IMG_20200226_155137_resized_20200226_082143974.jpg

Instalator Roku 2020 na Targach ENEX

26 lutego 2020
Podczas pierwszego dnia Targów Enex w Kielcach podczas konkursu o tytuł Instalatora Roku walczyło 6 firm. W trzech rundach pierwszego etapu starły się ze sobą: Solar Spot z PV System, Oze Projekt z Sunsol oraz Helios Power z Bio-Energy. W finale walczyły ze sobą drużyna PV System z Helios Power. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła firma Helios Power, która została tegorocznym Instalatorem Roku.

Czwarta edycja i wielkie emocje

Corab wraz ze Stowarzyszeniem Branży Fotowoltaicznej Polska PV przy współpracy z markami Q.Cells, SolarEdge i Jean Mueller już po raz czwarty postanowili promować dobre praktyki instalatorskie.

„Branża fotowoltaiczna rozwija się bardzo gwałtownie. Chociaż nas to cieszy, jesteśmy świadomi ryzyka. Codziennie w branży pojawiają się nowe firmy. Niestety pojawia się również wiele błędów na instalacjach. Każda sposobność, aby wskazać i przypomnieć dobre praktyki instalatorskie jest ważna. Sytuacji w branży nie ułatwia brak jasnych wytycznych i pewien chaos informacyjny” – Bogdan Szymański, Prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV.

Firma Sunsol z Gdańska, która w tym roku broniła zeszłorocznego tytułu zajęła 3 miejsce. Podobnie jak w roku poprzednim postanowili przeznaczyć nagrodę na cel charytatywny.

„Dla członków komisji, każda z drużyn była wygrana. Żałujemy, że nie można uhonorować wszystkich. Uczestnicy byli doskonale przygotowani i wyposażeni. Mamy świadomość, że montowanie instalacji fotowoltaicznej na oczach setek ludzi z wykorzystaniem nowości i zastawionymi pułapkami nie jest łatwe. Za zadanie mieli między innymi montaż nowości w naszej ofercie systemu na dach płaski PB-088.” – Paweł Wiktorowicz przedstawiciel firmy Corab.

I tak miejsce 6 przypadło firmie SolarSpot z miejscowości Komorniki, miejsce zdobyła olsztyńska firma Oze Projekt, miejsce 4 Bio-Energy z Zielonej Góry. Na podium na miejscu 3 stanęła firma SunSol z Gdańska, na miejscu 2 rzeszowski PV System, a miejsce pierwsze po bardzo wyrównanej walce zdobył Helios Power z Radomia.

Kim jest nowy Instalator Roku?

Firma „Heliospower” zajmuje się dystrybucją oraz fachowym montażem modułów fotowoltaicznych przeznaczonych dla osób fizycznych jak i przedsiębiorstw. Działają od 2015 roku i są jedną z pierwszych firm w regionie radomskim, która zajęła się promowaniem energetyki słonecznej. Najważniejszym celem jest dla nich zadowolenie klientów, z dobrze dobranej instalacji i fachowego montażu. Mają doświadczenie wykonywaniu różnej wielkości elektrowni fotowoltaicznych od małych 3 kW, aż po 100 kW, potwierdzone referencjami. W ofercie można znaleźć panele, jak i inwertery w wysokiej jakości, współpracujemy z najlepszymi dostawcami.

Helios Power podobnie jak pozostałe drużyny zadanie mieli trudne. Co roku komisja konkursowa podnosi poprzeczkę i bardzo ostro ocenia wszystkie błędy. Zwracamy uwagę na bezpieczeństwo, prawidłowy montaż każdego elementu, na estetyczne wykonanie i wiele innych elementów, które składają się na dobre praktyki wśród instalatorów. W tym roku ze strony SolarEdge montowano falownik z ładowarką samochodową. Rozwiązanie, które w Polscu dopiero zdobywa popularność. Trudniej montuje się sprzęt, którego się nie zna.” Sebastian Kubiaczyk z firmy SolarEdge.

Instalator Roku 2020 to nie tylko tytuł, ale również atrakcyjna nagroda

Zaangażowanie i wysiłek podczas konkursu jest doceniony nie tylko poprzez otrzymanie tytułu, ale również drużyna wygrana otrzyma kompleksową instalację fotowoltaiczną o mocy blisko 4 kW na komponentach Corab, SolarEdge, Q.Cells i Jean Mueller.

Za drugie miejsce PV System otrzymali konstrukcję na dach skośny lub płaski firmy Corab oraz zestaw zabezpieczeń Jean Mueller. Natomiast trzeci na podium SunSol otrzymał również konstrukcję Corab na dowolną instalację o mocy 4 kW na dach płaski lub skośny.

26 luty to dzień nowości!

Nowych rozwiązań było wiele. Zarówno podczas Instalatora Roku jak i na stoisku firmy Corab odwiedzający mają okazję poznać wiele nowych systemów fotowoltaicznych. Prezentowany podczas konkursu system aerodynamiczny na dach płaski Corab PB-088, który występuje w wersji na południe i na wschód-zachód. Doskonale łączy zalety tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym ze stalą pokryta powłoką antykorozyjną magnelis.

Na stoisku pojawił się również kolejny system na dach płaski tym razem na innowacyjnych trójkątach ze stali pokrytej również powłoką Magnelis. Rozwiązanie to pozwoli na bezklemowy montaż modułów, co bardzo skraca montaż i późniejsze koszty serwisowe instalacji. Bezklemowe rozwiązanie Slide-In zobaczymy w wersji konstrukcji wbijanej wolnostojącej, która zapewnia krótszy montaż nawet o połowę.

 

Podczas Targów Enex odwiedź stoisko Corab – E53

(UK)

Polecane aktualności
30 marca 2020
Miesiąc temu odbywały się XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Panująca na świecie pandemia paraliżuje wiele branż. Co z fotowoltaiką? Obszerny raport stworzyła redakcja GLOBEnergia - partner wydarzenia.
20 kwietnia 2020
Mimo szalejącej w ostatnim czasie pandemii koronawirusa, w branży odnawialnych źródeł energii padają kolejne rekordy. To dobry prognostyk dla kolejnej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
28 kwietnia 2020
Ubiegły rok był rekordowy dla branży fotowoltaicznej. Jak podaje portal globenergia.pl, największym zainteresowaniem cieszyły się małe przydomowe elektrownie słoneczne. Ponadto, co raz więcej firm decyduje się na produkcję własnego prądu. Zachętę stanowią atrakcyjne formy finansowania takich inwestycji. Jedną z nich bez wątpienia jest leasing. Fotowoltaika była jednym z najpopularniejszych tematów tegorocznej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
29 maja 2020
Jesteśmy w punkcie zwrotnym jeśli chodzi o strategię rozwoju sektora ogrzewania w polskim budownictwie. Do wykorzystania jest ogromny potencjał tkwiący w niezwykle szybko rozwijającym się rodzimym rynku pomp ciepła.
29 maja 2020
Jak podaje portal rynekelektryczny.pl partner medialny Targów ENEX w programie Mój Prąd obowiązują wnioski online. Warto poświęcić czas przed domowym komputerem, aby dzięki temu przyspieszyć proces uzyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej bez wychodzenia z domu.
25 czerwca 2020
Branżowi eksperci prognozują boom na naziemne farmy fotowoltaiczne.
25 czerwca 2020
Forum Energii przeprowadziło szczegółową analizę dotyczącą kosztów odejścia Polski od węgla brunatnego. W raporcie wyszczególniono także zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla Polski
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy