falownik.jpg
Do budowy domów pasywnych wykorzystuje się systemy mające wyższe parametry izolacji cieplnej niż w przypadku standardowych domów.

I Salon Budownictwa Pasywnego 2020 na targach ENEX

26 lutego 2020
Do budowy domów pasywnych wykorzystuje się systemy mające wyższe parametry izolacji cieplnej niż w przypadku standardowych domów. Różnica między nimi jest taka, że projektowany jest on w taki sposób, żeby pozyskiwać energię z otoczenia.

Salon towarzyszy Międzynarodowym Targom ENEX. Po raz pierwszy również portal www.pasywny-budynek.pl jest współorganizatorem wydarzenia skierowanego do profesjonalistów oraz firm działających zarówno w branży elektroenergetycznej, jak  i producentów, dystrybutorów, którzy są zainteresowane pozyskaniem partnerów biznesowych na polskim i europejskim rynku. Celem imprezy jest stworzenie platformy umożliwiającej nawiązywanie relacji handlowych. Salon to nie tylko produkty i technologie, ale również konferencje, seminaria i fora organizowane we współpracy z najważniejszymi organizacjami i stowarzyszeniami branżowymi z Polski. 

Poniżej prezentujemy program wydarzenia: 

 • 11:00-11:25 Kamil Wiśniewski - Po co Ci właściwie budynek pasywny lub energooszczędny?
 • 11:25-11:45 Tomasz Pyszczek - Pasywne przedszkola i żłobki - przykłady zdrowych i oszczędnych budynków
 • 11:45-12:05 Andrzej Górka - Zimne dachy, zmiennofazowe tynki i inne produkty firmy Kreisel dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego
 • 12:05-12:30 Marcin Stelmach - Podkarpacka Izba Inżynierów - pasywny budynek zeroenergetyczny - przykład realizacyjny
 • 12:30-12:55 Michał Chwastek - Słomniki - Gmina, która od 2009 roku zrealizowała 4 budynki użyteczności publicznej w standardzie pasywnym
 • 13:00-13:20 Przerwa - 20 minut
 • 13:20-13:55 Piotr Jurkiewicz - Program design PH 2.0 - dużo więcej niż pomoc w PHPP
 • 13:55-14:20 Wojciech Walczak - Dom pasywny – Twoja inwestycja na przyszłość
 • 14:20-14:40 Kamil Wiśniewski - Baza wiedzy na temat budownictwa pasywnego dla wszystkich uczestników procesu budowlanego
 • 14:40-15:00 Zespół mieszkaniowy w Norwich - laureat nagrody RIBA 2019 i inne nowe budynki pasywne w Europie
 • 15:00-15:20 Kamil Wiśniewski - Budynek pasywny dla każdego
 • 15:20 Networking

Zapraszamy do udziału w Salonie podczas trwających XXIII Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX i XVIII Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia. 

(MB)

 

Polecane aktualności
30 marca 2020
Miesiąc temu odbywały się XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Panująca na świecie pandemia paraliżuje wiele branż. Co z fotowoltaiką? Obszerny raport stworzyła redakcja GLOBEnergia - partner wydarzenia.
20 kwietnia 2020
Mimo szalejącej w ostatnim czasie pandemii koronawirusa, w branży odnawialnych źródeł energii padają kolejne rekordy. To dobry prognostyk dla kolejnej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
28 kwietnia 2020
Ubiegły rok był rekordowy dla branży fotowoltaicznej. Jak podaje portal globenergia.pl, największym zainteresowaniem cieszyły się małe przydomowe elektrownie słoneczne. Ponadto, co raz więcej firm decyduje się na produkcję własnego prądu. Zachętę stanowią atrakcyjne formy finansowania takich inwestycji. Jedną z nich bez wątpienia jest leasing. Fotowoltaika była jednym z najpopularniejszych tematów tegorocznej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
29 maja 2020
Jesteśmy w punkcie zwrotnym jeśli chodzi o strategię rozwoju sektora ogrzewania w polskim budownictwie. Do wykorzystania jest ogromny potencjał tkwiący w niezwykle szybko rozwijającym się rodzimym rynku pomp ciepła.
29 maja 2020
Jak podaje portal rynekelektryczny.pl partner medialny Targów ENEX w programie Mój Prąd obowiązują wnioski online. Warto poświęcić czas przed domowym komputerem, aby dzięki temu przyspieszyć proces uzyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej bez wychodzenia z domu.
25 czerwca 2020
Branżowi eksperci prognozują boom na naziemne farmy fotowoltaiczne.
25 czerwca 2020
Forum Energii przeprowadziło szczegółową analizę dotyczącą kosztów odejścia Polski od węgla brunatnego. W raporcie wyszczególniono także zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla Polski
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy