arburg.jpg
ALLROUNDER 720 E GOLDEN ELECTRIC to najnowsza wtryskarka firmy Arburg. fot. arburg.com

Plastpol 2024. ARBURG z najnowszą elektryczną wtryskarką i widowiskowym pokazem produkcji... kufli

26 marca 2024
Arburg, ceniony na świecie producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i stały wystawca majowych targów Plastpol w Kielcach, na najbliższą edycję wydarzenia przygotowuje prezentację najnowszej wtryskarki ALLROUNDER 720 E GOLDEN ELECTRIC. Atrakcją na stoisku przedsiębiorstwa będzie pokaz produkcji półlitrowych kufli do piwa w ekspresowym tempie.

Targi Plastpol w Kielcach, które potrwają od 21 do 24 maja 2024, będą miejscem prezentacji najnowocześniejszych maszyn dla branży tworzyw sztucznych. Nowość pokaże przedsiębiorstwo ARBURG, a będzie to wtryskarka ALLROUNDER 720 E GOLDEN ELECTRIC. Nowa wtryskarka oferuje elektryczną precyzję, stabilność procesu i mniejsze wymagane miejsce, przekładając się na wysoką jakość przy niskich kosztach. Na stoisku ARBURG będą produkowane medyczne tłoki strzykawek z PP, z częściami o masie 0,34 grama produkowanymi w cyklu trwającym jedynie dziewięć sekund.

Co więcej, w pracy na żywo zwiedzający zobaczą hybrydową wtryskarkę ALLROUNDER 470 H COMFORT, z manipulatorem MULTILIFT SELECT 8, która wyprodukuje 0,5-litrowe kufle do piwa w cyklu trwającym 31 sekund. Uwagę zwróci także drukarka 3D TiQ 2, ekonomiczna i wykorzystująca technologię FFF - ma duży potencjał w produkcji addytywnej, włączając w to wytrzymałe przyssawki i chwytaki wykonane ze wzmocnionego włóknem PA i PP.

Firma ARBURG zaprezentuje także gamę produktów odpowiadających na kluczowe trendy branżowe, takie jak efektywność energetyczna i automatyzacja procesów. 

XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL potrwają od 21 do 24 maja 2024 w Targach Kielce. Rejestracja dla zwiedzających i sprzedaż biletów trwa na targikielce.pl/plastpol

/oprac. MŚ/

Polecane aktualności
10 lipca 2024
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
09 lipca 2024
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.