polsko-turecka-izba-gospodarcza.png

Polsko-Turecka Izba Gospodarcza wspiera Slavic B2Beauty

22 września 2021
Od ponad dekady rynek turecki odnotowuje wyraźne ożywienie w branży kosmetycznej. Sektor kosmetyczny staje się jednym z najbardziej perspektywicznych i najdynamiczniejszych sektorów w Turcji. Tym bardziej współpraca z Polsko-Turecką Izbą Gospodarczą w zakresie Slavic B2Beauty jest dla kieleckiego ośrodka wystawienniczego niezwykle istotna!

Turecki rynek kosmetyczny jest dla polskich producentów dużą szansą i jednocześnie wyzwaniem. Według danych badawczych firmy Euromonitor International, wartość rynku kosmetyków pielęgnacyjnych w Turcji wzrasta. Siłą napędową rozwoju segmentu kosmetycznego jest szybki wzrost gospodarczy i rosnąca zamożność tureckich konsumentów. Z kolei rosnąca świadomość w obszarze zdrowia i zdrowego stylu życia powoduje wzrost popytu na produkty naturalne i organiczne także w sektorze kosmetycznym. Turecki rynek kosmetyków w większości jest zdominowany przez międzynarodowe marki, ale pomimo dużej konkurencji, w Turcji funkcjonuje wielu lokalnych producentów kosmetyków pielęgnacyjnych i produktów higieny osobistej. Do najważniejszych producentów tureckich należą: Evyap, Eczacibasi, Canan Kozmetik, Aromel Kozmetik i Hobi Kozmetik. Największe udziały w rynku posiadają środki do pielęgnacji włosów, artykuły pielęgnacyjne dla mężczyzn, depilatory, produkty do kąpieli, dezodoranty i antyperspiranty.

Polsko-Turecka Izba Gospodarcza jest organizacją samorządu gospodarczego grupującą przedsiębiorstwa zainteresowane współpracą gospodarczą pomiędzy Polską i Turcją. Misją Izby jest wspieranie firm w podejmowaniu i realizacji współpracy pomiędzy polskimi i tureckimi przedsiębiorcami oraz promocja współpracy gospodarczej pomiędzy Polską i Turcją.

Polsko-Turecka Izba Gospodarcza będzie będzie znakomitym partnerem dla Slavic B2Beauty.

(MCh)

 

 

 

 

 

Polecane aktualności
23 czerwca 2022
W środę zakończyły się dwudniowe kontraktacje branży kosmetycznej i farmaceutycznej, ale część z dystrybutorów nadal eksploruje region świętokrzyski. W czwartek kilkunastu zagranicznych kupców wzięło udział w wizycie studyjnej w Kieleckim Parku Technologicznym.
22 czerwca 2022
Piotr Snopek z firmy Paszport do Eksportu był prelegentem podczas drugiego dnia prezentacji towarzyszących kontraktacjom Slavic B2Beauty. W swoim wystąpieniu poruszał on tematy związane z finansowaniem działań eksportowych.
22 czerwca 2022
O warunkach, jakie polskie firmy muszą wypełnić, by móc sprzedawać kosmetyki na rynku malezyjskim szczegółowo mówił podczas prelekcji w trakcie Slavic B2Beauty Khairul Ridhwan bin Zahardin, Business Development Manager z  Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
21 czerwca 2022
Spotkania biznesowe dystrybutorów i kupców z producentami kosmetyków i farmaceutyków to nie jedyne punkty w programie Slavic B2Beauty. Równocześnie z nimi w Sali Omega trwają ciekawe prelekcje i prezentacje. Jedną z nich przeprowadziła firma Wastech Recycling.
21 czerwca 2022
Owocnych rozmów biznesowych życzył 60 kupcom z 20 krajów i 32 wystawcom prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń uroczyście otwierając pierwsze kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. Lidia Lukowska z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego zaznaczała, że co drugi kosmetyk z Polski trafia na eksport. Branża kosmetyczna rośnie więc w siłę i szuka kolejnych rynków eksportowych.
20 czerwca 2022
Uroki krajobrazu naszego regionu na zdjęciach kielczanina Piotra Michalca będą oglądać przedsiębiorcy z całego świata, którzy wezmą udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty.
20 czerwca 2022
Już od niedzieli do Kielc przyjeżdżają przedstawiciele firm z różnych stron świata, by wziąć udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. W poniedziałek goście z Malezji i Uzbekistanu wybrali się na wycieczkę po mieście.
20 czerwca 2022
Koncepcje produktów powstały dzięki inspiracji rodzimą naturą, mocą roślinnych składników, ale też historyczną witalnością i siłą wywodzącą się ze słowiańskich tradycji.