii producent, instytucje, konsumenci został jak co roku poruszony podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości", która odbyła się podczas targów PLASTPOL w Targach Kielce. Spotkanie organizowane zostało przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.
24 maja 2022
Elbi-Wrocław – producent maszyn przemysłowych dla światowych marek przekazał wszystkie fundusze na udział w Targach PLASTPOL na pomoc narodowi ukraińskiemu. Elbi-Wrocław miał pokazać swoje produkty na targach PLASTPOL. Zamiast tego, w miejscu stoiska firmy na targach znajduje się wymowna pusta przestrzeń z dywanem w kolorach ukraińskiej flagi.
24 maja 2022
26. edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL to ponad 400 wystawców z 29 krajów świata składających się na ponad 10 tys. mkw powierzchni wystawienniczej. Targi PLASTPOL od ponad ćwierć wieku stanowią miejsce spotkań najważniejszych firm z branży przetwórstwa plastików.
23 maja 2022
Malwina Kopron - polska lekkoatletka, specjalizująca się w rzucie młotem odwiedzi stoisko Grupy AZOTY na targach PLASTPOL. Spotkanie z olimpijką odbędzie się 26 maja, na stoisku Grupy AZOTY, 10:00-15:00.
23 maja 2022
Jak co roku, stoisko Grupy AZOTY odwiedzą sportowcy związani z firmą. Atletki i atleci odpowiedzą zainteresowanym o swoim ciekawym zawodzie i związku z Grupą AZOTY.
17 maja 2022
Jak co roku, targom PLASTPOL towarzyszyć będzie konferencja "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości". Spotkanie organizowane jest przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy.