E-58-1.png
Doradca techniczny Hanna Żuraw odpowiada za kreację tegorocznej oferty handlowej ML Polyolefins na targi Plastpol.

ML Polyolefins na targach Plastpol 2024 z premierowymi produktami

09 maja 2024
Od 21 do 24 maja w Targach Kielce zaprezentuje nowatorskie produkty z serii TECHFIN, czyli najbardziej wysokojakościowe materiały w ofercie. O przygotowaniach do Plastpolu mówi doradca techniczny w ML Polyolefins Hanna Żuraw.

Starałam się przygotować coś specjalnego, aby zaskoczyć odwiedzających kieleckie wydarzenie branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Proces doskonalenia receptur i poszukiwania nowych rozwiązań jest dla nas czymś naturalnym, więc zależało mi na tym, aby pokazać szerokie spektrum możliwości, jakie daje dostęp do wysokogatunkowych regranulatów. W wielu przypadkach stanowią dziś realną alternatywę dla tworzyw pierwotnych, chociaż skłaniam się ku stwierdzeniu, że tworzywa cyrkularne stanowią uzupełnienie portfolio zakupowego przetwórców.

Jakich nowości i premier możemy się spodziewać?  

Przede wszystkim zwiedzający poznają szerszą ofertę produktów z serii TECHFIN, czyli najbardziej wysokojakościowych materiałów w naszej ofercie. Opracowaliśmy nowe mieszanki, o bardzo wysokiej czystości – zarówno homogeniczności polimeru, jak i pod względem bardzo niskich zawartości substancji typu metale ciężkie, WWA, PFAS. Wyniki badań wskazują niewielkie różnice w porównaniu do tworzyw pierwotnych. Zatem mamy na rynku dostępne w regranulacie grade’y, które nadają się do najbardziej wrażliwych zastosowań. Ponadto będziemy prezentować całą gamę standaryzowanych recyklatów – o powtarzalnych parametrach, dostępnych w dużych, wielosamochodowych partiach. Czyli coś, czego przetwórcy potrzebują dziś najbardziej – tożsamych jakościowo dostaw, w dużych wolumenach, na przestrzeni wielu miesięcy. I to jesteśmy w stanie im zapewnić.

Czy przetwórcy są aktualnie zainteresowani rozwiązaniami, które przybliżają ich do używania minimum 30% regranulatów w swoich produktach?

Część przetwórców realizuje te założenia, odpowiadając na wymagania swoich klientów. Nie jest żadną tajemnicą, że przede wszystkim klienci w zachodniej Europie poszukują zrównoważonych produktów. Zatem używanie regranulatów we własnej produkcji jest niekiedy warunkiem niezbędnym, aby móc rozmawiać o dostawach na tamtejsze rynki. Zdajemy sobie jednak sprawę, że głównie ci przetwórcy, którzy zawsze pracowali na tworzywach pierwotnych mają obawy co do używania regranulatów. Chcemy im wychodzić naprzeciw, dlatego na naszym stoisku w Kielcach będzie można spotkać osoby z różnych działów, także z R&D, kontroli jakości, czy osoby zajmujące się opracowywaniem nowych aplikacji. Na pewno warto nas odwiedzić, skonsultować swoje pomysły, przedyskutować rozwiązania, aby do wdrożenia nowych tworzyw przygotować się możliwie jak najlepiej. Zresztą, specjalnie z myślą o przetwórcach, którzy będą dopiero „debiutować” w przetwórstwie regranulatów, mamy specjalne portfolio produktów. Wspólnie dojdziemy do tych mitycznych 30% wsadu z regranulatów. Zapraszamy serdecznie na nasze stoisko, będziemy do Państwa dyspozycji. 

 

XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL potrwają od 21 do 24 maja 2024. Rejestracja dla zwiedzających i sprzedaż biletów trwa na targikielce.pl/plastpol

Polecane aktualności
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
22 maja 2024
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.
22 maja 2024
Wyzwania recyklingu tworzyw sztucznych to tytuł konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadami podczas trwających w kieleckim ośrodku wystawienniczym targów Plastpol. Podczas spotkania eksperci rozmawiali m.in. o trudnościach wynikających z norm recyklingowych.
22 maja 2024
Czy plastik można zastąpić materiałami pochodzenia roślinnego? W jaki sposób przetworzyć odpady z branży budownictwa lotniczego? Czy istnieją innowacyjne, w 100% przetworzone polimery oraz jakie są ich właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci branżowego spotkania podczas Targów Plastpol w kieleckim ośrodku wystawienniczym.