bener 820x312 (3)AKTSSX.jpg

Jaki będzie nadchodzący rok dla pomp ciepła?

04 lutego 2020

Na XIII Ogólnopolskim Forum Pomp Ciepła eksperci porozmawiają o przyszłości rynku.

Pompy ciepła - rynek i liczby

Sprzedaż pomp ciepła stale rośnie, a tym samym są one coraz chętniej kupowanym urządzeniem grzewczym. Według raportu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, największe wzrosty w sprzedaży, odnotowano tradycyjnie w pompach powietrznych, które w skali kwartalnej wyniosły prawie 80%! W niektórych grupach powietrznych pomp ciepła wzrost sprzedaży był nawet ponad dwukrotny!

 

Duże wzrosty szacuje również Polska Organizacja Rozwoju i Technologii Pomp Ciepła PORT PC. Szacunkowe dane z trzech kwartałów 2019 od PORT PC również pokazują, że przyrosty sprzedanych pomp ciepła powietrze/woda  i gruntowych pomp ciepła są bardzo wysokie. Paweł Lachman, Prezes PORT PC w rozmowie z redakcją zaznacza, że wzrosty są nieproporcjonalne, to znaczy przy pompach ciepła powietrze/woda są one na poziomie nawet 90–100% w stosunku rok do roku, a przy pompach ciepła gruntowych będzie to wzrost na poziomie 15% wzrostu. Jak będzie wyglądało realne zamknięcie roku 2019 dla rynku pomp ciepła? Między innymi o tym będą rozmawiać eksperci podczas XVIII Targów Odnawialnych Źródeł Energii, które już od 26 do 27 lutego odbędą się w Targach Kielce.

 

Co przyniesie 2020 rok?

Stabilna tendencja wzrostowa w grupie pomp ciepła jest wynikiem konsekwentnie prowadzonej polityki informacyjnej i promocyjnej zarówno w Polsce jak i w innych krajach UE! 

Czy pompy ciepła mają  teraz swoje 5 minut? Najbezpieczniejszą odpowiedzią jest zapewne odpowiedź: “To zależy…”.  Nie uogólniajmy jednak i postawmy na konkrety - twarde dane, rzeczywiste liczby, sektory, nowe produkty i ceny. Takie będzie XIII Forum Pomp Ciepła.  To wyjątkowe spotkanie i idealna okazja do tego, by poznać rynek, nowe technologie i użyteczności czy sposoby sterowania i diagnostyki pomp ciepła. To przestrzeń do konfrontacji teorii z praktyką. To w końcu miejsce do analizy cen, rozmów o zmianach w prawie, czy o kolejnych wymaganiach dla instalatorów. To też przestrzeń do zadawania pytań i rozwiązywania problemów!

Poruszymy ważne aspekty rynkowe dotyczące pomp ciepła, takie jak możliwości zarządzania pracą pompy ciepła, nowe czynniki chłodnicze i ich wpływ na rynek pomp ciepła, a także rolę pomp ciepła w systemach ciepłowniczych.

 

XIII Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła to także Energetyczny Talk Show! Będzie można zapoznać się z nowościami produktowymi 2020, rynkiem pomp ciepła w Polsce oraz perspektywami ich łączenia z fotowoltaiką.

 

XIII Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczych

GDZIE:  Kielce, Targi Kielce S.A. ul. Zakładowa 1

KIEDY: 26.02.2020

OFICJALNA STRONA WYDARZENIA: https://globenergia.pl/wydarzenia/forumpc/

Udział w forum jest bezpłatny.

(JN)

Polecane aktualności
26 lutego 2020
Do budowy domów pasywnych wykorzystuje się systemy mające wyższe parametry izolacji cieplnej niż w przypadku standardowych domów. Różnica między nimi jest taka, że projektowany jest on w taki sposób, żeby pozyskiwać energię z otoczenia.
26 lutego 2020
Podczas pierwszego dnia Targów Enex w Kielcach podczas konkursu o tytuł Instalatora Roku walczyło 6 firm. W trzech rundach pierwszego etapu starły się ze sobą: Solar Spot z PV System, Oze Projekt z Sunsol oraz Helios Power z Bio-Energy. W finale walczyły ze sobą drużyna PV System z Helios Power. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła firma Helios Power, która została tegorocznym Instalatorem Roku.
27 lutego 2020
Koniec pierwszego dnia targów (27 lutego) upłynął pod znakiem medali i wyróżnień przyznanych za najlepsze produkty i stoiska prezentowane podczas tegorocznych XXIII Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVIII Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
27 lutego 2020
O nowych standardach w technice grzewczej i prognozach wzrostu rynku pomp ciepła w Europie 2020-2030 rozmawiano podczas międzynarodowego spotkania w Centrum Kongresowym Targów Kielce
27 lutego 2020
Magazyny energii w mikrosieciach i klastrach energetycznych były przewodnim tematem spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce
27 lutego 2020
Nowe rozwiązanie wprowadzane przez MITSUBISHI ELECTRIC na rynek europejski mogli zobaczyć goście Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki.
28 lutego 2020
Drugi dzień największych Targów Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce upłynął pod znakiem gwiazd. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Weronika Nowakowska, Mariusz Jurasik, Daniel Dujshebaev oraz Branko Vujović.
03 marca 2020
Przedstawiciele 176 firm z 14 krajów pojawili się na największych w Polsce targach odnawialnych źródeł energii ENEX/ENEX Nowa Energia oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy