32314945c7909c6e8817.jpg
Wśród pytań postawionych przez mieszkańców znalazły się, m.in. te dotyczące aktualnego stanu powietrza i reakcji władz

O smogu lokalnie podczas targów ENEX

01 marca 2019
Podczas debaty z udziałem prezydenta miasta Kielce Bogdana Wenty poruszono m.in. kwestię dopłat do wymiany pieców

Spotkanie z mieszkańcami Kielc odbyło sie w ramach I Kongresu Ekologii Powietrza "Antysmog" organizowanego podczas XXII Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki ENEX. W spotkaniu, oprócz Prezydenta Miasta Kielce Bogdana Wenty, udział wzięli Katarzyna Kitlińska z WFOŚ i GW, która zapoznała uczestników z zasadami programu Czyste Powietrze. Grzegorz Wnuk z Wydziału Zarządzania Energią UM Kielce przedstawił Program Ograniczania Niskiej Emisji, natomiast Jan Karwiński z Miejsckiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach przedstawił skutki ograniczabia wpływu działania MPEC na środowisko. 

Wśród pytań postawionych przez mieszkańców znalazły się, m.in. te dotyczące aktualnego stanu powietrza i reakcji władz. 

-Są sprawy, które należy poprawić teraz. To gospodarowanie odpadami. Mieszkam na osiedlu, gdzie altany śmietnikowe są otwarte. W bloku, choć jest ogrzewanie gazowe, sąsiedzi, by oszczędzić, palą w mieszkaniach w piecach węglowych. Wieczorami mój oczyszczacz powietrza dostaje kociokwiku, bo pył wpada mi przez wywietrzniki – stwierdziła mieszkanka ulicy Bema. 

– Palenie panelami podłogowymi, wykładzinami czy zużytym olejem przemysłowym to zagrożenie życia. Każde sygnały trzeba zgłaszać do straży miejskiej. W ub.r. przeprowadziła ona ponad 1100 kontroli. Straż wygrała nawet proces w sądzie z mieszkańcem, który odmówił zapłacenia mandatu – powiedział Grzegorz Wnuk. 

(MB)

Polecane aktualności
30 marca 2020
Miesiąc temu odbywały się XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Panująca na świecie pandemia paraliżuje wiele branż. Co z fotowoltaiką? Obszerny raport stworzyła redakcja GLOBEnergia - partner wydarzenia.
20 kwietnia 2020
Mimo szalejącej w ostatnim czasie pandemii koronawirusa, w branży odnawialnych źródeł energii padają kolejne rekordy. To dobry prognostyk dla kolejnej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
28 kwietnia 2020
Ubiegły rok był rekordowy dla branży fotowoltaicznej. Jak podaje portal globenergia.pl, największym zainteresowaniem cieszyły się małe przydomowe elektrownie słoneczne. Ponadto, co raz więcej firm decyduje się na produkcję własnego prądu. Zachętę stanowią atrakcyjne formy finansowania takich inwestycji. Jedną z nich bez wątpienia jest leasing. Fotowoltaika była jednym z najpopularniejszych tematów tegorocznej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
29 maja 2020
Jesteśmy w punkcie zwrotnym jeśli chodzi o strategię rozwoju sektora ogrzewania w polskim budownictwie. Do wykorzystania jest ogromny potencjał tkwiący w niezwykle szybko rozwijającym się rodzimym rynku pomp ciepła.
29 maja 2020
Jak podaje portal rynekelektryczny.pl partner medialny Targów ENEX w programie Mój Prąd obowiązują wnioski online. Warto poświęcić czas przed domowym komputerem, aby dzięki temu przyspieszyć proces uzyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej bez wychodzenia z domu.
25 czerwca 2020
Branżowi eksperci prognozują boom na naziemne farmy fotowoltaiczne.
25 czerwca 2020
Forum Energii przeprowadziło szczegółową analizę dotyczącą kosztów odejścia Polski od węgla brunatnego. W raporcie wyszczególniono także zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla Polski
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy