panel fotowoltaiczny.jpg

Sektor OZE bije kolejne rekordy

20 kwietnia 2020
Mimo szalejącej w ostatnim czasie pandemii koronawirusa, w branży odnawialnych źródeł energii padają kolejne rekordy. To dobry prognostyk dla kolejnej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.

Blokady oraz kwarantanna w której znaleźli się Polacy, znajdują swoje odzwierciedlenie w zużyciu energii. Pandemia COVID-19 ma realny wpływ na gospodarkę. Jak czytamy na portalu Globenergia.pl, według Polskiego Instytutu Ekonomicznego zapotrzebowanie na energię elektryczną w niektórych krajach spadło nawet o 15%. Spadek ten ma być wynikiem narzuconej przez władzę izolacji społecznej. Zapotrzebowanie na moc się zmniejsza, stare bloki energetyczne oraz elektrownie oferujące najdroższą energię są wyłączane. Co za tym idzie, nie dotyczy to źródeł OZE – energia wytworzona ma pierwszeństwo i musi zostać odebrana.

Portal Globenergia.pl za przykład podaje Niemcy. To właśnie tam od 6 do 12 kwietnia energia słoneczna stanowiła 23% całej wyprodukowanej energii elektrycznej. Był to najwyższy wynik w historii. Poprzedni – 21,1% odnotowano w połowie 2019 roku.

Rekord padł również w Hiszpanii. Hiszpanie dodali 4GW mocy z PV w związku z tym teraz dysponują 9 GW. Według hiszpańskiego operatora sieci REE wytwarzanie energii elektrycznej w marcu 2020 r. osiągnęło wartość 1,049 TWh. Liczba ta stanowi historyczny rekord produkcji z PV i jest większa o 29,1% względem produkcji w marcu 2019 r. Osiągnięty rekord daje REE powody do optymizmu przed zbliżającym się latem.

Oby z Polski i świata napływały tylko pozytywne wieści, a podczas kolejnej odsłony największych w naszym kraju targów odnawialnych źródeł energii ENEX 2021, pandemia koronawirusa była już tylko przeszłością.

 

źródło i całość artykułu: https://globenergia.pl/rekordy-oze-w-obliczu-pandemii/

(JN)

Polecane aktualności
27 lutego 2020
O nowych standardach w technice grzewczej i prognozach wzrostu rynku pomp ciepła w Europie 2020-2030 rozmawiano podczas międzynarodowego spotkania w Centrum Kongresowym Targów Kielce
27 lutego 2020
Magazyny energii w mikrosieciach i klastrach energetycznych były przewodnim tematem spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce
27 lutego 2020
Nowe rozwiązanie wprowadzane przez MITSUBISHI ELECTRIC na rynek europejski mogli zobaczyć goście Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki.
28 lutego 2020
Drugi dzień największych Targów Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce upłynął pod znakiem gwiazd. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Weronika Nowakowska, Mariusz Jurasik, Daniel Dujshebaev oraz Branko Vujović.
03 marca 2020
Przedstawiciele 176 firm z 14 krajów pojawili się na największych w Polsce targach odnawialnych źródeł energii ENEX/ENEX Nowa Energia oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
30 marca 2020
Miesiąc temu odbywały się XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Panująca na świecie pandemia paraliżuje wiele branż. Co z fotowoltaiką? Obszerny raport stworzyła redakcja GLOBEnergia - partner wydarzenia.
28 kwietnia 2020
Ubiegły rok był rekordowy dla branży fotowoltaicznej. Jak podaje portal globenergia.pl, największym zainteresowaniem cieszyły się małe przydomowe elektrownie słoneczne. Ponadto, co raz więcej firm decyduje się na produkcję własnego prądu. Zachętę stanowią atrakcyjne formy finansowania takich inwestycji. Jedną z nich bez wątpienia jest leasing. Fotowoltaika była jednym z najpopularniejszych tematów tegorocznej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy