pigtsis-logo.png

PIGTSiS merytorycznie na TRANSEXPO 2022

30 września 2022
Podczas drugiego dnia XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2022 Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji organizuje konferencję przewozową z elementami warsztatów.

Wydarzenie dedykowane jest osobom mającym do czynienia z procedurami zarządzania publicznym transportem zbiorowym, w tym organizacją i wykonawstwem  przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Współorganizatorem przewozowej konferencji PIGTSiS są Targi Kielce.  

Program konferencji przewozowej PIGTSiS :

  1. Przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej w kontekście systemowych kontroli realizowanych przez upoważnione organy. Nota księgowa jako przyjęta forma rozliczeń Organizatora z Operatorem. Finansowanie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej a pomoc publiczna w rozumieniu Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Obowiązek prowadzenia oddzielnej rachunkowości dla usług o charakterze użyteczności publicznej w przypadku prowadzenia przez Operatora innej działalności gospodarczej.
  2. Nabory Wniosków na dofinansowanie zadań w ramach  Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na 2023 rok. Kryteria oceny. Zmienione zasady podziału środków wg. Ustawy z dnia 24 lutego 2022r. o zmianie ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.
  3. Dotacja na zakup niskoemisyjnych autobusów dla przewozów regionalnych
    o charakterze użyteczności publicznej ze środków UE, Krajowego Planu Odbudowy lub innych dostępnych źródeł szansą na przywrócenie zrównoważonego rozwoju ptz.
  4. Kontrola transportu drogowego narzędziem zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w ptz.
  5. Badania techniczne pojazdów; nowelizacja Ustawy prawo o ruchu drogowym, cenniki / tabele opłat za wykonywane badania techniczne pojazdów.

Konferencja odbędzie się 13 października br. w godz. 11:00-13:00 podczas w Hali Wystawienniczej E Targów Kielce  w Sali E3 

Warunkiem uczestnictwa w Konferencji jest elektroniczne zgłoszenie na adres e-mail: konferencjapigtsis@onet.pl

Potwierdzone uczestnictwo w Konferencji PIGTSiS uprawnia w tym dniu  do wejścia na tereny wystawiennicze Targów TRANSEXPO 2022.  

Polecane aktualności
14 października 2022
Od przedwojennego autobusu, do Ikarusa, który jeszcze kilkanaście lat temu woził nas ulicami miast. Przy okazji kieleckich targów Transexpo 2022 Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zaprezentowała ciekawą wystawę zabytkowych autobusów.
14 października 2022
Firma Simple H2 przedstawiła swoją wizje wykorzystania instalacji wytwarzania zielonego wodoru w drugim dniu Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego.
13 października 2022
Ile kosztuje podróżowanie po mieście? Odpowiedź na to pytanie poznali uczniowie, którzy odwiedzili wystawę TRANSEXPO, trwającą obecnie w Targach Kielce. Mieli oni okazję wziąć udział w krótkiej prelekcji połączonej z debatą na temat środków komunikacji.
13 października 2022
Wiele interesujących wątków dotyczących m.in. obowiązujących aktów prawnych związanych z transportem publicznych poruszono podczas konferencji przewozowej Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji w trakcie XVI targów TRANSEXPO w Targach Kielce.
13 października 2022
XVI Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO odwiedziły delegacje z Ukrainy. Nasi sąsiedzi poszukują tu autobusów i busów, które sprawdzą się w warunkach miejskich, ale i takich, które sprawnie przewiozą pasażerów z miast do mniejszych miejscowości.
13 października 2022
Pierwszy wieczór XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego upłynął pod znakiem targowych nagród i wyróżnień.
13 października 2022
Dwunastometrowy elektryk od ARP, Arthur z zapowiedzią produkcji w Polsce czy nowy Isuzu. Tegoroczne Transexpo w Targach Kielce nie rozczarowuje, jeśli chodzi o ilość premier i prezentowanych pojazdów. Wrażenie robiły też same pokazy.
12 października 2022
Instytucje odpowiadające za transport w wielu miastach na terenie całej Polski poszukują kandydatów na stanowiska kierowców, ale też pracowników wielu działów ze swoich struktur. W środę, podczas pierwszego dnia XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, które trwają w Targach Kielce, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zorganizowała konferencję, podczas której promowano rekrutację do spółek w Warszawie, Krakowie i Kielcach.