49680005c8289c97c12a.JPG

Redakcja GLOBEnergia już po raz XII zorganizowała wydarzenie, którym zainteresowała się ogromna publiczność

08 marca 2019
27 lutego 2019 r. w Kielcach, odbyło się XII Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się niemal 300 osób! Wydarzenie poprowadzili Jarosław Kotyza – kierownik Laboratorium Edukacyjno-Badawczego Odnawialnych Źródeł Energii w Miękini oraz Grzegorz Burek – redaktor naczelny GLOBEnergia.

Forum rozpoczęło się od przedstawienia przez Annę Będkowską - redaktor prowadzącą GLOBEnergia, notowań cen instalacji pomp ciepła gruntowych, powietrznych oraz do ciepłej wody użytkowej. Marcin Demczuk z firmy Vaillant rozwinął temat dotyczący wymagań dla budynków wg. WT2021 i nowych rozwiązań w pompach ciepła. Następnie mikrofon przejął Dawid Pantera z Viessmann, który zagwarantował publiczności pokaz związany z diagnostyką i optymalizacją pracy pomp ciepła. Maciej Piliński z Fronius omówił zagadnienia związane z zarządzaniem produkowaną energią wykorzystując fotowoltaikę i pompy ciepła. Andrzej Oczoś z Galmetu zaprezentował poradnik inwestora po programie Czyste Powietrze, podkreślając jakie wymagania stawiane są instalacjom OZE. O właściwym doborze i wymiarowaniu instalacji z powietrznymi pompami ciepła opowiedział Adam Minikowski (NIBE).


O pompach ciepła w praktyce w budownictwie jednorodzinnym i komercyjnym opowiedział Adam Koniszewski z Dimplex. Omówił on przykłady projektów, odpowiedniego doboru i eksploatacji. Następnie głos zabrał Dawid Golec reprezentujący firmę IMMERGAS, który zdefiniował Dom Optymalny jako przykład budynku bez rachunków. Omówił zagadnienie nie zapominając o instalacji grzewczo-chłodzącej i fotowoltaice. Wymogi dla urządzeń grzewczych w kontekście działań antysmogowych to temat wystąpienia Macieja Syropolskiego ze SPIUG. A o przyszłości pomp ciepła w świetle nowych czynników chłodniczych opowiedział Artur Kaczmarczyk, porównując jak instalacyjne praktyki mają się do obowiązujących przepisów. Ostatnim tego dnia prelegentem był Grzegorz Ryżyński z PIG, który przybliżył publiczności mapy potencjału geotermalnego, które mogą być wsparciem dla lokalnego rozwoju gruntowych pomp ciepła.


Po przepełnionych wiedzą prezentacjach ekspertów, nagrody otrzymali Ci, którzy według Redakcji GLOBEnergia wyróżnili się na tle innych wdrożeniem ciekawego projektu zastosowania pomp ciepła. Rozstrzygnięcie konkursu “Dobre Praktyki w Dobrych rękach” poprowadziła redaktor prowadząca - Anna Będkowska wraz z gościem specjalnym - Tomaszem Zubilewiczem.
Po podsumowaniu Forum Pomp Ciepła rozstrzygnięto konkurs dla publiczności.
Podczas Forum zaprezentowana została główna nagroda zapewniona podczas Trendów Energetycznych w październiku 2019 r. - drugiej wydarzenia organizowanego przez Redakcję. Jest nią nowej generacji powietrzna pompa ciepła firmy Dimplex System M do grzania i chłodzenia, której modułowa konstrukcja wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła!
Mamy nadzieję, że Państwo wykorzystali XII Forum Pomp Ciepła jako okazję do zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń i poznania najnowszych trendów na rynku pomp ciepła. Czujemy, że wraz z szybkich rozwojem technologii, przyszłoroczna edycja będzie jeszcze bardziej owocna!


Już dziś zapraszamy na XIII edycję Forum Pomp Ciepła. Do zobaczenia!

 

Polecane aktualności
26 lutego 2020
Podczas pierwszego dnia Targów Enex w Kielcach podczas konkursu o tytuł Instalatora Roku walczyło 6 firm. W trzech rundach pierwszego etapu starły się ze sobą: Solar Spot z PV System, Oze Projekt z Sunsol oraz Helios Power z Bio-Energy. W finale walczyły ze sobą drużyna PV System z Helios Power. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła firma Helios Power, która została tegorocznym Instalatorem Roku.
27 lutego 2020
Koniec pierwszego dnia targów (27 lutego) upłynął pod znakiem medali i wyróżnień przyznanych za najlepsze produkty i stoiska prezentowane podczas tegorocznych XXIII Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVIII Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
27 lutego 2020
O nowych standardach w technice grzewczej i prognozach wzrostu rynku pomp ciepła w Europie 2020-2030 rozmawiano podczas międzynarodowego spotkania w Centrum Kongresowym Targów Kielce
27 lutego 2020
Magazyny energii w mikrosieciach i klastrach energetycznych były przewodnim tematem spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce
27 lutego 2020
Nowe rozwiązanie wprowadzane przez MITSUBISHI ELECTRIC na rynek europejski mogli zobaczyć goście Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki.
28 lutego 2020
Drugi dzień największych Targów Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce upłynął pod znakiem gwiazd. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Weronika Nowakowska, Mariusz Jurasik, Daniel Dujshebaev oraz Branko Vujović.
03 marca 2020
Przedstawiciele 176 firm z 14 krajów pojawili się na największych w Polsce targach odnawialnych źródeł energii ENEX/ENEX Nowa Energia oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
30 marca 2020
Miesiąc temu odbywały się XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Panująca na świecie pandemia paraliżuje wiele branż. Co z fotowoltaiką? Obszerny raport stworzyła redakcja GLOBEnergia - partner wydarzenia.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy