Break.jpg

Break Machinery z najnowszym osiągnięciem DUO na targach Plastpol w Kielcach

18 maja 2024
Break Machinery to włoska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji automatycznych wymienników sit do tworzyw sztucznych. Podczas targów Plastpol, które startują już we wtorek, 21 maja, eksperci pokażą najnowsze osiągnięcie DUO do ciągłej filtracji zanieczyszczonego materiału pod stałym ciśnieniem.

Break Machinery jest częścią grupy przemysłowej, która działa od ponad 50 lat w recyklingu i formowaniu regenerowanego plastiku. Wiedza na temat polimerów oraz umiejętności rozwinięte w dziedzinie mechaniki stawiają nas w najlepszej pozycji do opracowywania wydajnych i niezawodnych instalacji.

Po wprowadzeniu automatycznego systemu samooczyszczania ONE, Break Machinery prezentuje najnowsze osiągnięcie DUO do ciągłej filtracji zanieczyszczonego materiału pod stałym ciśnieniem. 

Wymienniki sit Break gwarantują:

  • zwiększenie produkcji
  • dłuższe użytkowanie filtra, co skutkuje oszczędnościami na częściach zamiennych
  • efektywną filtrację i redukcję odpadów produkcyjnych
  • zmniejszenie przestojów maszyny
  • prostą obsługę i konserwację maszyny

Co ważne, DUO przetwarza o 20% więcej plastiku i dzięki dwóm filtrom pozwala na dużą powierzchnię filtracyjną, zachowując jednocześnie niewielkie rozmiary maszyny.

DUO jest wszechstronny i elastyczny: śruba wylotowa i dysk zgarniający są wyposażone w dwa regulowane i niezależne silniki, co przynosi znaczne korzyści w postaci zwiększonej produkcji, zmniejszonego nakładu pracy oraz oszczędności kosztów.

Specjaliści firmy szczególną uwagę poświęcają usługom i wsparciu klienta, który może wypróbować maszyny przed zakupem w wewnętrznej strefie testowej, a także jest wspierany na każdym etapie instalacji, szkolenia oraz w razie jakiejkolwiek potrzeby po uruchomieniu instalacji.

Break Machinery produkuje również filtry laserowe o różnych stopniach filtracji.

Najnowszy produkt Break Machinery zostanie zaprezentowany podczas Plastpolu w Targach Kielce, w dniach 21 - 24 maja 2024. Rejestracja i bilety na targikielce.pl/plastpol

/MŚ/

Polecane aktualności
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
22 maja 2024
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.
22 maja 2024
Wyzwania recyklingu tworzyw sztucznych to tytuł konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadami podczas trwających w kieleckim ośrodku wystawienniczym targów Plastpol. Podczas spotkania eksperci rozmawiali m.in. o trudnościach wynikających z norm recyklingowych.
22 maja 2024
Czy plastik można zastąpić materiałami pochodzenia roślinnego? W jaki sposób przetworzyć odpady z branży budownictwa lotniczego? Czy istnieją innowacyjne, w 100% przetworzone polimery oraz jakie są ich właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci branżowego spotkania podczas Targów Plastpol w kieleckim ośrodku wystawienniczym.