10 kwietnia 2024
O sytuacji na rynku recyklingu pojazdów, nowych przepisach, wyzwaniach i problemach mówiono podczas konferencji Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów (FORS) w Targach Kielce. Spotkanie przedstawicieli tego sektora odbyło się w ramach trwających w środę i czwartek Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
10 kwietnia 2024
Gospodarka komunalna musi sięgać po ekologiczne, ekonomiczne, ale także ergonomiczne rozwiązania. Tego wymagają zmiany prawne i nowoczesne podejście do zarządzania odpadami. Takich rozwiązań szukają zwiedzający targów Ekotech, które rozpoczęły się dziś w kieleckim ośrodku wystawienniczym.
10 kwietnia 2024
Gospodarka komunalna, recykling, ekologia i ochrona środowiska to główne obszary 24. Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech, które rozpoczęły się w środę, 10 kwietnia. – Coraz większą uwagę przywiązujemy do zarządzania odpadami, do ekologii. Te targi będą się mocno rozwijały – zaznaczył prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń podczas uroczystego otwarcia.
10 kwietnia 2024
– W tej chwili w Polsce mamy ponad 5100 kilometrów dróg szybkiego ruchu, dróg o najwyższym standardzie. Kielce są szczególnym miejscem na mapie Polski, jeżeli chodzi o tematykę infrastrukturalną, a targi Autostrada Nowa Infrastruktura jest imprezą o renomowanej pozycji – podkreślił Grzegorz Dziedzina, zastępca generalnego, dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
10 kwietnia 2024
Rozpoczęła się kolejna już edycja Targów Ekotech, poświęconych innowacjom i rozwiązaniom w zakresie gospodarowania odpadami oraz recyklingu. Wystawa zgromadziła przedstawicieli branży komunalnej, ekspertów i zainteresowanych od środy, 10 kwietnia do czwartku, 11 kwietnia w Targach Kielce. Swoją ofertę prezentuje niemal 80 Wystawców z różnych krajów. W tym samym czasie odbywają się Targi Autostrada oraz biogospodarcze zawody Hackathon.
09 kwietnia 2024
AWM Salon Partnerski firmy Wiśniowski, producenta bram garażowych, okien, drzwi i ogrodzeń, zaprezentuje najnowszą ofertę rozwiązań dla domu. Przez dwa dni, na stoisku AWM, doświadczeni doradcy pomagać będą w znalezieniu optymalnych rozwiązań i doborze najlepszych produktów.
09 kwietnia 2024
Darmowe porady architektów i ekspertów ds. ubezpieczeń i kredytów hipotecznych czekać będą na zwiedzających jubileuszową, 30. wystawę Dom, Ogród i Ty już 13 i 14 kwietnia w Targach Kielce. Oprócz szerokiej oferty materiałów budowlanych, artykułów wyposażenia wnętrz i ogrodów oraz roślin, mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać z fachowych porad ekspertów.
09 kwietnia 2024
W czwartek, 11 kwietnia w Targach Kielce wyłoniony zostanie najlepszy projekt biorący udział w wyzwaniu polegającym na stworzeniu biocyrkularnych rozwiązań, które zastąpią tradycyjne wykładziny lub przedstawieniu technologii recyklingu tych wykładzin ze wskazaniem zastosowania dla produktów powstałych w trakcie ich przetwarzania.