bener 820x312 (3)AKTSSX.jpg

Jaki będzie nadchodzący rok dla pomp ciepła?

04 lutego 2020

Na XIII Ogólnopolskim Forum Pomp Ciepła eksperci porozmawiają o przyszłości rynku.

Pompy ciepła - rynek i liczby

Sprzedaż pomp ciepła stale rośnie, a tym samym są one coraz chętniej kupowanym urządzeniem grzewczym. Według raportu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, największe wzrosty w sprzedaży, odnotowano tradycyjnie w pompach powietrznych, które w skali kwartalnej wyniosły prawie 80%! W niektórych grupach powietrznych pomp ciepła wzrost sprzedaży był nawet ponad dwukrotny!

 

Duże wzrosty szacuje również Polska Organizacja Rozwoju i Technologii Pomp Ciepła PORT PC. Szacunkowe dane z trzech kwartałów 2019 od PORT PC również pokazują, że przyrosty sprzedanych pomp ciepła powietrze/woda  i gruntowych pomp ciepła są bardzo wysokie. Paweł Lachman, Prezes PORT PC w rozmowie z redakcją zaznacza, że wzrosty są nieproporcjonalne, to znaczy przy pompach ciepła powietrze/woda są one na poziomie nawet 90–100% w stosunku rok do roku, a przy pompach ciepła gruntowych będzie to wzrost na poziomie 15% wzrostu. Jak będzie wyglądało realne zamknięcie roku 2019 dla rynku pomp ciepła? Między innymi o tym będą rozmawiać eksperci podczas XVIII Targów Odnawialnych Źródeł Energii, które już od 26 do 27 lutego odbędą się w Targach Kielce.

 

Co przyniesie 2020 rok?

Stabilna tendencja wzrostowa w grupie pomp ciepła jest wynikiem konsekwentnie prowadzonej polityki informacyjnej i promocyjnej zarówno w Polsce jak i w innych krajach UE! 

Czy pompy ciepła mają  teraz swoje 5 minut? Najbezpieczniejszą odpowiedzią jest zapewne odpowiedź: “To zależy…”.  Nie uogólniajmy jednak i postawmy na konkrety - twarde dane, rzeczywiste liczby, sektory, nowe produkty i ceny. Takie będzie XIII Forum Pomp Ciepła.  To wyjątkowe spotkanie i idealna okazja do tego, by poznać rynek, nowe technologie i użyteczności czy sposoby sterowania i diagnostyki pomp ciepła. To przestrzeń do konfrontacji teorii z praktyką. To w końcu miejsce do analizy cen, rozmów o zmianach w prawie, czy o kolejnych wymaganiach dla instalatorów. To też przestrzeń do zadawania pytań i rozwiązywania problemów!

Poruszymy ważne aspekty rynkowe dotyczące pomp ciepła, takie jak możliwości zarządzania pracą pompy ciepła, nowe czynniki chłodnicze i ich wpływ na rynek pomp ciepła, a także rolę pomp ciepła w systemach ciepłowniczych.

 

XIII Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła to także Energetyczny Talk Show! Będzie można zapoznać się z nowościami produktowymi 2020, rynkiem pomp ciepła w Polsce oraz perspektywami ich łączenia z fotowoltaiką.

 

XIII Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczych

GDZIE:  Kielce, Targi Kielce S.A. ul. Zakładowa 1

KIEDY: 26.02.2020

OFICJALNA STRONA WYDARZENIA: https://globenergia.pl/wydarzenia/forumpc/

Udział w forum jest bezpłatny.

(JN)

Polecane aktualności
30 marca 2020
Miesiąc temu odbywały się XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Panująca na świecie pandemia paraliżuje wiele branż. Co z fotowoltaiką? Obszerny raport stworzyła redakcja GLOBEnergia - partner wydarzenia.
20 kwietnia 2020
Mimo szalejącej w ostatnim czasie pandemii koronawirusa, w branży odnawialnych źródeł energii padają kolejne rekordy. To dobry prognostyk dla kolejnej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
28 kwietnia 2020
Ubiegły rok był rekordowy dla branży fotowoltaicznej. Jak podaje portal globenergia.pl, największym zainteresowaniem cieszyły się małe przydomowe elektrownie słoneczne. Ponadto, co raz więcej firm decyduje się na produkcję własnego prądu. Zachętę stanowią atrakcyjne formy finansowania takich inwestycji. Jedną z nich bez wątpienia jest leasing. Fotowoltaika była jednym z najpopularniejszych tematów tegorocznej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
29 maja 2020
Jesteśmy w punkcie zwrotnym jeśli chodzi o strategię rozwoju sektora ogrzewania w polskim budownictwie. Do wykorzystania jest ogromny potencjał tkwiący w niezwykle szybko rozwijającym się rodzimym rynku pomp ciepła.
29 maja 2020
Jak podaje portal rynekelektryczny.pl partner medialny Targów ENEX w programie Mój Prąd obowiązują wnioski online. Warto poświęcić czas przed domowym komputerem, aby dzięki temu przyspieszyć proces uzyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej bez wychodzenia z domu.
25 czerwca 2020
Branżowi eksperci prognozują boom na naziemne farmy fotowoltaiczne.
25 czerwca 2020
Forum Energii przeprowadziło szczegółową analizę dotyczącą kosztów odejścia Polski od węgla brunatnego. W raporcie wyszczególniono także zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla Polski
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy