88649845adb45e1584b1.JPG
Warsztaty podczas targów Rękodzieło

Najmłodsi też pokochali rękodzieło

21 kwietnia 2018
Własnoręcznie wykonane zabawki - taką niezwykłą nagrodę otrzymali mali uczestnicy warsztatów rękodzielniczych odbywających się drugiego dnia Międzynarodowych Targów Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO w Targach Kielce.

Wiosenna odsłona Targów Rękodzieło w Targach Kielce to oprócz licznej ekspozycji wyrobów rękodzielniczych także wyjątkowe warsztaty. Podczas sobotnich  zajęć dla najmłodszych, które prowadziła Joanna Wrońska, dzieci tworzyły lalki zrobione z kawałków  kolorowych szmatek i włóczki. Najmłodsi wykonali „zadanice”, czyli laleki dobrych życzeń.- Chciałabym odtworzyć tradycję tworzenia lalek-motanek  - podkreślała w trakcie warsztatów Joanna Wrońska. – Warsztaty, takie jak te dzisiejsze, są z jednej strony dobrą zabawą, próbą rozwinięcia zdolności manualnych dzieci,  a z drugiej doskonałą okazją do wskrzeszenia tej pięknej tradycji.

Warsztaty oprócz frajdy z samego tworzenia, przyniosły wymierne korzyści. Własnoręcznie wykonane  wielobarwne lalki z warkoczami lub kolorowymi włosami, mali uczestnicy zabrali do domu, by móc się nimi cieszyć na co dzień.

Jeśli i Wy chcecie zobaczyć jak powstają motanki, zapraszamy na Targi Rękodzieło. Warsztaty odbędą się również w niedzielę 22 kwiednia w godzinach 11.00-13.00 oraz 14.00-16.00. Zapraszamy także na warsztaty szycia na maszynie, które potrwają od 11:00 do 12:30.

(MM)

Polecane aktualności
22 sierpnia 2020
W trakcie tegorocznej edycji ulubionych targów mieszkańców województwa, odbywają się wyjątkowe pokazy jogi i warsztaty z wyplatania kwietników metodą makramy.
22 sierpnia 2020
W Targach Kielce trwają ulubione imprezy mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Wydarzenia zorganizowane zostały w oparciu o ściśle określone zasady sanitarne, by zarówno goście ośrodka wystawienniczego, jak i pracownicy mogli czuć się bezpiecznie
20 sierpnia 2020
W Targach Kielce trwa montaż bramek dekontaminacyjnych, do dezynfekcji i pomiaru temperatury. To już ostatni etap przygotowań w ramach zabezpieczeń sanitarnych przed weekendowymi targami dedykowanymi miłośnikom wyposażenia wnętrz, upiększania ogrodów, wyrobów rękodzielniczych, pasjonatom piękna i zwolennikom ekologicznej żywności
19 sierpnia 2020
Sprawdź, w jaki sposób dokonać akredytacji na poszczególne wydarzenia.
18 sierpnia 2020
Targi Kielce przygotowały wystawę dla miłośników produktów handmade. Będzie nie tylko pięknie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Jak będą wyglądały targi w czasach pandemii?
14 sierpnia 2020
Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego Rękodzieło wyjątkowo powrócą latem. Na zwiedzających czekają setki produktów handmade oraz darmowe warsztaty wyplatania kwietników.
24 lipca 2020
Już w sierpniu w Targach Kielce odbędzie się święto rękodzieła. Podczas wystawy uczestnicy będą mogli nabyć wyjątkowe produkty rękodzielnicze z całej Polski. Podobnie jak na poprzedniej edycji odbędą się warsztaty z tworzenia ozdób.
24 marca 2020
Krosno, osnowa, wrzeciono czy snowacz – to zagadnienia z tkackiej dziedziny, z którymi bliżej będzie można zapoznać się podczas Agrotravel&Active Life i Rękodzieło
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy