Wh1y8841-20180611-Targi-Kielce-SacroExpo.jpg
Wyjątkowe ikony i obrazy prezentowane są podczas targów Sacroexpo.

Piękno sztuki sakralnej na Wystawie Sacroexpo

09 maja 2023
Szeroki asortyment dewocjonaliów, gadżetów, upominków i pamiątek religijnych, szaty, naczynia i akcesoria liturgiczne oraz najpiękniejsze dzieła sztuki sakralnej - to część oferty tegorocznej 24. edycji Wystawy Sacroexpo, która potrwa od poniedziałku, 19 czerwca do środy, 21 czerwca w Targach Kielce. Wstęp bezpłatny po rejestracji.

Wszystko dla Parafian

W trakcie targów Sacroexpo można zakupić szeroki asortyment gadżetów i pamiątek religijnych w promocyjnych cenach: breloczki, magnesy na lodówkę, poduszki z napisami, pamiątki okolicznościowe np. na chrzest, różańce z drzewa oliwnego, czy z lawy wulkanicznej, a także opłatki wigilijne. Tegoroczna edycja spotkania branży sakralnej zapowiada się niezwykle okazale. Wśród Wystawców, którzy już zadeklarowali swoją obecność są m.in. Boni Fratres Pharmaceutical z naturalnymi preparatami tworzonymi na bazie receptur Braci Zakonu Szpitalnego Bonifratrów, hurtownia dewocjonaliów Merito w Częstochowie, firma Chomik Gdów z ofertą pięknych ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych oraz figurek do szopek, piekarnia opłatków wigilijnych i win mszalnych Charistia z szeroką ofertą dewocjonaliów oraz firma JMTradycja z pozłacanymi i posrebrzanymi dewocjonaliami oraz reprodukcjami cudotwórczych obrazów.

Wszystko do Kościoła

Na tegorocznej Wystawie Sacroexpo nie zabraknie szerokiej oferty szat, naczyń oraz akcesoriów liturgicznych, a także elementów dekoracyjnych wyposażenia wnętrz obiektów sakralnych. Podczas targów będzie można zapoznać się z szeroką ofertą win mszalnych oraz naczyń i akcesoriów liturgicznych od Braci Dąbrowskich oraz ofertą firmy AWE Sp. z o. o., której specjalnością są wina gronowe marki Prinz Stefan. Na Wystawie pojawią się ręcznie zdobione szkło i kryształy od firmy Wrzos zdobienie szkła i kryształów Marek Wrzos , pięknie, ręcznie malowane figury do szopki od firmy "EmKaMA" Marcel Bestvater, figury sakralne, gobeliny-ikony, świeczniki czy patery od BIMART Marek Biczak, kadzidła żywiczne oraz samorozpalające się węgielki od firmy PREMA oraz komunikanty i hostie, kadzidła, węgielki i olej czy koszule kapłańskie od firmy Christ z Czarnochowic. Wyjątkowe ikony, relikwiarze, tabernakulum oraz krucyfiksy i księgi – to część oferty kolejnego z Wystawców Sacroexpo – firmy Aba Cuprum Pracowni Rzemiosła Artystycznego Piotra Adamczyka.

Sztuka sakralna

Czerwcowe targi Sacroexpo to nie tylko szeroka oferta dewocjonaliów dla wiernych i wyposażenia dla kościołów, ale również miejsce pełne sztuki sakralnej. Hale kieleckiego ośrodka wystawienniczego podczas 24. edycji Wystawy Sacroexpo wypełni szeroka oferta najpiękniejszych dzieł sztuki sakralnej m.in. rzeźb i figurek, witraży, obrazów oraz ikon. W Targach Kielce zaprezentują się wieloletni Wystawcy Sacroexpo: firma Ikony Bizantyjskie Robert Grabowski z ikonami oraz ewangeliarzami, Krakowski Zakład Witrażów S.G. Żeleński oraz firma 3K Projekt z wyjątkową ofertą witraży sakralnych oraz Pracownia Snycerska Andrzej Burkot z rzeźbami w drewnie, głównie o tematyce sakralnej.

Strefa Sztuki i aukcja prowadzona na żywo podczas Wystawy Sacroexpo

Dzięki współpracy z Domem Aukcyjnym i Galerią Sztuki Art in House, pierwszy raz podczas Wystawy Sacroexpo powstanie Strefa Sztuki, w której będzie można obejrzeć kilkaset obrazów, rzeźb oraz ikon autorstwa ponad stu artystów. Nadchodząca, 24. edycja spotkania branży sakralnej zamieni przestrzeń Targów Kielce w prawdziwą galerię sztuki. Drugiego dnia Sacroexpo, we wtorek 20 czerwca o godzinie 17:00 część z prezentowanych w Strefie Sztuki dzieł będzie można wylicytować na aukcji sztuki prowadzonej na żywo oraz online na specjalnej platformie. Więcej informacji o STREFIE SZTUKI

Na tegoroczną Wystawę Sacroexpo zapraszamy od poniedziałku, 19 czerwca do środy, 21 czerwca do Targów Kielce. Wstęp bezpłatny po rejestracji na stronie : https://www.targikielce.pl/sacroexpo/rejestracja-zwiedzajacych

/MSi/

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Drugiego dnia loterii Sacroexpo los uśmiechnął się do siostry zakonnej Małgorzaty Lechwar i księdza Zbigniewa Klepacza, którzy wygrali siedmiodniową wycieczkę do portugalskiej Fatimy, organizowaną przez franciszkańskie biuro podróży Patron Travel.
20 czerwca 2023
Drugiego dnia Sacroexpo, 20 czerwca w Targach Kielce część z prezentowanych w Strefie Sztuki dzieł można było wylicytować na aukcji prowadzonej przez Dom Aukcyjny Art. In House. Najmocniej licytowanymi pracami były: „Św. Jerzy walczący ze smokiem” Borysa Fiodorowicza, „Spotkanie nieba i ziemi” Katarzyny Słowiańskiej-Kucz oraz „Ostatnia Wieczerza” Roberta Jadczaka. Wszystkie dzieła można zobaczyć do środy, 21 czerwca w Strefie Sztuki.
20 czerwca 2023
Drugiego dnia spotkania branży sakralnej odbyło się pierwsze losowanie kuponów, w których do wygrania jest siedmiodniowa wycieczka do portugalskiej Fatimy. Kolejni zwycięzcy wyłonieni zostaną trzeciego dnia targów.
20 czerwca 2023
Przedstawiciele firmy Innpact – specjalizującej się w doradztwie energetycznym oraz TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Społecznych w trakcie targów Sacroexpo poprowadzili prelekcje skierowanie dla administratorów obiektów sakralnych. Spotkanie było częścią wydarzeń organizowanych przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej.
20 czerwca 2023
Goście z Incheba-Expo Bratyslava pokazali potencjał sakralnego rynku słowackiego, czeskiego, austriackiego i węgierskiego podczas prezentacji wrześniowych targów SACROEXPO Slovakia. Wydarzenie odbędzie się 13-14 września w Bratysławie, a jego organizatorami będą słowacki ośrodek wystawienniczy i Targi Kielce.
19 czerwca 2023
Gościem pierwszego dnia 24. edycji Sacroexpo był ks. dr. Witold Burda, postulator w procesie beatyfikacyjnym rodziny Ulmów - rozstrzelanej przez Niemców za pomoc i ukrywanie Żydów. Po prelekcji można było również zobaczyć najnowszy film Mariusza Pilisa pt. „Historia jednej zbrodni”, który niedawno pojawił się w kinach.
19 czerwca 2023
W trakcie oficjalnego otwarcia 24. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO wręczono wyróżnienia Targów Kielce, a także medale honorowe. W uroczystości wzięli udział m.in. Jego Ekscelencja Arcybiskup Henryk Jagodziński – Nuncjusz Apostolski w Ghanie oraz Jego Ekscelencja doktor – Wacław Depo – Arcybiskup Metropolita Częstochowski.
19 czerwca 2023
Rozpoczynająca się 19 czerwca, 24. edycja Wystawy Sacroexpo, to nie tylko dewocjonalia dla wiernych i wyposażenie dla kościołów. Po raz pierwszy hale Targów Kielce przez trzy dni wypełnią najnowsze dzieła poświęcone współczesnej sztuce religijnej, w trakcie targów będzie można obejrzeć film historyczny, który dopiero trafił do kin, a na terenie zewnętrznym kieleckiego ośrodka odbędzie się zlot karawaningowy. Wstęp bezpłatny.