image00016.jpeg
Uhonorowano Wystawców 24. edycji Wystawy Sacroexpo.

Medale i wyróżnienia podczas Wystawy Sacroexpo rozdane! Tegoroczne targi oficjalnie otwarte.

19 czerwca 2023
W trakcie oficjalnego otwarcia 24. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO wręczono wyróżnienia Targów Kielce, a także medale honorowe. W uroczystości wzięli udział m.in. Jego Ekscelencja Arcybiskup Henryk Jagodziński – Nuncjusz Apostolski w Ghanie oraz Jego Ekscelencja doktor – Wacław Depo – Arcybiskup Metropolita Częstochowski.

Tradycją targów Sacroexpo jest przyznawanie nagród za najlepszą aranżację stoisk oraz za najlepsze produkty prezentowane podczas wystawy. W trakcie oficjalnego otwarcia 24. Wystawy Sacroexpo zaproszeni goście nie tylko uhonorowali najlepsze firmy, ale także zgodnie podkreślali znaczenie targów dla całej branży.

Wyróżnienia Top Design 2023 za elegancję i nowatorski styl wystąpienia targowego otrzymały następujące firmy:

  • za wspólne wystąpienie firm dla HAFTINA TEXTILE GROUP, Boże Atelier oraz  Pracownia Brązownicza Mańka & Gęzikiewicz
  • firma Axencia de Turismo de Galicia / Droga do Santiago z Hiszpanii
  • firma Blachotrapez
  • firma Fenice Studio Oświetlenia

Nagroda Top Design 2023 za elegancję i kompleksowy styl wystąpienia targowego trafiła do firmy Idealstones

Wyróżnienia Targów Kielce za konsekwencję podtrzymywania tradycyjnych rzemiosł hafciarskich otrzymali: Zgromadzenie Sióstr Westiarek Jezusa z Warszawy, a także firma Rduch Bells & Clocks z Rydułtowy za stalowy dzwon kościelny o wyjątkowych walorach dźwiękowych

W trakcie uroczystej gali wręczono również medale Targów Kielce:

  • za nowoczesny i innowacyjny system nagłośnieniowy oraz ustroje akustyczne ułatwiające użytkowanie dla Cts - Technology Sebastian Łatka z Chełmiec
  • za nowatorskie rozwiązania techniczne i technologiczne wykorzystane w rekonstrukcji, konserwacji i odnowie witraży katedralnych Katedry warszawsko – praskiej oraz za odtworzenie witraża średniowiecznego dla Krzysztof KRÓL 3K PROJEKT z Lublina

Nagrodę Honorową Jego Ekscelencji Biskupa Kieleckiego Ks. Jana Piotrowskiego otrzymała firma Zygzak Krzysztof Abramowicz za  palka na kielich
"4 Evangelists"   

Targi oficjalnie otworzył Jego Ekscelencja doktor – Wacława Depo – Arcybiskup Metropolita Częstochowski.

/MSi/

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Drugiego dnia loterii Sacroexpo los uśmiechnął się do siostry zakonnej Małgorzaty Lechwar i księdza Zbigniewa Klepacza, którzy wygrali siedmiodniową wycieczkę do portugalskiej Fatimy, organizowaną przez franciszkańskie biuro podróży Patron Travel.
20 czerwca 2023
Drugiego dnia Sacroexpo, 20 czerwca w Targach Kielce część z prezentowanych w Strefie Sztuki dzieł można było wylicytować na aukcji prowadzonej przez Dom Aukcyjny Art. In House. Najmocniej licytowanymi pracami były: „Św. Jerzy walczący ze smokiem” Borysa Fiodorowicza, „Spotkanie nieba i ziemi” Katarzyny Słowiańskiej-Kucz oraz „Ostatnia Wieczerza” Roberta Jadczaka. Wszystkie dzieła można zobaczyć do środy, 21 czerwca w Strefie Sztuki.
20 czerwca 2023
Drugiego dnia spotkania branży sakralnej odbyło się pierwsze losowanie kuponów, w których do wygrania jest siedmiodniowa wycieczka do portugalskiej Fatimy. Kolejni zwycięzcy wyłonieni zostaną trzeciego dnia targów.
20 czerwca 2023
Przedstawiciele firmy Innpact – specjalizującej się w doradztwie energetycznym oraz TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Społecznych w trakcie targów Sacroexpo poprowadzili prelekcje skierowanie dla administratorów obiektów sakralnych. Spotkanie było częścią wydarzeń organizowanych przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej.
20 czerwca 2023
Goście z Incheba-Expo Bratyslava pokazali potencjał sakralnego rynku słowackiego, czeskiego, austriackiego i węgierskiego podczas prezentacji wrześniowych targów SACROEXPO Slovakia. Wydarzenie odbędzie się 13-14 września w Bratysławie, a jego organizatorami będą słowacki ośrodek wystawienniczy i Targi Kielce.
19 czerwca 2023
Gościem pierwszego dnia 24. edycji Sacroexpo był ks. dr. Witold Burda, postulator w procesie beatyfikacyjnym rodziny Ulmów - rozstrzelanej przez Niemców za pomoc i ukrywanie Żydów. Po prelekcji można było również zobaczyć najnowszy film Mariusza Pilisa pt. „Historia jednej zbrodni”, który niedawno pojawił się w kinach.
19 czerwca 2023
Rozpoczynająca się 19 czerwca, 24. edycja Wystawy Sacroexpo, to nie tylko dewocjonalia dla wiernych i wyposażenie dla kościołów. Po raz pierwszy hale Targów Kielce przez trzy dni wypełnią najnowsze dzieła poświęcone współczesnej sztuce religijnej, w trakcie targów będzie można obejrzeć film historyczny, który dopiero trafił do kin, a na terenie zewnętrznym kieleckiego ośrodka odbędzie się zlot karawaningowy. Wstęp bezpłatny.
15 czerwca 2023
W trakcie Wystawy Sacroexpo od 19 do 21 czerwca, w halach kieleckiego ośrodka rozbrzmiewać będą piękne dźwięki organów kościelnych. Na stoisku firmy Astorg - generalnego przedstawiciela Viscount International w Polsce, zagra utalentowany organista Krzysztof Tomaszewski. Wstęp na targi jest bezpłatny.