engel.jpg
Foto: ENGEL

ENGEL na targach Plastpol 2024 z prezentacją najnowszej generacji maszyn marki WINTEC

12 kwietnia 2024
Zwiedzający zobaczą model t-win, serwo-hydrauliczną maszynę dwupłytową, której projekt bazuje na wieloletnim doświadczeniu firmy w branży i jest ukierunkowany na maksymalizację efektywności oraz niezawodności produkcji wtryskowej. Na targi Plastpol 2024, które potrwają od 21 do 24 maja, trwa rejestracja uczestników.
Maszyna t-win stanowi ekonomiczne rozwiązanie przeznaczone głównie do produkcji jednokolorowych aplikacji, znajdujących zastosowanie od AGD, poprzez motoryzację, aż po części techniczne. Jej zaletą jest wysoka produktywność i niezawodność, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości części i zapewnieniu maksymalnej dostępności. Co więcej, model t-win charakteryzuje się większą efektywnością energetyczną, co przekłada się na minimalizację zużycia energii, dzięki nowoczesnemu serwo-hydraulicznemu systemowi napędowemu.

Inwestycja w maszynę WINTEC może przynieść szybki zwrot z inwestycji, głównie dzięki obniżeniu całkowitego kosztu użytkowania i długoterminowej rentowności, która jest wynikiem zastosowania niezawodnych komponentów i przemyślanego projektu maszyny. Dzięki koncepcji dwupłytowej, urządzenie wymaga mniej przestrzeni, co jest korzystne w przypadku ograniczonej przestrzeni produkcyjnej.

Sterowanie maszynami WINTEC jest ujednolicone z systemami stosowanymi w innych maszynach ENGEL, co eliminuje potrzebę szkolenia personelu na nowe systemy. Podobnie jest z serwisem – jest on identyczny jak dla innych maszyn ENGEL, co ułatwia utrzymanie i zapewnia ciągłość niezawodności.

Prezentacja najnowszej maszyny WINTEC na Plastpol 2024 będzie zatem nie tylko pokazem technologicznym, ale także dowodem na to, że ENGEL kontynuuje swoją misję dostarczania innowacyjnych, efektywnych i ekonomicznych rozwiązań dla przemysłu tworzyw sztucznych.

 

XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL potrwają od 21 do 24 maja 2024 w Targach Kielce. Rejestracja dla zwiedzających i sprzedaż biletów trwa na targikielce.pl/plastpol

Materiał na podstawie artykułu z portalu tworzywa.online: ENGEL zapowiada swoją obecność na targach Plastpol

Polecane aktualności
10 lipca 2024
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
09 lipca 2024
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.