CEZ-7710.JPG

NesoBus na TRANSEXPO 2022

29 lipca 2022
Poznajcie firmę PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy – wystawcę Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego oraz polski autobus wodorowy NesoBus.

PAK-PCE wchodzi w skład grup firm należących do znanego biznesmana Zygmunta Solorza:

*ZE PAK S.A. - piąty największym wytwórca energii elektrycznej w Polsce,

*Grupa Polsat Plus - jedna z największych polskich firm oraz wiodąca grupą medialno-telekomunikacyjna.

Grupy te rozwijają cały łańcuch gospodarki wykorzystującej wodór jako nowoczesne paliwo. Począwszy od produkcji wodoru, poprzez magazynowanie, transport i jego użytkowanie w przemyśle motoryzacyjnym. Grupy użytkują ponad 100 aut służbowych osobowych, które napędzane są wodorem. Naturalnie, kolejnym krokiem stało się stworzenie produktu do codziennego użytku. Powstał zespół projektowy,  który od zera przygotował i wyprodukował polski autobus wodorowy nazwany NesoBus. Firma zarejestrowana jest w Koninie zaś zakład produkcyjny znajduje się w Świdniku koło Lublina. Tu grupa pasjonatów  z wieloletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej stworzyła zupełnie nowy projekt, który nie jest przeróbką np. autobusów diesla czy elektrycznych na autobus wodorowy, a od początku do końca konstrukcją przeznaczoną tylko i wyłącznie do autobusu wodorowego.

Dlaczego nazwa NesoBus? Pochodzi od pierwszych liter stwierdzenia:

Bez-tytulu.png [4.85 KB]

czyli prawdy o systemie paliwowym zamontowanym w tym autobusie.

Mając za sobą firmy z sektora energetycznego jako jedyni w Polsce PAK-PCE jest w stanie zaproponować miastom, czyli odbiorcom wodorowych autobusów do transportu miejskiego, pełen zakres usług: od dostawy wodoru, poprzez budowanie stacji tankowania aż po dostarczanie autobusów.

30 maja 2022 roku NesoBus miał oficjalną premierę. Od tego czasu autobus testowany jest w warunkach miejskich w wielu miastach w Polsce min: w Gdańsku, Gdyni, Koninie, Wrocławiu. Zwieńczeniem prezentacji autobusu NesoBus będą dwie duże branżowe imprezy: IAA TRANSPORTATION 2022 w Hanowerze i Targi TRANSEXPO w  Kielcach.

(UK)

Polecane aktualności
22 lipca 2022
Minister Klimatu i Środowiska wspiera Targi TRANSEXPO