32314945c7909c6e8817.jpg
Wśród pytań postawionych przez mieszkańców znalazły się, m.in. te dotyczące aktualnego stanu powietrza i reakcji władz

O smogu lokalnie podczas targów ENEX

01 marca 2019
Podczas debaty z udziałem prezydenta miasta Kielce Bogdana Wenty poruszono m.in. kwestię dopłat do wymiany pieców

Spotkanie z mieszkańcami Kielc odbyło sie w ramach I Kongresu Ekologii Powietrza "Antysmog" organizowanego podczas XXII Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX. W spotkaniu, oprócz Prezydenta Miasta Kielce Bogdana Wenty, udział wzięli Katarzyna Kitlińska z WFOŚ i GW, która zapoznała uczestników z zasadami programu Czyste Powietrze. Grzegorz Wnuk z Wydziału Zarządzania Energią UM Kielce przedstawił Program Ograniczania Niskiej Emisji, natomiast Jan Karwiński z Miejsckiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach przedstawił skutki ograniczabia wpływu działania MPEC na środowisko. 

Wśród pytań postawionych przez mieszkańców znalazły się, m.in. te dotyczące aktualnego stanu powietrza i reakcji władz. 

-Są sprawy, które należy poprawić teraz. To gospodarowanie odpadami. Mieszkam na osiedlu, gdzie altany śmietnikowe są otwarte. W bloku, choć jest ogrzewanie gazowe, sąsiedzi, by oszczędzić, palą w mieszkaniach w piecach węglowych. Wieczorami mój oczyszczacz powietrza dostaje kociokwiku, bo pył wpada mi przez wywietrzniki – stwierdziła mieszkanka ulicy Bema. 

– Palenie panelami podłogowymi, wykładzinami czy zużytym olejem przemysłowym to zagrożenie życia. Każde sygnały trzeba zgłaszać do straży miejskiej. W ub.r. przeprowadziła ona ponad 1100 kontroli. Straż wygrała nawet proces w sądzie z mieszkańcem, który odmówił zapłacenia mandatu – powiedział Grzegorz Wnuk. 

(MB)

Polecane aktualności
26 lutego 2020
Do budowy domów pasywnych wykorzystuje się systemy mające wyższe parametry izolacji cieplnej niż w przypadku standardowych domów. Różnica między nimi jest taka, że projektowany jest on w taki sposób, żeby pozyskiwać energię z otoczenia.
26 lutego 2020
Podczas pierwszego dnia Targów Enex w Kielcach podczas konkursu o tytuł Instalatora Roku walczyło 6 firm. W trzech rundach pierwszego etapu starły się ze sobą: Solar Spot z PV System, Oze Projekt z Sunsol oraz Helios Power z Bio-Energy. W finale walczyły ze sobą drużyna PV System z Helios Power. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła firma Helios Power, która została tegorocznym Instalatorem Roku.
27 lutego 2020
Koniec pierwszego dnia targów (27 lutego) upłynął pod znakiem medali i wyróżnień przyznanych za najlepsze produkty i stoiska prezentowane podczas tegorocznych XXIII Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVIII Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
27 lutego 2020
O nowych standardach w technice grzewczej i prognozach wzrostu rynku pomp ciepła w Europie 2020-2030 rozmawiano podczas międzynarodowego spotkania w Centrum Kongresowym Targów Kielce
27 lutego 2020
Magazyny energii w mikrosieciach i klastrach energetycznych były przewodnim tematem spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce
27 lutego 2020
Nowe rozwiązanie wprowadzane przez MITSUBISHI ELECTRIC na rynek europejski mogli zobaczyć goście Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki.
28 lutego 2020
Drugi dzień największych Targów Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce upłynął pod znakiem gwiazd. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Weronika Nowakowska, Mariusz Jurasik, Daniel Dujshebaev oraz Branko Vujović.
03 marca 2020
Przedstawiciele 176 firm z 14 krajów pojawili się na największych w Polsce targach odnawialnych źródeł energii ENEX/ENEX Nowa Energia oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy