CEZ-7710.JPG

NesoBus na TRANSEXPO 2022

29 lipca 2022
Poznajcie firmę PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy – wystawcę Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego oraz polski autobus wodorowy NesoBus.

PAK-PCE wchodzi w skład grup firm należących do znanego biznesmana Zygmunta Solorza:

*ZE PAK S.A. - piąty największym wytwórca energii elektrycznej w Polsce,

*Grupa Polsat Plus - jedna z największych polskich firm oraz wiodąca grupą medialno-telekomunikacyjna.

Grupy te rozwijają cały łańcuch gospodarki wykorzystującej wodór jako nowoczesne paliwo. Począwszy od produkcji wodoru, poprzez magazynowanie, transport i jego użytkowanie w przemyśle motoryzacyjnym. Grupy użytkują ponad 100 aut służbowych osobowych, które napędzane są wodorem. Naturalnie, kolejnym krokiem stało się stworzenie produktu do codziennego użytku. Powstał zespół projektowy,  który od zera przygotował i wyprodukował polski autobus wodorowy nazwany NesoBus. Firma zarejestrowana jest w Koninie zaś zakład produkcyjny znajduje się w Świdniku koło Lublina. Tu grupa pasjonatów  z wieloletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej stworzyła zupełnie nowy projekt, który nie jest przeróbką np. autobusów diesla czy elektrycznych na autobus wodorowy, a od początku do końca konstrukcją przeznaczoną tylko i wyłącznie do autobusu wodorowego.

Dlaczego nazwa NesoBus? Pochodzi od pierwszych liter stwierdzenia:

Bez-tytulu.png [4.85 KB]

czyli prawdy o systemie paliwowym zamontowanym w tym autobusie.

Mając za sobą firmy z sektora energetycznego jako jedyni w Polsce PAK-PCE jest w stanie zaproponować miastom, czyli odbiorcom wodorowych autobusów do transportu miejskiego, pełen zakres usług: od dostawy wodoru, poprzez budowanie stacji tankowania aż po dostarczanie autobusów.

30 maja 2022 roku NesoBus miał oficjalną premierę. Od tego czasu autobus testowany jest w warunkach miejskich w wielu miastach w Polsce min: w Gdańsku, Gdyni, Koninie, Wrocławiu. Zwieńczeniem prezentacji autobusu NesoBus będą dwie duże branżowe imprezy: IAA TRANSPORTATION 2022 w Hanowerze i Targi TRANSEXPO w  Kielcach.

(UK)

Polecane aktualności
14 października 2022
Od przedwojennego autobusu, do Ikarusa, który jeszcze kilkanaście lat temu woził nas ulicami miast. Przy okazji kieleckich targów Transexpo 2022 Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zaprezentowała ciekawą wystawę zabytkowych autobusów.
14 października 2022
Firma Simple H2 przedstawiła swoją wizje wykorzystania instalacji wytwarzania zielonego wodoru w drugim dniu Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego.
13 października 2022
Ile kosztuje podróżowanie po mieście? Odpowiedź na to pytanie poznali uczniowie, którzy odwiedzili wystawę TRANSEXPO, trwającą obecnie w Targach Kielce. Mieli oni okazję wziąć udział w krótkiej prelekcji połączonej z debatą na temat środków komunikacji.
13 października 2022
Wiele interesujących wątków dotyczących m.in. obowiązujących aktów prawnych związanych z transportem publicznych poruszono podczas konferencji przewozowej Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji w trakcie XVI targów TRANSEXPO w Targach Kielce.
13 października 2022
XVI Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO odwiedziły delegacje z Ukrainy. Nasi sąsiedzi poszukują tu autobusów i busów, które sprawdzą się w warunkach miejskich, ale i takich, które sprawnie przewiozą pasażerów z miast do mniejszych miejscowości.
13 października 2022
Pierwszy wieczór XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego upłynął pod znakiem targowych nagród i wyróżnień.
13 października 2022
Dwunastometrowy elektryk od ARP, Arthur z zapowiedzią produkcji w Polsce czy nowy Isuzu. Tegoroczne Transexpo w Targach Kielce nie rozczarowuje, jeśli chodzi o ilość premier i prezentowanych pojazdów. Wrażenie robiły też same pokazy.
12 października 2022
Instytucje odpowiadające za transport w wielu miastach na terenie całej Polski poszukują kandydatów na stanowiska kierowców, ale też pracowników wielu działów ze swoich struktur. W środę, podczas pierwszego dnia XVI Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, które trwają w Targach Kielce, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zorganizowała konferencję, podczas której promowano rekrutację do spółek w Warszawie, Krakowie i Kielcach.