pkihp-logo2.png

Podtrzymujemy dobre stosunki! Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo-Przemysłowa wspiera Slavic B2Beauty!

21 września 2021
Kazachstan to najważniejszy partner Polski w Azji Centralnej, czwarty pod względem wielkości rynek eksportowo-importowy na Wschodzie. Takiego biznesowego partnera organizatorzy kontraktacji Slavic B2Beauty nie mogli ominąć! Współpraca pomiędzy Targami Kielce a PKIZP to nowe pola do biznesowego rozwoju.

Jak wylicza Departament Handlu i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, w latach 2017-2018 polsko-kazachskie obroty handlowe wzrosły blisko trzykrotnie, głównie za sprawą importu surowców energetycznych. Towary z Kazachstanu sprowadza już 150 polskich firm.

Dynamicznie rośnie także nasz rodzimy eksport do Astany. W czasie pandemii transport farmaceutyków, środków higienicznych i sprzętu rolniczego wzrósł o 50 proc. w porównaniu do 2019 roku. Szacuje się, że na koniec roku wartość eksportu przekroczy 800 mln dolarów. Dwustronny obrót polsko-kazachski szacuje się dziś na 1,8 mld dolarów.

Jak wskazują statystyki branża farmaceutyczna, ale także branża beauty jest dla kazachów ważnym elementem gospodarki. Dlatego Polsko-Kazachstańska Izba zajmie się pozyskiwaniem przedstawicieli chętnych do sprzedaży produktów kosmetycznych, chemicznych, a także suplementów i witamin. A PKIHP ma w tym ogromne doświadczenie!

Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo Przemysłowa powstała w 2008 r., a jej głównym celem jest pomoc zainteresowanym współpracą polsko-kazachstańską. Izba wspiera firmy działaniami marketingowymi, szkoleniowymi i prawnymi. Na stale współpracuje z Ambasadą Republika Kazachstanu w Polsce, Ambasadą RP w Ałamty, a także z Krajową Izą Gospodarczą.

(MBr)

Polecane aktualności
23 czerwca 2022
W środę zakończyły się dwudniowe kontraktacje branży kosmetycznej i farmaceutycznej, ale część z dystrybutorów nadal eksploruje region świętokrzyski. W czwartek kilkunastu zagranicznych kupców wzięło udział w wizycie studyjnej w Kieleckim Parku Technologicznym.
22 czerwca 2022
Piotr Snopek z firmy Paszport do Eksportu był prelegentem podczas drugiego dnia prezentacji towarzyszących kontraktacjom Slavic B2Beauty. W swoim wystąpieniu poruszał on tematy związane z finansowaniem działań eksportowych.
22 czerwca 2022
O warunkach, jakie polskie firmy muszą wypełnić, by móc sprzedawać kosmetyki na rynku malezyjskim szczegółowo mówił podczas prelekcji w trakcie Slavic B2Beauty Khairul Ridhwan bin Zahardin, Business Development Manager z  Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
21 czerwca 2022
Spotkania biznesowe dystrybutorów i kupców z producentami kosmetyków i farmaceutyków to nie jedyne punkty w programie Slavic B2Beauty. Równocześnie z nimi w Sali Omega trwają ciekawe prelekcje i prezentacje. Jedną z nich przeprowadziła firma Wastech Recycling.
21 czerwca 2022
Owocnych rozmów biznesowych życzył 60 kupcom z 20 krajów i 32 wystawcom prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń uroczyście otwierając pierwsze kontraktacje dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. Lidia Lukowska z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego zaznaczała, że co drugi kosmetyk z Polski trafia na eksport. Branża kosmetyczna rośnie więc w siłę i szuka kolejnych rynków eksportowych.
20 czerwca 2022
Uroki krajobrazu naszego regionu na zdjęciach kielczanina Piotra Michalca będą oglądać przedsiębiorcy z całego świata, którzy wezmą udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty.
20 czerwca 2022
Już od niedzieli do Kielc przyjeżdżają przedstawiciele firm z różnych stron świata, by wziąć udział w Kontraktacjach dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej Slavic B2Beauty. W poniedziałek goście z Malezji i Uzbekistanu wybrali się na wycieczkę po mieście.
20 czerwca 2022
Koncepcje produktów powstały dzięki inspiracji rodzimą naturą, mocą roślinnych składników, ale też historyczną witalnością i siłą wywodzącą się ze słowiańskich tradycji.