Wh1y8841-20180611-Targi-Kielce-SacroExpo.jpg
Wyjątkowe ikony i obrazy prezentowane są podczas targów Sacroexpo.

Piękno sztuki sakralnej na Wystawie Sacroexpo

09 maja 2023
Szeroki asortyment dewocjonaliów, gadżetów, upominków i pamiątek religijnych, szaty, naczynia i akcesoria liturgiczne oraz najpiękniejsze dzieła sztuki sakralnej - to część oferty tegorocznej 24. edycji Wystawy Sacroexpo, która potrwa od poniedziałku, 19 czerwca do środy, 21 czerwca w Targach Kielce. Wstęp bezpłatny po rejestracji.

Wszystko dla Parafian

W trakcie targów Sacroexpo można zakupić szeroki asortyment gadżetów i pamiątek religijnych w promocyjnych cenach: breloczki, magnesy na lodówkę, poduszki z napisami, pamiątki okolicznościowe np. na chrzest, różańce z drzewa oliwnego, czy z lawy wulkanicznej, a także opłatki wigilijne. Tegoroczna edycja spotkania branży sakralnej zapowiada się niezwykle okazale. Wśród Wystawców, którzy już zadeklarowali swoją obecność są m.in. Boni Fratres Pharmaceutical z naturalnymi preparatami tworzonymi na bazie receptur Braci Zakonu Szpitalnego Bonifratrów, hurtownia dewocjonaliów Merito w Częstochowie, firma Chomik Gdów z ofertą pięknych ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych oraz figurek do szopek, piekarnia opłatków wigilijnych i win mszalnych Charistia z szeroką ofertą dewocjonaliów oraz firma JMTradycja z pozłacanymi i posrebrzanymi dewocjonaliami oraz reprodukcjami cudotwórczych obrazów.

Wszystko do Kościoła

Na tegorocznej Wystawie Sacroexpo nie zabraknie szerokiej oferty szat, naczyń oraz akcesoriów liturgicznych, a także elementów dekoracyjnych wyposażenia wnętrz obiektów sakralnych. Podczas targów będzie można zapoznać się z szeroką ofertą win mszalnych oraz naczyń i akcesoriów liturgicznych od Braci Dąbrowskich oraz ofertą firmy AWE Sp. z o. o., której specjalnością są wina gronowe marki Prinz Stefan. Na Wystawie pojawią się ręcznie zdobione szkło i kryształy od firmy Wrzos zdobienie szkła i kryształów Marek Wrzos , pięknie, ręcznie malowane figury do szopki od firmy "EmKaMA" Marcel Bestvater, figury sakralne, gobeliny-ikony, świeczniki czy patery od BIMART Marek Biczak, kadzidła żywiczne oraz samorozpalające się węgielki od firmy PREMA oraz komunikanty i hostie, kadzidła, węgielki i olej czy koszule kapłańskie od firmy Christ z Czarnochowic. Wyjątkowe ikony, relikwiarze, tabernakulum oraz krucyfiksy i księgi – to część oferty kolejnego z Wystawców Sacroexpo – firmy Aba Cuprum Pracowni Rzemiosła Artystycznego Piotra Adamczyka.

Sztuka sakralna

Czerwcowe targi Sacroexpo to nie tylko szeroka oferta dewocjonaliów dla wiernych i wyposażenia dla kościołów, ale również miejsce pełne sztuki sakralnej. Hale kieleckiego ośrodka wystawienniczego podczas 24. edycji Wystawy Sacroexpo wypełni szeroka oferta najpiękniejszych dzieł sztuki sakralnej m.in. rzeźb i figurek, witraży, obrazów oraz ikon. W Targach Kielce zaprezentują się wieloletni Wystawcy Sacroexpo: firma Ikony Bizantyjskie Robert Grabowski z ikonami oraz ewangeliarzami, Krakowski Zakład Witrażów S.G. Żeleński oraz firma 3K Projekt z wyjątkową ofertą witraży sakralnych oraz Pracownia Snycerska Andrzej Burkot z rzeźbami w drewnie, głównie o tematyce sakralnej.

Strefa Sztuki i aukcja prowadzona na żywo podczas Wystawy Sacroexpo

Dzięki współpracy z Domem Aukcyjnym i Galerią Sztuki Art in House, pierwszy raz podczas Wystawy Sacroexpo powstanie Strefa Sztuki, w której będzie można obejrzeć kilkaset obrazów, rzeźb oraz ikon autorstwa ponad stu artystów. Nadchodząca, 24. edycja spotkania branży sakralnej zamieni przestrzeń Targów Kielce w prawdziwą galerię sztuki. Drugiego dnia Sacroexpo, we wtorek 20 czerwca o godzinie 17:00 część z prezentowanych w Strefie Sztuki dzieł będzie można wylicytować na aukcji sztuki prowadzonej na żywo oraz online na specjalnej platformie. Więcej informacji o STREFIE SZTUKI

Na tegoroczną Wystawę Sacroexpo zapraszamy od poniedziałku, 19 czerwca do środy, 21 czerwca do Targów Kielce. Wstęp bezpłatny po rejestracji na stronie : https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

/MSi/

Polecane aktualności
24 maja 2023
Czy anioły mogą pomóc przy budowie ołtarza gotyckiego? Z jaką bestią walczyłby św. Jerzy w XXI wieku? Czy ostatnia wieczerza pasuje do modernistycznej architektury Manhattanu? Odpowiedź na wszystkie pytania będzie można znaleźć w katalogu Aukcji Sacrum, która odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Sacroexpo już 20 czerwca 2023 roku o godzinie 17 w hali Targów Kielce. Licytacja będzie możliwa osobiście, telefonicznie, online lub poprzez zlecenie z limitem.
19 maja 2023
Unikatowe szaty liturgiczne wykonane przez Westiarki Jezusa cieszą się ogromnym zainteresowaniem podczas wystawy Sacroexpo w Targach Kielce. Najnowsze modele ornatów, stuły kapłańskie uszyte ręcznie, a także z pomocą komputera będzie można obejrzeć i zakupić w dniach od 19 do 21 czerwca.
12 maja 2023
Podczas tegorocznej, 24. edycji targów Sacroexpo Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej będą obecni w Targach Kielce na kilku poziomach, tworząc przestrzeń do wartościowych spotkań i organizując różne wydarzenia podczas targów. Jednym z nich będzie spotkanie dla administratorów obiektów zakonnych i kościelnych. Zapraszamy do Targów Kielce od 19 do 21 czerwca 2023 roku!
05 maja 2023
Kilkaset obrazów oraz rzeźb autorstwa ponad stu artystów zaprezentowanych zostanie w Strefie Sztuki dostępnej podczas Wystawy Sacroexpo od 19 do 21 czerwca w Targach Kielce! Oprócz wystawy sprzedażowej poświęconej nowoczesnej sztuce religijnej, w trakcie targów branży sakralnej odbędzie się również aukcja wybranych dzieł.
13 kwietnia 2023
Biura podróży obecne podczas Wystawy Sacroexpo każdego roku przygotowują szeroką, atrakcyjną ofertę wycieczek oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych skierowanych dla Zwiedzających. Podczas tegorocznej edycji spotkania branży sakralnej, od 19 do 21 czerwca w Targach Kielce nie zabraknie ofert z Polski, a także z zagranicy.
11 kwietnia 2023
W Niedzielę Wielkanocną „rozbrzmiał Glos Ojca”, czyli swoją premierę miał największy na świecie dzwon wykonany przez wieloletnich Wystawców Sacroexpo - Pracownię Ludwisarską Jana Felczyńskiego w Przemyślu oraz firmę Rduch Bells & Clocks w Rydułtowach. Dzwon waży mniej więcej tyle co 10 słoni i jest wysoki jak żyrafa. Docelowo zawiśnie on w bazylice w Trindade, w Ameryce Południowej.
06 kwietnia 2023
Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo od 24 lat jest miejscem prezentacji oferty dla wszystkich związanych osób związanych z kościołem. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się od 19 do 21 czerwca 2023 roku. Już można zarejestrować swój udział, wstęp bezpłatny.
31 marca 2023
Kielecki ośrodek wystawienniczy podpisał umowę ze słowackimi targami Incheba Expo Bratislava na organizację wystawy branży sakralnej Sacroexpo Slovakia. Wydarzenie jest skierowane do wystawców i zwiedzających ze Słowacji, Czech, Węgier i Austrii. Zaplanowane zostało na 13 i 14 września 2023.