1z6e5387_20200227_TargiKielce_Enex.jpg

Rekord pobity. 8 000 osób odwiedziło ENEX/ENEX Nowa Energia i EKOTECH!

03 marca 2020
Przedstawiciele 176 firm z 14 krajów pojawili się na największych w Polsce targach odnawialnych źródeł energii ENEX/ENEX Nowa Energia oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Branżowo na najwyższym poziomie!

Wiele konferencji, najlepsi eksperci i największe firmy zaszczyciły swoją obecnością targi ENEX/ENEX Nowa Energia. Forum Solar+, Forum Pomp Ciepła, Forum Elektromobilności, VIII Kongres Port PC, Konferencje: Energia PL, Heat Not Lost, „Wysoka jakość powietrza wyzwaniem XXI wieku”, MiastOZE i nowy temat – budownictwo pasywne – wszystkie te wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy zgodnie podkreślali, że jeżeli chodzi o odnawialne źródła energii, to nie ma lepszego miejsca do rozmów branżowych niż Targi Kielce.

Targi ENEX w Kielcach są jednym z największych wydarzeń na ścianie wschodniej Polski. To spotkania z klientami, którzy są zainteresowani produktem. W tym roku jest wyjątkowo, branża fotowoltaiczna bardzo dobrze funkcjonuje, a zainteresowanie na targach jest bardzo duże. Będziemy się wystawiać co roku u Państwa, z tego względu, że cała organizacja, całe zaplecze targów jest świetnie zorganizowane - powiedział Andrzej Zyber, dyrektor ds. sprzedaży Solutex. 

ENEX na sportowo

Rzadko kiedy można spotkać polską wicemistrzyni świata w biathlonie, która uczy strzelania znakomitych piłkarzy ręcznych. To właśnie działo się na targach ENEX. Weronika Nowakowska udzieliła bezcennego instruktażu Branko Vujoviciowi Daniemu Dujsebaevowi. Zawodnicy PGE Vive Kielce odwdzięczyli się treningiem rzutowym. Wybitny były reprezentant Polski w piłce ręcznej Mariusz Jurasik opowiedział o pamiętnym meczu z Norwegami, który zapisał się na stałe w historii polskiego sportu, jako jeden z najmniej spodziewanych zwrotów akcji. Z nostalgią wspominał 2009 rok, lecz podkreślił, że tak ważnych wydarzeń było w jego karierze o wiele więcej.

Tesla na torze

Każdy, kto nie miał w życiu okazji do przejażdżki samochodem elektrycznym, mógł sprawdzić kilka modeli. Na torze jazd pokazowych przygotowanym przez Forum Elektromobilności cały czas był ruch, a auta praktycznie z niego nie zjeżdżały. Największą furorę zrobiły Tesle oraz Land Rover Defender EV. Cieszy nas zainteresowanie zwiedzających tematem i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszystko odbyło się właśnie tak, jak to zaplanowaliśmy - powiedział Piotr Matuszewski z FEM.

(JN)

 

Polecane aktualności
26 lutego 2020
Na torze jazd pokazowych przygotowanym przez Forum Elektromobilności zwiedzający mają okazję przejechać się samochodami elektrycznymi i dowiedzieć się więcej o ich działaniu.
26 lutego 2020
Do budowy domów pasywnych wykorzystuje się systemy mające wyższe parametry izolacji cieplnej niż w przypadku standardowych domów. Różnica między nimi jest taka, że projektowany jest on w taki sposób, żeby pozyskiwać energię z otoczenia.
26 lutego 2020
Podczas pierwszego dnia Targów Enex w Kielcach podczas konkursu o tytuł Instalatora Roku walczyło 6 firm. W trzech rundach pierwszego etapu starły się ze sobą: Solar Spot z PV System, Oze Projekt z Sunsol oraz Helios Power z Bio-Energy. W finale walczyły ze sobą drużyna PV System z Helios Power. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła firma Helios Power, która została tegorocznym Instalatorem Roku.
27 lutego 2020
Koniec pierwszego dnia targów (27 lutego) upłynął pod znakiem medali i wyróżnień przyznanych za najlepsze produkty i stoiska prezentowane podczas tegorocznych XXIII Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVIII Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
27 lutego 2020
O nowych standardach w technice grzewczej i prognozach wzrostu rynku pomp ciepła w Europie 2020-2030 rozmawiano podczas międzynarodowego spotkania w Centrum Kongresowym Targów Kielce
27 lutego 2020
Magazyny energii w mikrosieciach i klastrach energetycznych były przewodnim tematem spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce
27 lutego 2020
Nowe rozwiązanie wprowadzane przez MITSUBISHI ELECTRIC na rynek europejski mogli zobaczyć goście Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki.
28 lutego 2020
Drugi dzień największych Targów Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce upłynął pod znakiem gwiazd. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Weronika Nowakowska, Mariusz Jurasik, Daniel Dujshebaev oraz Branko Vujović.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy