5.jpg
Dyrektor Robert Szyman był jednym z ekspertów konferencji "Tworzywa sztuczne w zrównoważonej gospodarce" podczas ostatniego Plastpolu.

Recykling chemiczny zyskuje na znaczeniu w przetwórstwie tworzyw sztucznych

30 sierpnia 2023
Robert Szyman, dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, w wywiadzie dla Polskie Agencji Prasowej omówił prognozy dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Podkreślił rosnącą rolę recyklingu.

Jak czytamy w artykule, prognozy dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w opinii dyrektora Roberta Szymana  są pozytywne, wyzwaniem są prace nad systemem kaucyjnym.


- Prognozy dla branży są pozytywne, a tworzywa będą odgrywały kluczową rolę w gospodarce obiegu zamkniętego. Nie dostrzegam negatywnych scenariuszy dotyczących spadku ich sprzedaży. Oczywiście branża przetwórstwa tworzyw sztucznych ma przed sobą wyzwania, ale tutaj z pomocą mogą przyjść nowe technologie. Jeśli nie możemy czegoś odzyskać za pomocą recyklingu mechanicznego, rozwiązaniem może być recykling chemiczny – powiedział Robert Szyman, dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Przeczytaj więcej w artykule Prognozy dla przetwórstwa tworzyw sztucznych pozytywne; na znaczeniu może zyskać recykling chemiczny - PZPTS (wywiad)

 

Robert Szyman był jednym z ekspertów konferencji "Tworzywa sztuczne w zrównoważonej gospodarce" podczas ostatniego Plastpolu. Zagadnienia podejmowane przez dyrektora Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych będą także dyskutowane i w czasie edycji w maju 2024. 

/MŚ/

 

 

Polecane aktualności
02 lutego 2024
Rosnąca potrzeba wprowadzenia zmian w przemyśle tworzyw sztucznych w kierunku zrównoważonej produkcji i skutecznych metod recyklingu zainicjowała organizację Konferencji i Warsztatów Networkingowych dla środowiska akademickiego i przemysłowego. Wydarzenie przygotowane przez przez przedsiębiorstwo TMBK Partners odbędzie się w 22 i 23 maja 2024 roku w Targach Kielce.
29 stycznia 2024
O przygotowaniach do startu i efektach udziału w konkursie Omniplast opowiada czterokrotny laureat Jacek Łyżwa, Key Account Manager w Plastoplan Polska Sp. z o.o. Przedsięwzięcie w ramach Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol organizują Targi Kielce we współpracy z serwisem internetowym tworzywa.pl. Od 1 lutego można się zgłaszać do 13. edycji.
09 stycznia 2024
Przedstawiciele firm wystawiających ofertę podczas XXVIII edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL już mogą się przygotowywać do startu w konkursie OMNIPLAST. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja i docenienie eksperckiej wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Na laureatów czekają nagrody.
02 stycznia 2024
O tym, dlaczego tworzywa sztuczne częściowo wyparły materiały, do których przemysł był wcześniej przyzwyczajony, jak ceramika, szkło czy aluminium oraz o prognozach dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych dyrektor generalny w Polskim Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych Robert Szyman mówił w podcaście "Eko bez kantów" prowadzonym przez Jakuba Pawłowskiego.
11 grudnia 2023
Firma Siemens Financial Services opracowała Index MiU 2023 dla rynku polskiego. Jest to raport obejmujący branże obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych i spożywczą. Wskazuje zdolności do konkurowania przedsiębiorstw m.in. dzięki inwestycjom w maszyny i urządzenia.
23 listopada 2023
Wdrożenie biogospodarki cyrkularnej to wyzwanie dla wielu branż, także dla przemysłu spotkań. Targi Kielce wraz z Fundacją Edukacji i Dialogu Społecznego „PRO CIVIS” organizują wydarzenie, które pozwoli zrobić kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii. Pierwszy Świętokrzyski Biogospodarczy Hackathon „BioBoosters” odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2024 roku. Firmy mogą zgłaszać się do udziału.
19 października 2023
Zmiany w przepisach dotyczących recyklingu to wyzwanie dla firm produkujących wyroby z plastiku. W kontekście Europejskiego Zielonego Ładu, który zakłada, że do 2050 roku UE stanie się neutralna dla klimatu, przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych musi podjąć konkretne działania, by ten cel mógł zostać osiągnięty.
24 sierpnia 2023
Organizatorzy targów Plastpol wezmą udział w konferencji Central European Plastics Meeting w Budapeszcie. Wydarzenie 19 i 20 września przeprowadzi węgierska firma konsultingowa myCEPPI, która zajmuje się analizą rynku polimerów.