1z6e5387_20200227_TargiKielce_Enex.jpg

Rekord pobity. 8 000 osób odwiedziło ENEX/ENEX Nowa Energia i EKOTECH!

03 marca 2020
Przedstawiciele 176 firm z 14 krajów pojawili się na największych w Polsce targach odnawialnych źródeł energii ENEX/ENEX Nowa Energia oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Branżowo na najwyższym poziomie!

Wiele konferencji, najlepsi eksperci i największe firmy zaszczyciły swoją obecnością targi ENEX/ENEX Nowa Energia. Forum Solar+, Forum Pomp Ciepła, Forum Elektromobilności, VIII Kongres Port PC, Konferencje: Energia PL, Heat Not Lost, „Wysoka jakość powietrza wyzwaniem XXI wieku”, MiastOZE i nowy temat – budownictwo pasywne – wszystkie te wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy zgodnie podkreślali, że jeżeli chodzi o odnawialne źródła energii, to nie ma lepszego miejsca do rozmów branżowych niż Targi Kielce.

Targi ENEX w Kielcach są jednym z największych wydarzeń na ścianie wschodniej Polski. To spotkania z klientami, którzy są zainteresowani produktem. W tym roku jest wyjątkowo, branża fotowoltaiczna bardzo dobrze funkcjonuje, a zainteresowanie na targach jest bardzo duże. Będziemy się wystawiać co roku u Państwa, z tego względu, że cała organizacja, całe zaplecze targów jest świetnie zorganizowane - powiedział Andrzej Zyber, dyrektor ds. sprzedaży Solutex. 

ENEX na sportowo

Rzadko kiedy można spotkać polską wicemistrzyni świata w biathlonie, która uczy strzelania znakomitych piłkarzy ręcznych. To właśnie działo się na targach ENEX. Weronika Nowakowska udzieliła bezcennego instruktażu Branko Vujoviciowi Daniemu Dujsebaevowi. Zawodnicy PGE Vive Kielce odwdzięczyli się treningiem rzutowym. Wybitny były reprezentant Polski w piłce ręcznej Mariusz Jurasik opowiedział o pamiętnym meczu z Norwegami, który zapisał się na stałe w historii polskiego sportu, jako jeden z najmniej spodziewanych zwrotów akcji. Z nostalgią wspominał 2009 rok, lecz podkreślił, że tak ważnych wydarzeń było w jego karierze o wiele więcej.

Tesla na torze

Każdy, kto nie miał w życiu okazji do przejażdżki samochodem elektrycznym, mógł sprawdzić kilka modeli. Na torze jazd pokazowych przygotowanym przez Forum Elektromobilności cały czas był ruch, a auta praktycznie z niego nie zjeżdżały. Największą furorę zrobiły Tesle oraz Land Rover Defender EV. Cieszy nas zainteresowanie zwiedzających tematem i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszystko odbyło się właśnie tak, jak to zaplanowaliśmy - powiedział Piotr Matuszewski z FEM.

(JN)

 

Polecane aktualności
21 sierpnia 2020
Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC przeprowadziła badania liczby sprzedanych pomp ciepła w Polsce w I półroczu 2020 roku. Szczególnie widoczne wzrosty widać w segmencie powietrznych pomp ciepła.
25 czerwca 2020
Forum Energii przeprowadziło szczegółową analizę dotyczącą kosztów odejścia Polski od węgla brunatnego. W raporcie wyszczególniono także zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla Polski
25 czerwca 2020
Branżowi eksperci prognozują boom na naziemne farmy fotowoltaiczne.
29 maja 2020
Jak podaje portal rynekelektryczny.pl partner medialny Targów ENEX w programie Mój Prąd obowiązują wnioski online. Warto poświęcić czas przed domowym komputerem, aby dzięki temu przyspieszyć proces uzyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej bez wychodzenia z domu.
29 maja 2020
Jesteśmy w punkcie zwrotnym jeśli chodzi o strategię rozwoju sektora ogrzewania w polskim budownictwie. Do wykorzystania jest ogromny potencjał tkwiący w niezwykle szybko rozwijającym się rodzimym rynku pomp ciepła.
28 kwietnia 2020
Ubiegły rok był rekordowy dla branży fotowoltaicznej. Jak podaje portal globenergia.pl, największym zainteresowaniem cieszyły się małe przydomowe elektrownie słoneczne. Ponadto, co raz więcej firm decyduje się na produkcję własnego prądu. Zachętę stanowią atrakcyjne formy finansowania takich inwestycji. Jedną z nich bez wątpienia jest leasing. Fotowoltaika była jednym z najpopularniejszych tematów tegorocznej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
20 kwietnia 2020
Mimo szalejącej w ostatnim czasie pandemii koronawirusa, w branży odnawialnych źródeł energii padają kolejne rekordy. To dobry prognostyk dla kolejnej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy