20240521-160504.jpg
Niezwykłe obrazy i rzeźby można podziwiać na Targach Plastpol.

Niezwykłe obrazy i rzeźby można podziwiać na Targach Plastpol

22 maja 2024
Są wśród nich portrety rodzinne, obrazy z kolekcji znanej marki luksusowych samochodów oraz dzieła sztuki, które zdobyły prestiżowe nagrody w międzynarodowych konkursach. W hali wystawienniczej Targów Kielce można podziwiać wystawę Magdaleny Laabs "Tworzywa Sztuczne i Sztuka".

Dr Magdalena Laabs wraz z mężem, inż. Adamem Laabs, zarządzają firmą inżynieryjną Rolbatch Laabs, która specjalizuje się w technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych. Są również współzałożycielami Laabs Art Gallery, znajdującej się w Eberswalde niedaleko Berlina. Międzynarodowym Targom Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL towarzyszy wystawa dzieł sztuki niemieckiej galerii. Obrazy można podziwiać od 21 do 24 maja.

Tata – mentor i odkrywca Plastpolu

– Z Plastpolem jesteśmy związani już dosyć długo. Na pierwszym Plastpolu 28 lat temu byłam z moim tatą, dr Ryszardem Olesińskim. On mnie z ta branżą związał, na tych targach uczył mnie, jak działają wtryskarki. Pozostałych wszystkich maszyn również uczył mnie ojciec – mówi Magdalena Laabs, której obrazy można zobaczyć na wystawie. 20240521-160504.jpg [7.75 MB]

"Mysterious Beauty with Feather Crown" („Tajemnicza Piękność z Koroną z Piór”) – to jest obraz, który wygrał konkurs „Artista d’Europa” w grudniu zeszłego roku w Mediolanie i w styczniu był wystawiany właśnie na wystawie w Mediolanie – dodaje Magdalena Laabs.

20240521-160721.jpg [3.65 MB]

"The Spirit of Speed" („Duch Prędkości”) – to obraz autorstwa mojego męża. Również był wystawiony w Mediolanie i zwyciężył w konkursie – wspomina Magdalena Laabs i zwraca uwagę na kolejny obraz: – Nasz wspólny portret to obraz malowany ze zdjęcia z balu w Brandenburgii, w Poczdamie. Mężowi go podarowałam na gwiazdkę.

20240521-160740.jpg [5.01 MB]

Na wystawie znalazły się również dzieła z serii  Louis Vuitton oraz te, które już po Targach Plastpol trafią do salonu samochodowego Ferrari w Mediolanie.

20240521-160750.jpg [3.56 MB]

Na targach Plastpol 2024, oprócz dzieł rodziny Laabs, zaprezentowane zostaną także prace Beaty Filek, reprezentującej czasopismo „Tworzywa”, Jolanty Kurzeli oraz Claire Dubois, które współpracują z Laabs Art Gallery. Z kolei Tom Dierick z firmy BEGRA przedstawi swoje rzeźby z tworzyw sztucznych, które łączą sztukę z technologią.

/YY/

Polecane aktualności
10 lipca 2024
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
09 lipca 2024
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.