1662456132183.jpg
Pokazy Musztry Paradnej podczas MSPO.

Efektowne pokazy Musztry Paradnej podczas jubileuszowego Salonu Przemysłu Obronnego

06 września 2022
W trakcie pierwszego dnia MSPO w Targach Kielce odbyły się cztery efektowne pokazy Musztry Paradnej Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego w wykonaniu 9 osobowej drużyny, występującej w umundurowaniu trzech rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas pokazu Musztry Paradnej Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczego zaprezentowało się dziewięciu żołnierzy z trzech rodzajów Sił Zbrojnych : Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej. Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego prezentuje Musztrę Paradną zarówno w Polsce, jak również zagranicą. Najbliższy pokaz odbędzie się np. w Oslo.

- W trakcie pokazu prezentujemy zgranie musztry razem z muzyką. Zwykle występujemy większymi szykami w liczbie 24 czy 36 żołnierzy. Musztra Paradna wymaga nabycia odpowiednich umiejętności i wystarczającego przygotowania, dzięki którym wygląda ona tak jak ją dziś zaprezentowaliśmy .  – podkreślał starszy szeregowy Cezary Łazicki żołnierz Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego

Drugiego dnia jubileuszowego MSPO, 7 września 2022 roku zaplanowano kolejne pokazy Musztry Paradnej (o godzinie 10:00; 12:00; 14:00 i 16:00).

(MS)

Polecane aktualności
10 września 2022
Mimo niesprzyjającej pogody tłumy odwiedzają Dzień Otwarty Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Wystawę przygotowaną przez Wojsko Polskie możne zwiedzać do 17.00
09 września 2022
Ostatnim akcentem tegorocznej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego było wręczenie nagród DEFENDER. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Radę Programową i Komisję Konkursową kieleckich targów obronnych. W trakcie uroczystej gali wręczono także m.in. Nagrodę Specjalną Ministra Rozwoju i Technologii, Nagrody Prezesa Targów Kielce oraz nagrody za aranżację stoiska.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
08 września 2022
- To już 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Kielce stały się stolicą europejskiego przemysłu obronnego na te kilka dni, a Polska jest dzisiaj w centrum architektury bezpieczeństwa Europy - mówił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Targach Kielce w czwartek, 8 września.
08 września 2022
Od pierwszego dnia jubileuszowej edycji MSPO, wystawie sprzętu wojskowego i nowoczesnej technologii, towarzyszą liczne pokazy dynamiczne, które gromadzą sporą grupę zainteresowanych. Najnowsze systemy antydronowe, nowoczesne narzędzia stosowane przez wojsko, czy bezzałogowe statki powietrzne i kamery termowizyjne to tylko część asortymentu wykorzystywanego w pokazach.
08 września 2022
Armatohaubice Krab, czołgi Leopard, bojowe wozy piechoty, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie wozy MRAP Cougar będzie można zobaczyć podczas Dnia Otwartego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Będą też koncerty bojowych piosenek i pokazy musztry paradnej. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 17.00 w sobotę, 10 września.
08 września 2022
Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach na Dzień Otwarty MSPO uruchomił specjalną linię autobusową TK, która pomoże w dotarciu do Targów Kielce w sobotę, 10 września. Na mieszkańców czeka Wystawa Sił Zbrojnych i mnóstwo atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.
07 września 2022
W trakcie drugiego dnia targów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zostały podpisane dwa porozumienia o współpracy: z amerykańskim REB Technologies i Defence Solutions G.T. ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.