Organy-OPERA-400-od-Viscount-zaprezentowane-zostana-na-Wystawie-Sacroexpo.jpg
Organy Opera 400 wykonane w systemie Physis Plus zaprezentowane zostaną na Wystawie Sacroexpo w Kielcach.

Najnowsza technologia dźwiękowa stosowana w organach kościelnych prezentowana na Sacroexpo! W Targach Kielce będzie kilka modeli instrumentów z tym systemem

15 czerwca 2023
W trakcie Wystawy Sacroexpo od 19 do 21 czerwca, w halach kieleckiego ośrodka rozbrzmiewać będą piękne dźwięki organów kościelnych. Na stoisku firmy Astorg - generalnego przedstawiciela Viscount International w Polsce, zagra utalentowany organista Krzysztof Tomaszewski. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Podczas 24. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa, Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo w Targach Kielce zaprezentowana zostanie najnowsza technologia dźwiękowa PhysisPlus. System ten opracowano przez Viscount specjalnie z myślą o realistycznym brzmieniu organów piszczałkowych. Na stoisku firmy Astorg – generalnego przedstawiciela Viscount International w Polsce będzie można obejrzeć i nabyć najnowsze modele organów takich jak: Domus 4, Opera 400 oraz Domus S4.

- Podsumowując moje kilkudniowe obcowanie z instrumentem Opera 400 z systemem Physis Plus jest takie, że jestem absolutnie zachwycony brzmieniem, zafascynowany jego nieograniczonymi możliwościami i mam pewność, że jest to najlepszy system w organach elektronicznych z jakim się spotkałem! Jako czynny organista powiem, że ten instrument mnie rozwinął, dał inspiracje do ćwiczenia i nadzieje na nieustanny rozwój, dzięki niemu wpadłem na wiele dobrych pomysłów muzycznych, a skoro granie na nim tak bardzo cieszy mnie to wierzę, że dzięki takim nieograniczonym możliwościom dajemy szansę na rozwój duchowy, estetyczny i muzyczny całej społeczności, która będzie tego słuchała – podkreślał dla czasopisma Extra Ecclesia organista Krzysztof Tomaszewski, który zagra na organach marki Viscount podczas targów Sacroexpo.

Oprócz kilku innych utalentowanych muzyków, gościem firmy Astorg Leszek Osiak na stoisku nr E-39 w Targach Kielce będzie również szef sprzedaży w Viscount International - Enzo Tabone.

Wystawa Sacroexpo potrwa od poniedziałku, 19 czerwca do środy 21 czerwca. Wstęp na targi jest bezpłatny.

/MSi/

Polecane aktualności
21 czerwca 2023
Drugiego dnia loterii Sacroexpo los uśmiechnął się do siostry zakonnej Małgorzaty Lechwar i księdza Zbigniewa Klepacza, którzy wygrali siedmiodniową wycieczkę do portugalskiej Fatimy, organizowaną przez franciszkańskie biuro podróży Patron Travel.
20 czerwca 2023
Drugiego dnia Sacroexpo, 20 czerwca w Targach Kielce część z prezentowanych w Strefie Sztuki dzieł można było wylicytować na aukcji prowadzonej przez Dom Aukcyjny Art. In House. Najmocniej licytowanymi pracami były: „Św. Jerzy walczący ze smokiem” Borysa Fiodorowicza, „Spotkanie nieba i ziemi” Katarzyny Słowiańskiej-Kucz oraz „Ostatnia Wieczerza” Roberta Jadczaka. Wszystkie dzieła można zobaczyć do środy, 21 czerwca w Strefie Sztuki.
20 czerwca 2023
Drugiego dnia spotkania branży sakralnej odbyło się pierwsze losowanie kuponów, w których do wygrania jest siedmiodniowa wycieczka do portugalskiej Fatimy. Kolejni zwycięzcy wyłonieni zostaną trzeciego dnia targów.
20 czerwca 2023
Przedstawiciele firmy Innpact – specjalizującej się w doradztwie energetycznym oraz TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Społecznych w trakcie targów Sacroexpo poprowadzili prelekcje skierowanie dla administratorów obiektów sakralnych. Spotkanie było częścią wydarzeń organizowanych przez Konferencję Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz Forum Współpracy Międzyzakonnej.
20 czerwca 2023
Goście z Incheba-Expo Bratyslava pokazali potencjał sakralnego rynku słowackiego, czeskiego, austriackiego i węgierskiego podczas prezentacji wrześniowych targów SACROEXPO Slovakia. Wydarzenie odbędzie się 13-14 września w Bratysławie, a jego organizatorami będą słowacki ośrodek wystawienniczy i Targi Kielce.
19 czerwca 2023
Gościem pierwszego dnia 24. edycji Sacroexpo był ks. dr. Witold Burda, postulator w procesie beatyfikacyjnym rodziny Ulmów - rozstrzelanej przez Niemców za pomoc i ukrywanie Żydów. Po prelekcji można było również zobaczyć najnowszy film Mariusza Pilisa pt. „Historia jednej zbrodni”, który niedawno pojawił się w kinach.
19 czerwca 2023
W trakcie oficjalnego otwarcia 24. Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO wręczono wyróżnienia Targów Kielce, a także medale honorowe. W uroczystości wzięli udział m.in. Jego Ekscelencja Arcybiskup Henryk Jagodziński – Nuncjusz Apostolski w Ghanie oraz Jego Ekscelencja doktor – Wacław Depo – Arcybiskup Metropolita Częstochowski.
19 czerwca 2023
Rozpoczynająca się 19 czerwca, 24. edycja Wystawy Sacroexpo, to nie tylko dewocjonalia dla wiernych i wyposażenie dla kościołów. Po raz pierwszy hale Targów Kielce przez trzy dni wypełnią najnowsze dzieła poświęcone współczesnej sztuce religijnej, w trakcie targów będzie można obejrzeć film historyczny, który dopiero trafił do kin, a na terenie zewnętrznym kieleckiego ośrodka odbędzie się zlot karawaningowy. Wstęp bezpłatny.