Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
bicycle-3168273-1920.jpg

Czerwcowo-rowerowy zawrót głowy

15 czerwca 2020
Nowe zasady związane z pandemią pozwalają już na jeżdżenie bez maseczek i spotkania ze znajomymi. Za nami długi, aktywny weekend

Od 30 maja złagodzone zostały restrykcje dotyczące zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej. Jeżdżąc na rowerze utrzymujemy ten dystans niejako automatycznie, tym bardziej więc wolno nam robić to bez maseczki na twarzy. Warto jednak zawsze mieć przy sobie maseczkę, dzięki której będziemy mogli wstąpić do sklepu chociażby po wodę.

Dopuszczone są zgromadzenia do 150 osób, z pewnością więc możemy wybrać się na wycieczkę z bliskimi lub w gronie znajomych. Miniony długi weekend był doskonałą okazją na taką wyprawę. Z niej skorzystało wielu zapalonych miłośników dwóch kółek, co bez problemu można było dostrzec na rowerowych szlakach. Rowerowa wycieczka to doskonały pomysł również na nadchodzące weekendy, jeżeli oczywiście dopisze pogoda. Wówczas najlepiej zabrać ze sobą najpotrzebniejsze przedmioty, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią nam ten czas. Warto pomyśleć o kocach, zdrowych przekąskach, można wziąć także owoce i kanapki, a na deser trochę łakoci - sprawdzi się wszystko, co dodaje energii i nie brudzi. Pamiętajcie o zapasie wody do picia. W chłodniejszy dzień sprawdzi się herbata w termosie, a niezależnie od pogody warto wziąć coś przeciwdeszczowego - na wszelki wypadek. Jeśli pogoda dopisze, można wybrać się na grilla lub ognisko.

Dla wielbicieli długich wypraw, każdy weekend może być świetną okazją do wycieczki krajoznawczej. Uzbrojeni w mapę lub GPS wybierzcie się na zwiedzanie ciekawych zakątków Polski. Jeśli trasa jest dłuższa i bardziej wymagająca, warto rozważyć rower elektryczny, na którym trzeba mniej pedałować, a więc możemy dotrzeć dalej i z mniejszym wysiłkiem. Kilkudniową wyprawę uprzyjemnią czynne już restauracje i miejsca noclegowe, miłośnicy campingów mogą też zabrać namioty i gotować za pomocą kuchenki turystycznej.

Korzystając z uroków prawie początku lata pamiętajcie, że wciąż trwa pandemia. Myjcie i dezynfekujcie ręce, a także powierzchnie, których dotykacie w miejscach publicznych. Dbajcie o dodatkową higienę przed jedzeniem. Zachowujcie dwumetrowy odstęp od innych osób lub zakładajcie maseczki, a także zasłaniajcie twarz tam, gdzie jest to wymagane, m.in. w sklepach, w restauracjach, gdy nie siedzicie przy stoliku lub tam, gdzie nie da się zachować dystansu społecznego.

Stosując powyższe zasady, jesteście bezpieczni dla siebie i dla innych.

Sezon uważamy za w pełni otwarty!

(AO)

Polecane aktualności
16 czerwca 2021
Trwa cykl webinariów zorganizowany wspólnie przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 25 czerwca.
07 czerwca 2021
Krakowska firma NEUTENO Jacek Ziebura weźmie udział w nadchodzących Międzynarodowych Targach Rowerowych Kielce Bike-Expo.
21 maja 2021
Coraz popularniejsze na ulicach polskich i zagranicznych miast stają się rowery elektryczne. Targi Kielce we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym zapraszają na webinarium prezentujące możliwości tych nowoczesnych urządzeń.
14 kwietnia 2021
Kielecki ośrodek wystawienniczy i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe zapraszają do udziału w webinarium pn. „Rowery elektryczne – jak działają różne rodzaje silników”. To wydarzenie dedykowane miłośnikom elektrycznych jednośladów, ale i tym, którzy przygodę z takim urządzeniem chcieliby dopiero rozpocząć.
13 kwietnia 2021
Nawet o 800 tys. zł. mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski Wschodniej w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Szczegóły będzie można poznać podczas webinarium zorganizowanego przez Targi Kielce.
21 stycznia 2021
Już od czwartku, 28 stycznia ponownie ruszamy z projektem online w ramach wydarzenia Kielce Bike-Expo
19 listopada 2020
Podczas nadchodzącej edycji Kielce Bike-Expo Online nie zabraknie branżowych webinarów. Wśród tematów znajdzie się bezpieczeństwo, amatorskie sporty rowerowe, odżywianie i wybór najlepszych miejsc do uprawiania turystyki rowerowej.
19 listopada 2020
Podczas zbliżającej się edycji Kielce Bike-Expo Online od 21 do 22 listopada nie zabraknie ciekawych ofert przedstawicieli branży rowerowej, webinarów i rozmów dotyczących wyboru miejsc na rowerowe wypady. Poznaj turystyczne uroki Winnicy.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy