cortexd.jpg

Cortex Chemicals na targach Plastpol 2024 z szerokim wyborem surowców

10 maja 2024
Najnowsze rozwiązania i produkty od 21 do 24 maja w Targach Kielce zaprezentuje firma Cortex Chemicals, polski dystrybutor surowców chemicznych działający od ponad 40. lat.

Przedsiębiorstwo oferuje szeroką paletę produktów i realizuje dostawy zróżnicowanych surowców — od podstawowych, aż po te specjalistyczne wymagające najwyższych standardów ekologii, bezpieczeństwa przewozu i składowania. Dostarcza surowce z niezbędną dokumentacją w branżach chemicznej – zgodna z systemem REACH, spożywczej – z wymaganymi certyfikatami, farmaceutycznej – z pełną dokumentacją również dla API.

 

Podczas targów Plastpol firma Cortex Chemicals zaprezentuje:

  1. ONE-PACKI SMARNO STABILIZUJĄCE DO PVC od ASUA Products — dla aplikacji takich jak rury, profile, rynny, i wiele więcej.
  2. AKRYLOWE MODYFIKATORY DO PVC od Shandong Donglin New Materials - zwiększają udarność, płynięcie, a także umożliwiają regulację spieniania.
  3. MODYFIKATOR UDARNOŚCI CPE — kluczowy składnik dla PVC i gumy, zapewniający wytrzymałość i trwałość.
  4. ŚRODKI SMARNE - woski polietylenowe, OPE, oraz smary, które poprawiają obrabialność i właściwości estetyczne produktów.
  5. PLASTYFIKATORY - szeroki zakres opcji, w tym ekologiczne rozwiązania, takie jak ECO-DEHCH czy ESBO.
  6. GRANULATY TWORZYW SZTUCZNYCH - LDPE, LLDPE, MDPE, HDPE, PP, ABS od producentów europejskich i azjatyckich.
  7. MIESZANKI ELASTOMERÓW TERMOPLASTYCZNYCH produkcji Cabopol Polymer Compounds
  8. SPECJALISTYCZNE MASTERBATCHE od włoskiego producenta SILMA
  9. RECYKLATY PET – regranulaty food grade, płatki PET, przemiały poprodukcyjne w różnych kolorach

Firma szykuje także wiele innych rozwiązań dostosowanych do potrzeb nowoczesnego przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wszystkie będzie można poznać na stoisku B-35.

XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL potrwają od 21 do 24 maja 2024. Rejestracja dla zwiedzających i sprzedaż biletów trwa na targikielce.pl/plastpol

/oprac. MŚ/

Polecane aktualności
10 lipca 2024
Targi Kielce nieustannie dbając o jakość obsługi wystawców i zwiedzających, wprowadzają zmiany, których zadaniem jest ułatwienie poruszania się po terenie w czasie wydarzeń targowych. Od września 2024 hale zostaną w nowy sposób oznaczone.
09 lipca 2024
Od 2021 roku w Unii Europejskiej obowiązuje podatek od plastiku, finansowany z zasobów własnych krajów członkowskich. Stawka wynosi 0,80 EUR/kg niepoddanych recyklingowi odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych. Dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na łamach tworzywa.online rozprawia się z mitami, które narosły wokół tych przepisów.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.