IMG_9983.jpg
O fotowoltaice będzie mowa podczas Forum SOLAR+

Fotowoltaika w 2020 roku

29 stycznia 2020

To był przełomowy rok dla branży. We wrześniu 2019 moc zainstalowana w Polsce przekroczyła 1 GW. Przez cały wrzesień instalowano 2,2 MW dziennie.

Mogłoby się wydawać, że to rekord trudny do pobicia, po  czym przyszedł październik, w którym instalowano już prawie 3 MW dziennie. Według stanu na 1 listopada 2019 r. moc zainstalowana w polskiej fotowoltaice wyniosła 1098,978 MW. O przyszłości rynku będzie mowa podczas XVIII Targów Odnawialnych Źródeł Energii, które już od 26 do 27 lutego będą odbywać się w kieleckim ośrodku wystawienniczym.

 

Mój Prąd – jak będzie wyglądał nabór w 2020 roku?

Rok 2019 to także rozpoczęcie działalności programu "Mój Prąd" o budżecie wynoszącym 1 miliard złotych. Program stał się dodatkowym impulsem do rozwoju fotowoltaiki w Polsce. Wniosków przybywa z dnia na dzień, a prawie codziennie akceptowane są nowe. Według stanu na 26 listopada 2019 roku, zatwierdzono 7026 wniosków oraz wypłacono 6024 dotacji. Dzięki tym instalacjom, możliwa jest redukcja emisji CO2 o 26 612 490 kg/rok.

Nowelizacja ustawy OZE

W 2019 roku nastąpiła także nowelizacja ustawy OZE, która dołączyła przedsiębiorców do grona prosumentów. Prosumentami mogą stać się ci przedsiębiorcy, którzy będą wytwarzali energię elektryczną na własne potrzeby. Warunkiem jest, by wytwarzanie energii elektrycznej nie stanowiło przedmiotu ich przeważającej działalności gospodarczej.

Przedsiębiorcy z sektora MŚP coraz częściej sięgają po odnawialne źródła energii, chcąc obniżyć swoje rachunki za energię. Aż 20% z nich deklaruje, że w przypadku posiadania środków na dowolną inwestycję proekologiczną, zdecydowałoby się właśnie na instalację fotowoltaiczną.

Moce maksymalne i nowe technologie

W ciągu ostatniego roku widać wśród producentów modułów zdecydowaną tendencję do zwiększania mocy maksymalnej modułów. Kolejne generacje pojawiają się nawet co kilka miesięcy, podczas gdy kilka lat temu utrzymywały się na rynku zazwyczaj rok. Tak szybki postęp jest odzwierciedleniem dynamicznego rozwoju branży. W 2019 roku pojawiły się nowe moduły w ciekawych technologiach i w rekordowymi sprawnościami. Pojawiają się już moduły o mocach 460 Wp, które dedykowane są zarówno instalacjom komercyjnym jak i domowym. 

Jaki będzie rok 2020 dla fotowoltaiki?

Forum Solar+ to idealne wydarzenie, by porozmawiać o tym, jak będzie wyglądał 2020 rok.

Spotkanie zostanie w pełni poświęcone branży fotowoltaicznej i zagadnieniom magazynowania energii. To forum wymiany doświadczeń, analizy zmian prawnych, aktualne ceny, nowości technologiczne, konkretne porady dla inwestorów i instalatorów.

Poruszone zostaną ważne aspekty rynkowe dotyczące fotowoltaiki w Polsce. Odbędą się rozmowy o tym, co się stanie z dotacjami na domową fotowoltaikę, o blokadzie wzrostu cen energii, sposobach zarządzania energią z PV czy też kosztami energii w domu i firmie. XI Ogólnopolskie FORUM FOTOWOLTAIKI I MAGAZYNOWANIA ENERGII SOLAR+ już 26 lutego na XVIII Targach Odnawialnych Źródeł Energii.

 

XI Ogólnopolskie Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii

GDZIE:  Kielce, Targi Kielce S.A. ul. Zakładowa 1

KIEDY: 26.02.2020

OFICJALNA STRONA WYDARZENIA: https://globenergia.pl/wydarzenia/forumsolar/

(JN)

Polecane aktualności
30 marca 2020
Miesiąc temu odbywały się XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Panująca na świecie pandemia paraliżuje wiele branż. Co z fotowoltaiką? Obszerny raport stworzyła redakcja GLOBEnergia - partner wydarzenia.
20 kwietnia 2020
Mimo szalejącej w ostatnim czasie pandemii koronawirusa, w branży odnawialnych źródeł energii padają kolejne rekordy. To dobry prognostyk dla kolejnej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
28 kwietnia 2020
Ubiegły rok był rekordowy dla branży fotowoltaicznej. Jak podaje portal globenergia.pl, największym zainteresowaniem cieszyły się małe przydomowe elektrownie słoneczne. Ponadto, co raz więcej firm decyduje się na produkcję własnego prądu. Zachętę stanowią atrakcyjne formy finansowania takich inwestycji. Jedną z nich bez wątpienia jest leasing. Fotowoltaika była jednym z najpopularniejszych tematów tegorocznej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
29 maja 2020
Jesteśmy w punkcie zwrotnym jeśli chodzi o strategię rozwoju sektora ogrzewania w polskim budownictwie. Do wykorzystania jest ogromny potencjał tkwiący w niezwykle szybko rozwijającym się rodzimym rynku pomp ciepła.
29 maja 2020
Jak podaje portal rynekelektryczny.pl partner medialny Targów ENEX w programie Mój Prąd obowiązują wnioski online. Warto poświęcić czas przed domowym komputerem, aby dzięki temu przyspieszyć proces uzyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej bez wychodzenia z domu.
25 czerwca 2020
Branżowi eksperci prognozują boom na naziemne farmy fotowoltaiczne.
25 czerwca 2020
Forum Energii przeprowadziło szczegółową analizę dotyczącą kosztów odejścia Polski od węgla brunatnego. W raporcie wyszczególniono także zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla Polski
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy