wszechnica-uj.jpg

Przemysł przyszłości i towarzyszące mu zmiany, czyli warsztaty Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego

07 września 2022
Czym jest przemysł przyszłości? Odpowiedź między innymi na to pytanie będą mieli szansę poznać uczestnicy warsztatów organizowanych przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego i Targi Kielce pod hasłem: „Jak naszych ludzi przeprowadzić do przemysłu przyszłości?”. Spotkanie zorganizowane zostanie w ramach rozpoczynających się 20 września Targów Metal.

Warsztaty odbędą się 22 września 2022 roku – III dzień Targów – w godzinach 10.00-13.00, w sali konferencyjnej E1/E3, mieszczącej się w Hali E. Spotkanie przygotowano z myślą o liderach, menedżerach oraz decydentach.

Tematyka warsztatów oscylować będzie wokół zmian, jakie niesie za sobą nieustanny rozwój technologii oraz roli człowieka w procesie wdrażania nowych rozwiązań w przedsiębiorstwach. Prowadzący przyjrzą się nadziejom i lękom, jakie może wzmagać idea przemysłu przyszłości. Podpowiedzą uczestnikom, w jaki sposób wspierać zespoły w adaptacji i twórczym wykorzystaniu możliwości, jakie oferują nowe idee. Przeanalizują także kompetencje pracowników, które wraz z rozwojem technologicznym staną się kluczowe.

Spotkanie podzielone zostało na trzy bloki, podczas których omówione zostaną następujące zagadnienia:

Przemysł przyszłości

  • Czym jest przemysł przyszłości? Budowanie wspólnego rozumienia.
  • Na jakim jesteśmy etapie? - perspektywa „tutaj i dzisiaj”
  • Na ile gotowi są ludzie przeprowadzający i przeprowadzani przez tę zmianę?

Sposoby postrzegania zmiany

  • Perspektywy przyjmowane w zależności od wyjściowych założeń
  • Perspektywy przyjmowane w zależności od miejsca w organizacji
  • Ćwiczenia zmiany perspektywy

W poszukiwaniu rozwiązań

  • Jak pracować z zaangażowaniem ludzi w zmiany?
  • jakie kompetencje musimy zadbać?
  • Możliwe plany rozwoju zespołów i jednostek

(ŁK)

Polecane aktualności
14 czerwca 2023
Ekipa targów METAL przebywa aktualnie w Dusseldorfie, gdzie odbywają się XV Międzynarodowe Targi Technologii Odlewnictwa GIFA. Każdego dnia prowadzone są rozmowy z wystawcami, których zobaczycie podczas najbliższej odsłony Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce.
19 stycznia 2023
Europejskie Zrzeszenie Odlewni (CAEF) wybrało nowego prezesa. Rolę tę od 2023 roku objął Milko Milanov.
08 listopada 2022
Ogólnopolski Dzień Odlewnika to najważniejsze wydarzenie branży odlewniczej w Polsce, od kilku lat jest również istotnym wydarzeniem na arenie międzynarodowej, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników z zagranicy. Targi Kielce, związane z przemysłem odlewniczym za pośrednictwem Targów METAL i towarzyszącej im „Przemysłowej Jesieni” mają zaszczyt objęcia srebrnym patronatem tego wydarzenia.
17 października 2022
Pod hasłem "Wyzwania dla przemysłu odlewniczego" odbędzie się Ogólnopolski Dzień Odlewnika. Wydarzenie zaplanowane jest na 9 grudnia w Hotelu Best Western PREMIER w Krakowie.
21 września 2022
Wielu specjalistów z branży odlewniczej wzięło udział w seminarium technicznym Foundry Goes Green w czasie wystawy Metal w Targach Kielce. Mowa była między innymi o korzyściach płynących z pełnej cyfryzacji oraz z odnawialnych źródeł energii.
21 września 2022
Drugiego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk. Podczas gali uhonorowano również firmę Smarttech, obchodzącą jubileusz 20-lecia działalności.
21 września 2022
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej zorganizował seminarium pn. „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?” w trakcie trwającej w Targach Kielce Przemysłowej Jesieni. Prowadzący spotkanie Michał Żelichowski podkreślał, że transformacja cyfrowa to konieczność, ale można ją osiągnąć tylko małymi krokami.
20 września 2022
Pierwszego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce odbyło się posiedzenie katowickiego oddziału Komisji Odlewnictwa Polskiej Akademii Nauk. W jego trakcie wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu im. prof. W. Sakwy na najlepsze prace dyplomowe z zakresu odlewnictwa.