49680005c8289c97c12a.JPG

Redakcja GLOBEnergia już po raz XII zorganizowała wydarzenie, którym zainteresowała się ogromna publiczność

08 marca 2019
27 lutego 2019 r. w Kielcach, odbyło się XII Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się niemal 300 osób! Wydarzenie poprowadzili Jarosław Kotyza – kierownik Laboratorium Edukacyjno-Badawczego Odnawialnych Źródeł Energii w Miękini oraz Grzegorz Burek – redaktor naczelny GLOBEnergia.

Forum rozpoczęło się od przedstawienia przez Annę Będkowską - redaktor prowadzącą GLOBEnergia, notowań cen instalacji pomp ciepła gruntowych, powietrznych oraz do ciepłej wody użytkowej. Marcin Demczuk z firmy Vaillant rozwinął temat dotyczący wymagań dla budynków wg. WT2021 i nowych rozwiązań w pompach ciepła. Następnie mikrofon przejął Dawid Pantera z Viessmann, który zagwarantował publiczności pokaz związany z diagnostyką i optymalizacją pracy pomp ciepła. Maciej Piliński z Fronius omówił zagadnienia związane z zarządzaniem produkowaną energią wykorzystując fotowoltaikę i pompy ciepła. Andrzej Oczoś z Galmetu zaprezentował poradnik inwestora po programie Czyste Powietrze, podkreślając jakie wymagania stawiane są instalacjom OZE. O właściwym doborze i wymiarowaniu instalacji z powietrznymi pompami ciepła opowiedział Adam Minikowski (NIBE).


O pompach ciepła w praktyce w budownictwie jednorodzinnym i komercyjnym opowiedział Adam Koniszewski z Dimplex. Omówił on przykłady projektów, odpowiedniego doboru i eksploatacji. Następnie głos zabrał Dawid Golec reprezentujący firmę IMMERGAS, który zdefiniował Dom Optymalny jako przykład budynku bez rachunków. Omówił zagadnienie nie zapominając o instalacji grzewczo-chłodzącej i fotowoltaice. Wymogi dla urządzeń grzewczych w kontekście działań antysmogowych to temat wystąpienia Macieja Syropolskiego ze SPIUG. A o przyszłości pomp ciepła w świetle nowych czynników chłodniczych opowiedział Artur Kaczmarczyk, porównując jak instalacyjne praktyki mają się do obowiązujących przepisów. Ostatnim tego dnia prelegentem był Grzegorz Ryżyński z PIG, który przybliżył publiczności mapy potencjału geotermalnego, które mogą być wsparciem dla lokalnego rozwoju gruntowych pomp ciepła.


Po przepełnionych wiedzą prezentacjach ekspertów, nagrody otrzymali Ci, którzy według Redakcji GLOBEnergia wyróżnili się na tle innych wdrożeniem ciekawego projektu zastosowania pomp ciepła. Rozstrzygnięcie konkursu “Dobre Praktyki w Dobrych rękach” poprowadziła redaktor prowadząca - Anna Będkowska wraz z gościem specjalnym - Tomaszem Zubilewiczem.
Po podsumowaniu Forum Pomp Ciepła rozstrzygnięto konkurs dla publiczności.
Podczas Forum zaprezentowana została główna nagroda zapewniona podczas Trendów Energetycznych w październiku 2019 r. - drugiej wydarzenia organizowanego przez Redakcję. Jest nią nowej generacji powietrzna pompa ciepła firmy Dimplex System M do grzania i chłodzenia, której modułowa konstrukcja wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła!
Mamy nadzieję, że Państwo wykorzystali XII Forum Pomp Ciepła jako okazję do zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń i poznania najnowszych trendów na rynku pomp ciepła. Czujemy, że wraz z szybkich rozwojem technologii, przyszłoroczna edycja będzie jeszcze bardziej owocna!


Już dziś zapraszamy na XIII edycję Forum Pomp Ciepła. Do zobaczenia!

 

Polecane aktualności
30 marca 2020
Miesiąc temu odbywały się XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Panująca na świecie pandemia paraliżuje wiele branż. Co z fotowoltaiką? Obszerny raport stworzyła redakcja GLOBEnergia - partner wydarzenia.
20 kwietnia 2020
Mimo szalejącej w ostatnim czasie pandemii koronawirusa, w branży odnawialnych źródeł energii padają kolejne rekordy. To dobry prognostyk dla kolejnej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
28 kwietnia 2020
Ubiegły rok był rekordowy dla branży fotowoltaicznej. Jak podaje portal globenergia.pl, największym zainteresowaniem cieszyły się małe przydomowe elektrownie słoneczne. Ponadto, co raz więcej firm decyduje się na produkcję własnego prądu. Zachętę stanowią atrakcyjne formy finansowania takich inwestycji. Jedną z nich bez wątpienia jest leasing. Fotowoltaika była jednym z najpopularniejszych tematów tegorocznej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
29 maja 2020
Jesteśmy w punkcie zwrotnym jeśli chodzi o strategię rozwoju sektora ogrzewania w polskim budownictwie. Do wykorzystania jest ogromny potencjał tkwiący w niezwykle szybko rozwijającym się rodzimym rynku pomp ciepła.
29 maja 2020
Jak podaje portal rynekelektryczny.pl partner medialny Targów ENEX w programie Mój Prąd obowiązują wnioski online. Warto poświęcić czas przed domowym komputerem, aby dzięki temu przyspieszyć proces uzyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej bez wychodzenia z domu.
25 czerwca 2020
Branżowi eksperci prognozują boom na naziemne farmy fotowoltaiczne.
25 czerwca 2020
Forum Energii przeprowadziło szczegółową analizę dotyczącą kosztów odejścia Polski od węgla brunatnego. W raporcie wyszczególniono także zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla Polski
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy