5.jpg
Dyrektor Robert Szyman był jednym z ekspertów konferencji "Tworzywa sztuczne w zrównoważonej gospodarce" podczas ostatniego Plastpolu.

Recykling chemiczny zyskuje na znaczeniu w przetwórstwie tworzyw sztucznych

30 sierpnia 2023
Robert Szyman, dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, w wywiadzie dla Polskie Agencji Prasowej omówił prognozy dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Podkreślił rosnącą rolę recyklingu.

Jak czytamy w artykule, prognozy dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w opinii dyrektora Roberta Szymana  są pozytywne, wyzwaniem są prace nad systemem kaucyjnym.


- Prognozy dla branży są pozytywne, a tworzywa będą odgrywały kluczową rolę w gospodarce obiegu zamkniętego. Nie dostrzegam negatywnych scenariuszy dotyczących spadku ich sprzedaży. Oczywiście branża przetwórstwa tworzyw sztucznych ma przed sobą wyzwania, ale tutaj z pomocą mogą przyjść nowe technologie. Jeśli nie możemy czegoś odzyskać za pomocą recyklingu mechanicznego, rozwiązaniem może być recykling chemiczny – powiedział Robert Szyman, dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Przeczytaj więcej w artykule Prognozy dla przetwórstwa tworzyw sztucznych pozytywne; na znaczeniu może zyskać recykling chemiczny - PZPTS (wywiad)

 

Robert Szyman był jednym z ekspertów konferencji "Tworzywa sztuczne w zrównoważonej gospodarce" podczas ostatniego Plastpolu. Zagadnienia podejmowane przez dyrektora Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych będą także dyskutowane i w czasie edycji w maju 2024. 

/MŚ/

 

 

Polecane aktualności
10 lipca 2024
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
09 lipca 2024
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.