CUSTOMER-CALL-ACTION.jpg

RAFAEL - twórca wiodących na świecie technologii i rozwiązań obronnych

02 września 2022
Firma posiada bogate portfolio systemów we wszystkich domenach, od powietrza, lądu, morza, po technologię kosmiczną. Według ostatniego raportu magazynu Forbes, firma może pochwalić się dwoma najbardziej sprawdzonymi w walce systemami: obrony powietrznej Iron Dome i aktywnej ochrony TROPHY.

Oba opracowane przez RAFAEL systemy są aktywnie używane m.in. w Siłach Obronnych Izraela i na całym świecie. Sprawdzone w walce systemy firmy RAFAEL zapewniają możliwość ciągłego ulepszania, aktualizowania i unowocześniania stosowanych rozwiązań w oparciu o ich wykorzystanie operacyjne. Właśnie dlatego systemy RAFAEL zyskały międzynarodowy rozgłos, gdyż nie raz udowodniły swoją skuteczność w walce. RAFAEL Advanced Defense Systems Ltd. projektuje, rozwija, produkuje i dostarcza szeroką gamę zaawansowanych technologicznie systemów obronnych do zastosowań powietrznych, lądowych, morskich i kosmicznych dla Sił Obronnych Izraela i izraelskiego przedsiębiorstwa obronnego oraz wielu innych klientów na całym świecie. Firma oferuje swoim klientom zróżnicowaną gamę innowacyjnych rozwiązań znajdujących się w czołówce światowej technologii. Rafael jest jedną z trzech największych izraelskich firm zbrojeniowych, która zatrudnia 8000 osób oraz licznych podwykonawców i dostawców usług.

Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego RAFAEL zaprezentuje swoją ofertę systemów obrony przeciwlotniczej, zaawansowaną technologię łączności oraz rodzinę rakiet SPIKE, w skład której wchodzą następujące systemy:

 • IRON DOME: System obrony przeciwrakietowej Iron Dome to jedyny na świecie system wielozadaniowy, który zapewnia sprawdzoną w boju obronę przed rakietami, artylerią i moździerzami (C-RAM), samolotami, śmigłowcami, UAV, PGM i pociskami manewrującymi. Jako wysoce mobilny system o podwójnej misji, Iron Dome chroni przed nadchodzącymi zagrożeniami wystrzelonymi z odległości do 70 kilometrów, zarówno na lądzie, jak i na morzu. Od czasu pierwszego udanego przechwycenia operacji w kwietniu 2011 roku, IRON DOME Rafaela udowodnił, że jest jednym z najbardziej przełomowych systemów obrony przeciwlotniczej naszych czasów.
 • DRONE DOME: innowacyjny, kompleksowy, sprawdzony w walce bezzałogowy system powietrzny (C-UAS), zapewniający szybką obronę w każdych warunkach pogodowych w zakresie 360 ​​stopni przed wrogimi dronami.
 • SPIKE MISSILE FAMILY & THE NLOS (6. GENERACJI): Rodzina wielozadaniowych pocisków naprowadzanych EO SPIKE zapewnia niesamowitą precyzję do 32 km w powietrzu, na lądzie i na morzu. Warianty rodziny SPIKE zostały zakupione przez trzydzieści dziewięć krajów, w tym dziewiętnaście krajów NATO i zostały zintegrowane z czterdziestoma pięcioma różnymi pojazdami, helikopterami i platformami morskimi. W jej skald wchodzą:
  • SPIKE NLOS: SPIKE NLOS (Non-Line-Of-Sight)
  • Zaawansowany pakiet dla śmigłowców
  • SPIKE NLOS 6. Generacji
 • DAVID'S SLING: Kompletny system obrony powietrznej i przeciwrakietowej średniego i dalekiego zasięgu, David's Sling zapewnia szeroki zasięg i rozszerzoną ochronę. Jego zaawansowany, wielozadaniowy myśliwiec – znany jako Stunner lub SkyCeptor – oferuje niezrównaną przystępność cenową i elastyczność. Stunner to zabójczy pocisk przechwytujący obrony powietrznej typu hit-to-kill, zwalczający rakiety artyleryjskie dalekiego zasięgu (LRAR), pociski balistyczne krótkiego zasięgu (SRBM), pociski manewrujące (CM) i tradycyjne zagrożenia obrony powietrznej. Zaprojektowany z myślą o wprowadzeniu „plug and play” do systemów obrony powietrznej i przeciwrakietowej.
 • Rodzina BNET SDR: ta rodzina zaawansowanych, taktycznych szerokopasmowych rozwiązań radiowych IP-MANET (Mobile Ad Hoc Network) Software Defined Radio (SDR) zapewnia niezawodną, ​​szybką i bez opóźnień łączność dla szerokopasmowych danych, głosu i wideo w ruchu. W październiku 2021 r. Rafael zaprezentował BNET Nano, nowy wariant na tyle kompaktowy, że mieści się w dłoni.
 • TROPHY APS: Jako jedyny na świecie działający, sprawdzony w boju system aktywnej ochrony opancerzonych wozów bojowych, TROPHY APS wykrywa, klasyfikuje i atakuje nadchodzące zagrożenia oraz zapewnia niezrównaną przeżywalność i zwrotność we wszystkich klasach pojazdów. TROPHY tworzy wokół pojazdu bańkę neutralizującą. Szybko wykrywa, klasyfikuje i atakuje wszystkie znane zagrożenia związane z energią chemiczną (CE) – w tym karabiny bezodrzutowe, przeciwpancerne pociski przeciwpancerne, rakiety przeciwpancerne, pociski do czołgów kumulacyjnych i granatniki RPG.

(ŁK)

Polecane aktualności
05 października 2022
To już 9. edycja Warsaw Security Forum organizowanego przez Fundację imienia Kazimierza Pułaskiego. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć rozmów o Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
10 września 2022
Mimo niesprzyjającej pogody tłumy odwiedzają Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wystawę przygotowaną przez Wojsko Polskie możne zwiedzać do 17.00
09 września 2022
Ostatnim akcentem tegorocznej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego było wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową i Komisję Konkursową kieleckich targów obronnych. W trakcie uroczystej gali wręczono także m.in. Nagrodę Specjalną Ministra Rozwoju i Technologii, Nagrody Prezesa Targów Kielce oraz nagrody za aranżację stoiska.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
08 września 2022
- To już 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielce stały się stolicą europejskiego przemysłu obronnego na te kilka dni, a Polska jest dzisiaj w centrum architektury bezpieczeństwa Europy - mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Targach Kielce w czwartek, 8 września.
08 września 2022
Od pierwszego dnia jubileuszowej edycji MSPO, wystawie sprzętu wojskowego i nowoczesnej technologii, towarzyszą liczne pokazy dynamiczne, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Najnowsze systemy antydronowe, nowoczesne narzędzia stosowane przez wojsko, czy bezzałogowe statki powietrzne i kamery termowizyjne to tylko część asortymentu wykorzystywanego w pokazach.
08 września 2022
Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie wozy MRAP Cougar będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będą też koncerty bojowych piosenek i pokazy musztry paradnej. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 17.00 w sobotę, 10 września.
08 września 2022
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach na Dzień Otwarty MSPO uruchomił specjalną linię autobusową TK, która pomoże w dotarciu do Targów Kielce w sobotę, 10 września. Na mieszkańców czeka Wystawa Sił Zbrojnych i mnóstwo atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.