DSC04916.jpg

Premiera najnowszego munduru bojowego ALFA

26 sierpnia 2022
Funkcjonująca na rynku odzieżowym od 1986 roku toruńska firma Kreator specjalizuje się w projektowaniu i produkcji umundurowania typu wyjściowego, służbowego, polowego oraz specjalistycznego. Na targach MSPO będzie miała premiera ich najnowszego produktu – trzyczęściowego munduru bojowego ALFA.

Kreator oferuje dostawy odzieży mundurowej oraz korporacyjnej, wykonanej w oparciu o dostarczone wzory bądź wytyczne zawarte w dokumentach technicznych. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu i współpracą z różnymi formacjami specjalnymi, firma wprowadziła na rynek własną markę odzieży outdoorowo-militarnej – DURABO. Jest to wytrzymała odzież taktyczna najwyższej jakości. Oferta obejmuje ubrania nawiązujące do wielu klasycznych mundurów bojowych.

Zaprezentowany podczas Salonu Obronnego zestaw bojowy ALFA to produkt od profesjonalistów dla profesjonalistów. Jest on wynikiem wielomiesięcznych prób, testów i zaangażowania byłych żołnierzy wojsk specjalnych. Połączenie doświadczenia weteranów zastosowaniem najnowocześniejszych technologii oraz materiałów zaowocowało powstaniem zestawu munduru bojowego spełniającego wymagania współczesnego pola walki. Dedykowany dla służb mundurowych, które oczekują wytrzymałego i funkcjonalnego produktu zachowującego jednocześnie odpowiednią estetykę.

W skład zestawu wchodzą: bluza, spodnie i combatshirt.

Wykorzystane materiały to m.in.  NYCO (50% Cordura® i 50% Bawełny),  trudnopalna dzianina Polartec® PowerDry (Modakryl 70%; Rayon 30%). Materiał zasadniczy jest niewidzialny w podczerwieni (IRR). Dodatkowo, zamki YKK® gwarantują niezawodność działania, a pullery z tkaniny zasadniczej zapewniają lepszy chwyt przy pracy w rękawiczkach. Z kolei nici Coats® zapewniają wytrzymałość na rozprucie i są też niewidzialne w podczerwieni.

Linia „ALFA” zapewnia maksymalną ochronę oraz wytrzymałość, jak również optymalne warunki termoregulacyjne. Zastosowane materiały i dodatki wiodących światowych marek gwarantują najwyższy poziom odporności i jakości. Zapraszamy na stoisko DURABO (Hala G nr 23), gdzie będzie można obejrzeć Linię ALFA Durabo, a także uzyskać dodatkowe informacje na jej temat.

DSC04936.jpg [14.91 MB] DSC05060.jpg [11.30 MB]

(ŁK)

Polecane aktualności
10 września 2022
Mimo niesprzyjającej pogody tłumy odwiedzają Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wystawę przygotowaną przez Wojsko Polskie możne zwiedzać do 17.00
09 września 2022
Ostatnim akcentem tegorocznej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego było wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową i Komisję Konkursową kieleckich targów obronnych. W trakcie uroczystej gali wręczono także m.in. Nagrodę Specjalną Ministra Rozwoju i Technologii, Nagrody Prezesa Targów Kielce oraz nagrody za aranżację stoiska.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
08 września 2022
- To już 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielce stały się stolicą europejskiego przemysłu obronnego na te kilka dni, a Polska jest dzisiaj w centrum architektury bezpieczeństwa Europy - mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Targach Kielce w czwartek, 8 września.
08 września 2022
Od pierwszego dnia jubileuszowej edycji MSPO, wystawie sprzętu wojskowego i nowoczesnej technologii, towarzyszą liczne pokazy dynamiczne, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Najnowsze systemy antydronowe, nowoczesne narzędzia stosowane przez wojsko, czy bezzałogowe statki powietrzne i kamery termowizyjne to tylko część asortymentu wykorzystywanego w pokazach.
08 września 2022
Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie wozy MRAP Cougar będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będą też koncerty bojowych piosenek i pokazy musztry paradnej. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 17.00 w sobotę, 10 września.
08 września 2022
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach na Dzień Otwarty MSPO uruchomił specjalną linię autobusową TK, która pomoże w dotarciu do Targów Kielce w sobotę, 10 września. Na mieszkańców czeka Wystawa Sił Zbrojnych i mnóstwo atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.
07 września 2022
W trakcie drugiego dnia targów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zostały podpisane dwa porozumienia o współpracy: z amerykańskim REB Technologies i Defence Solutions G.T. ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.