Clipboard01.jpg
Firmy, które mają pomysły na ekologiczne i bardziej ekonomiczne rozwiązania dla przestrzeni Targów Kielce mogą zgłaszać się do udziału w hackathonie.

Biogospodarcza innowacyjność wiosną 2024 w Targach Kielce

23 listopada 2023
Wdrożenie biogospodarki cyrkularnej to wyzwanie dla wielu branż, także dla przemysłu spotkań. Targi Kielce wraz z Fundacją Edukacji i Dialogu Społecznego „PRO CIVIS” organizują wydarzenie, które pozwoli zrobić kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii. Pierwszy Świętokrzyski Biogospodarczy Hackathon „BioBoosters” odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2024 roku. Firmy mogą zgłaszać się do udziału.

Celem przedsięwzięcia jest opracowanie oraz wdrożenie bardziej ekonomicznego i ekologicznego rozwiązania dla powierzchni hal wystawienniczych kieleckiego ośrodka. Finał wydarzenia towarzyszyć będzie Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

„BioBoosters” - zawody w innowacyjności

Międzynarodowe hackathony biogospodarcze „BioBoosters” to zawody w innowacyjności nakierowane na znalezienie rozwiązań dla wyzwań o charakterze gospodarczym lub technologicznym, które wspomagają zieloną transformację działalności gospodarczej dużych i uznanych przedsiębiorstw. – Targi Kielce to firma odpowiedzialna społecznie i troszcząca się o środowisko. Właśnie dla tych idei postanowiliśmy opracować i wdrożyć nowe rozwiązania produktowe realizujące zasady biogospodarki cyrkularnej. Tym samym ograniczymy wpływ prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej na środowisko naturalne. Naszą ambicją jest być wśród tych europejskich ośrodków targowych, które potrafią aktywnie i skutecznie włączyć się w nurt zielonej transformacji gospodarczej – mówił o idei stworzenia Targi Kielce Hackathon prezes ośrodka wystawienniczego dr Andrzej Mochoń.

Targi Kielce Hackathon z cyklem wydarzeń

Kwietniowe wydarzenie w Targach Kielce poprzedzi webinar zaplanowany na 1 lutego 2024 roku, w trakcie którego w sposób bardziej szczegółowy przedstawione zostanie samo wyzwanie technologiczne. Do udziału w hackathonie zaproszeni są wszyscy polscy innowatorzy, w tym przedsiębiorcy, podmioty naukowo – badawcze, zespoły akademickie i studenckie oraz osoby fizyczne. Celem Organizatorów wydarzenia jest także dotarcie do jak największej liczby podmiotów zainteresowanych wydarzeniem z całego Regionu Morza Bałtyckiego (państwa skandynawskie, państwa bałtyckie oraz Niemcy). Udział w hackathonie to szansa na nawiązanie nowych relacji biznesowych i networkingowych. Zwycięzcy hackathonu otrzymają perspektywę współpracy rozwojowej i produktowej z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym.

Targi Kielce Hackathon zostanie zrealizowany w ramach projektu „BioBoosters – boosting the circular transition” (interreg-baltic.eu/project/bioboosters/) przez międzynarodowe konsorcjum renomowanych uczelni wyższych, hubów innowacyjności oraz podmiotów społecznych i gospodarczych. Polskim reprezentantem w projekcie jest Fundacja PRO CIVIS, organizator Targi Kielce Hackathon.

Idee wdrożenia biogospodarki cyrkularnej bliskie są wielu branżom, także firmom związanym z przetwórstwem tworzyw sztucznych. Przedsiębiorstwa zainteresowane udziałem w Targi Kielce Hackathon mogą zgłaszać się za pomocą strony hackathon.procivis.org.pl/ 

 

/MS/

Polecane aktualności
08 maja 2024
Platinum Plast jest prestiżowym konkursem organizowanym w ramach targów Plastpol. - Naszym celem jest uhonorowanie najwyższej jakości produktów, nowatorskich rozwiązań technologicznych oraz osiągnięć w dziedzinie przemysłu tworzyw sztucznych. Zapraszamy wystawców do udziału i zgłoszenia produktów - mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Plastpol w Targach Kielce.
07 maja 2024
Tematyka prelekcji będzie dotyczyła przede wszystkim efektywności procesowej i energooszczędności w technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wydarzenie rozpocznie się w środę, 22 maja, o godzinie 10.30 w kapsule E-3 w hali E Targów Kielce. W spotkaniu mogą wziąć udział wystawcy i zwiedzający targi Plastpol.
07 maja 2024
Ten flagowy produkt jednego ze światowych liderów branży hydrauliki siłowej przeznaczony jest do filtracji oleju z jednoczesnym pomiarem klasy czystości i zawilgocenia. Agregatowi UMPC2 045 będzie można się przyjrzeć już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Na Plastpol cały czas trwa rejestracja uczestników.
29 kwietnia 2024
Dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, Dyrektor Zarządzająca Plastics Europe Polska oraz eksperci przedstawią dane dotyczące bieżącej sytuacji polskiej branży tworzyw na tle Europy.
29 kwietnia 2024
Targi Plastpol to wystawa pełnej oferty dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ważne miejsce zajmą surowce, dodatki, barwniki. Dodatki procesowe PFAS-free niezawierające związków per- i polifluorowanych oraz siloksanów pokaże firma Permedia.
29 kwietnia 2024
Udział w wystawie Plastpol to dla firmy Wiwax debiut na arenie targowej. Po raz pierwszy polskie przedsiębiorstwo, działające od 2006 roku zdecydowało się na przygotowanie wystąpienia targowego i wybrało wydarzenie w Targach Kielce.
29 kwietnia 2024
Technology Applied to zaawansowana drukarnia 3D, specjalizująca się w produkcji kontraktowej części z tworzyw sztucznych. Podczas targów Plastpol, od 21 do 24 maja, zaprezentuje szeroką gamę technologii.
29 kwietnia 2024
Pośród nowatorskich technologii prezentowanych przez przedsiębiorstwa dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych znajdą się także zaawansowane rozwiązania dedykowane efektywnemu chłodzeniu. Chillery, które przedsiębiorstwo SZE pokaże w Targach Kielce, to najnowocześniejsze urządzenia pracujące w transkrytycznym obiegu na CO2.