LOGO-original-web-transparent.png

NovaCast zaprezentuje nowy program Good Guys’ Index

09 września 2022
NovaCast Systems od ponad 40 lat rozwija i dostarcza kompleksowe rozwiązania w dziedzinie symulacji procesów odlewniczych i analizy termicznej z naciskiem na ograniczenie śladu środowiskowego branży odlewniczej.

Przemysł odlewniczy na całym świecie stoi przed wyzwaniem, aby zmniejszyć ślad środowiskowy produktu związany z emisją CO2. Aby urzeczywistnić te aspiracje, NovaCast Systems opracowała program o nazwie Good Guys’ Index (GGI), który nie tylko oblicza CO2, ale również całkowity koszt. Program pokazuje również, jak łatwo ustawić procesy w odlewni, aby maksymalnie zredukować wpływ środowiskowy produktu.

Firma ciesząca się czterdziestoletnim doświadczeniem na rynku pomaga odlewniom stać się bardziej ekologicznymi. Aby to zrealizować zaprojektowała inteligentne systemy odlewnicze, zapewniające uproszczenie każdej części procesu odlewania, aby zmaksymalizować jakość i obniżyć koszty. Mniej błędów i mniej wad oznacza większą dokładność produkcji. Pracownicy z pełnym zaangażowaniem dostarczają światowemu przemysłowi odlewniczemu wysokiej jakości rozwiązania obniżające koszty. Firma oferuje szeroki wybór przyjaznych dla użytkownika i obszernych programów symulacji procesu odlewania oraz systemów kontroli procesów metalurgicznych.

NFS-HPD.jpg [1.21 MB] MU-sample.png [1.41 MB] PU-in-action-2.png [1.03 MB]

Więcej informacji o premierowym produkcie dostępnych jest pod linkiem Good Guys' Index (GGI) - NovaCast oraz na stronie: www.novacast.se

(ŁK)

Polecane aktualności
14 czerwca 2023
Ekipa targów METAL przebywa aktualnie w Dusseldorfie, gdzie odbywają się XV Międzynarodowe Targi Technologii Odlewnictwa GIFA. Każdego dnia prowadzone są rozmowy z wystawcami, których zobaczycie podczas najbliższej odsłony Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce.
19 stycznia 2023
Europejskie Zrzeszenie Odlewni (CAEF) wybrało nowego prezesa. Rolę tę od 2023 roku objął Milko Milanov.
08 listopada 2022
Ogólnopolski Dzień Odlewnika to najważniejsze wydarzenie branży odlewniczej w Polsce, od kilku lat jest również istotnym wydarzeniem na arenie międzynarodowej, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników z zagranicy. Targi Kielce, związane z przemysłem odlewniczym za pośrednictwem Targów METAL i towarzyszącej im „Przemysłowej Jesieni” mają zaszczyt objęcia srebrnym patronatem tego wydarzenia.
17 października 2022
Pod hasłem "Wyzwania dla przemysłu odlewniczego" odbędzie się Ogólnopolski Dzień Odlewnika. Wydarzenie zaplanowane jest na 9 grudnia w Hotelu Best Western PREMIER w Krakowie.
21 września 2022
Wielu specjalistów z branży odlewniczej wzięło udział w seminarium technicznym Foundry Goes Green w czasie wystawy Metal w Targach Kielce. Mowa była między innymi o korzyściach płynących z pełnej cyfryzacji oraz z odnawialnych źródeł energii.
21 września 2022
Drugiego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk. Podczas gali uhonorowano również firmę Smarttech, obchodzącą jubileusz 20-lecia działalności.
21 września 2022
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej zorganizował seminarium pn. „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?” w trakcie trwającej w Targach Kielce Przemysłowej Jesieni. Prowadzący spotkanie Michał Żelichowski podkreślał, że transformacja cyfrowa to konieczność, ale można ją osiągnąć tylko małymi krokami.
20 września 2022
Pierwszego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce odbyło się posiedzenie katowickiego oddziału Komisji Odlewnictwa Polskiej Akademii Nauk. W jego trakcie wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu im. prof. W. Sakwy na najlepsze prace dyplomowe z zakresu odlewnictwa.