dr-kozera.jpg
Dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, Dyrektor Zarządzająca Plastics Europe Polska.

Konferencja „Przemysł tworzyw sztucznych w Polsce i Europie” otworzy targi Plastpol we wtorek, 21 maja. Zapraszamy!

20 maja 2024
Dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, Dyrektor Zarządzająca Plastics Europe Polska oraz eksperci przedstawią dane dotyczące bieżącej sytuacji polskiej branży tworzyw na tle Europy.

Przekazywane informacje są przygotowywane w oparciu o najnowsze raporty branżowe oraz aktualne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Zasygnalizowane zostaną również najważniejsze wyzwania branży związane ze zmieniającą się legislacją dotycząca tworzyw sztucznych. Konferencja otwarcia targów Plastpol rozpocznie się o godzinie 10.30 we wtorek, 21 maja w kapsule E-3 w hali E. Uczestniczyć może każdy zwiedzający i wystawca. 

Na czas targów Plastpol Fundacja PlasticsEurope Polska przygotowuje także wystawę „Jak zmieni się system tworzyw sztucznych w Europie do 2050 roku?”. W halach kieleckiego ośrodka wystawienniczego ustawione zostaną plansze z informacjami, które dadzą odpowiedzi na pytania m.in. jak będzie wyglądać system tworzyw sztucznych w Europie w 2050 roku, jaki udział w rynku będą miały tworzywa z biomasy, ile tworzyw sztucznych będzie pochodziło z recyklingu, jak zmniejszą się emisje CO2 systemu tworzyw sztucznych. Wystawa będzie więc poświęcona „The Plastics Transition” – mapie drogowej branży do cyrkularnego i zeroemisyjnego netto systemu tworzyw sztucznych w Europie do 2050 roku.

XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL potrwają od 21 do 24 maja 2024 w Targach Kielce. Rejestracja dla zwiedzających i sprzedaż biletów trwa na targikielce.pl/plastpol

Fundacja PlasticsEurope Polska reprezentuje producentów tworzyw sztucznych w Polsce. Jest częścią Plastics Europe, które jest jednym z czołowych europejskich stowarzyszeń branżowych. Centra stowarzyszenia zlokalizowane są w Brukseli, Frankfurcie, Londynie, Madrycie, Mediolanie i Paryżu.

Plastics Europe utrzymuje ścisłą współpracę z krajowymi stowarzyszeniami związanymi z przemysłem tworzyw, działającymi zarówno w Europie jaki i na świecie. W stowarzyszeniu zrzeszonych jest ponad 100 firm członkowskich, których łączny udział w produkcji wszystkich polimerów wytwarzanych w krajach Unii Europejskiej (EU27), a także w Norwegii, Szwajcarii, Turcji i Wielkiej Brytanii, wynosi powyżej 90%. Plastics Europe współpracuje także na poziomie globalnym poprzez Światową Radę Przemysłu Tworzyw (World Plastics Council – WPC) oraz poprzez Światową Koalicję na rzecz Tworzyw (Global Plastics Alliance – GPA). 

/MŚ/

 

 

 

Polecane aktualności
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
22 maja 2024
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.
22 maja 2024
Wyzwania recyklingu tworzyw sztucznych to tytuł konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadami podczas trwających w kieleckim ośrodku wystawienniczym targów Plastpol. Podczas spotkania eksperci rozmawiali m.in. o trudnościach wynikających z norm recyklingowych.
22 maja 2024
Czy plastik można zastąpić materiałami pochodzenia roślinnego? W jaki sposób przetworzyć odpady z branży budownictwa lotniczego? Czy istnieją innowacyjne, w 100% przetworzone polimery oraz jakie są ich właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci branżowego spotkania podczas Targów Plastpol w kieleckim ośrodku wystawienniczym.