DSC00216.JPG

ENERGIA PL podczas targów ENEX

27 lutego 2020
Magazyny energii w mikrosieciach i klastrach energetycznych były przewodnim tematem spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce

Podczas wydarzenia rozmawiano między innymi o magazynach energii w klastrach energii. Poruszano zagadnienia związane z zapisami ustawowymi w oparciu o rynkową rzeczywistość.

Czy Energetyczny Klaster Oławski EKO to wzorzec budowania klastrów energii w Polsce? – to wyjaśniała Barbara Adamska, ADM Poland: - W Klastrze Oławskim siłą wiodącą są przedsiębiorcy. Na chwilę obecną to jest zakład produkcyjny, zeroemisyjny zakład produkcji wyrobów plastikowych na potrzeby medyczne. Obecnie przedsiębiorca ma zainstalowane cztery turbiny wiatrowe. Ten zakład produkcyjny jest nazwany jako Centrum Badawczo-Rozwojowe, ponieważ jest tam możliwość obserwowania, jak w rzeczywistości na potrzeby produkcji możemy zarządzać autokonsumpcją – stwierdziła Barbara Adamska.

DSC00221.JPG [3.11 MB]

O praktyce prawa energetycznego mówił podczas konferencji Przemysław Kałek, prawnik. W trakcie swojej prelekcji, Kałek przedstawił zebranym aspekty prawno-regulacyjne związane z przyszłością magazynowania energii elektrycznej w pakiecie zimowym, czyli najnowszym pakiecie regulacji Unii Europejskiej, który na nowo ma ukształtować rynek energii elektrycznej: - Pakiet zimowy jest to kilka nowych dyrektyw i rozporządzeń, które zastępują to, co znaliśmy sprzed ostatnich kilkunastu lat, czyli najróżniejsze pakiety energetyczne. Teraz mamy pakiet zimowy, czyli zupełnie nową jakość – dodał prawnik.

DSC00225.JPG [3.21 MB]

W ramach konferencji odbyły się także ciekawe, branżowe panele dyskusyjne.

(AO)

Polecane aktualności
28 lutego 2020
Drugi dzień największych Targów Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce upłynął pod znakiem gwiazd. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Weronika Nowakowska, Mariusz Jurasik, Daniel Dujshebaev oraz Branko Vujović.
03 marca 2020
Przedstawiciele 176 firm z 14 krajów pojawili się na największych w Polsce targach odnawialnych źródeł energii ENEX/ENEX Nowa Energia oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
30 marca 2020
Miesiąc temu odbywały się XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. Panująca na świecie pandemia paraliżuje wiele branż. Co z fotowoltaiką? Obszerny raport stworzyła redakcja GLOBEnergia - partner wydarzenia.
20 kwietnia 2020
Mimo szalejącej w ostatnim czasie pandemii koronawirusa, w branży odnawialnych źródeł energii padają kolejne rekordy. To dobry prognostyk dla kolejnej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
28 kwietnia 2020
Ubiegły rok był rekordowy dla branży fotowoltaicznej. Jak podaje portal globenergia.pl, największym zainteresowaniem cieszyły się małe przydomowe elektrownie słoneczne. Ponadto, co raz więcej firm decyduje się na produkcję własnego prądu. Zachętę stanowią atrakcyjne formy finansowania takich inwestycji. Jedną z nich bez wątpienia jest leasing. Fotowoltaika była jednym z najpopularniejszych tematów tegorocznej edycji targów ENEX/ENEX Nowa Energia.
29 maja 2020
Jesteśmy w punkcie zwrotnym jeśli chodzi o strategię rozwoju sektora ogrzewania w polskim budownictwie. Do wykorzystania jest ogromny potencjał tkwiący w niezwykle szybko rozwijającym się rodzimym rynku pomp ciepła.
29 maja 2020
Jak podaje portal rynekelektryczny.pl partner medialny Targów ENEX w programie Mój Prąd obowiązują wnioski online. Warto poświęcić czas przed domowym komputerem, aby dzięki temu przyspieszyć proces uzyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej bez wychodzenia z domu.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy