DSC00216.JPG

ENERGIA PL podczas targów ENEX

27 lutego 2020
Magazyny energii w mikrosieciach i klastrach energetycznych były przewodnim tematem spotkania ENERGIA PL w Targach Kielce

Podczas wydarzenia rozmawiano między innymi o magazynach energii w klastrach energii. Poruszano zagadnienia związane z zapisami ustawowymi w oparciu o rynkową rzeczywistość.

Czy Energetyczny Klaster Oławski EKO to wzorzec budowania klastrów energii w Polsce? – to wyjaśniała Barbara Adamska, ADM Poland: - W Klastrze Oławskim siłą wiodącą są przedsiębiorcy. Na chwilę obecną to jest zakład produkcyjny, zeroemisyjny zakład produkcji wyrobów plastikowych na potrzeby medyczne. Obecnie przedsiębiorca ma zainstalowane cztery turbiny wiatrowe. Ten zakład produkcyjny jest nazwany jako Centrum Badawczo-Rozwojowe, ponieważ jest tam możliwość obserwowania, jak w rzeczywistości na potrzeby produkcji możemy zarządzać autokonsumpcją – stwierdziła Barbara Adamska.

DSC00221.JPG [3.11 MB]

O praktyce prawa energetycznego mówił podczas konferencji Przemysław Kałek, prawnik. W trakcie swojej prelekcji, Kałek przedstawił zebranym aspekty prawno-regulacyjne związane z przyszłością magazynowania energii elektrycznej w pakiecie zimowym, czyli najnowszym pakiecie regulacji Unii Europejskiej, który na nowo ma ukształtować rynek energii elektrycznej: - Pakiet zimowy jest to kilka nowych dyrektyw i rozporządzeń, które zastępują to, co znaliśmy sprzed ostatnich kilkunastu lat, czyli najróżniejsze pakiety energetyczne. Teraz mamy pakiet zimowy, czyli zupełnie nową jakość – dodał prawnik.

DSC00225.JPG [3.21 MB]

W ramach konferencji odbyły się także ciekawe, branżowe panele dyskusyjne.

(AO)

Polecane aktualności
26 lutego 2020
Na torze jazd pokazowych przygotowanym przez Forum Elektromobilności zwiedzający mają okazję przejechać się samochodami elektrycznymi i dowiedzieć się więcej o ich działaniu.
26 lutego 2020
Do budowy domów pasywnych wykorzystuje się systemy mające wyższe parametry izolacji cieplnej niż w przypadku standardowych domów. Różnica między nimi jest taka, że projektowany jest on w taki sposób, żeby pozyskiwać energię z otoczenia.
26 lutego 2020
Podczas pierwszego dnia Targów Enex w Kielcach podczas konkursu o tytuł Instalatora Roku walczyło 6 firm. W trzech rundach pierwszego etapu starły się ze sobą: Solar Spot z PV System, Oze Projekt z Sunsol oraz Helios Power z Bio-Energy. W finale walczyły ze sobą drużyna PV System z Helios Power. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła firma Helios Power, która została tegorocznym Instalatorem Roku.
27 lutego 2020
Koniec pierwszego dnia targów (27 lutego) upłynął pod znakiem medali i wyróżnień przyznanych za najlepsze produkty i stoiska prezentowane podczas tegorocznych XXIII Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVIII Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
27 lutego 2020
O nowych standardach w technice grzewczej i prognozach wzrostu rynku pomp ciepła w Europie 2020-2030 rozmawiano podczas międzynarodowego spotkania w Centrum Kongresowym Targów Kielce
27 lutego 2020
Nowe rozwiązanie wprowadzane przez MITSUBISHI ELECTRIC na rynek europejski mogli zobaczyć goście Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki.
28 lutego 2020
Drugi dzień największych Targów Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce upłynął pod znakiem gwiazd. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Weronika Nowakowska, Mariusz Jurasik, Daniel Dujshebaev oraz Branko Vujović.
03 marca 2020
Przedstawiciele 176 firm z 14 krajów pojawili się na największych w Polsce targach odnawialnych źródeł energii ENEX/ENEX Nowa Energia oraz XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy