Brabender-MetaStation-4E-blau.jpg
Modułowy reometr dynamometryczny Brabender MetaStation będzie można poznać na targach Plastpol, od 21 maja.

Anton Paar na targach Plastpol 2024. Trzy nowoczesne technologie w akcji

18 maja 2024
Trzy zaawansowane urządzenia: modułowy reometr dynamometryczny Brabender MetaStation, selektywny analizator wilgoci Brabender Aquatrac-V oraz piknometr gazowy do pomiaru gęstości ciał półstałych i stałych Ultrapyc pokaże renomowana firma Anton Paar na stoisku D-78 w Targach Kielce, od wtorku, 21 maja do piątku, 24 maja.

Brabender MetaStation to nowoczesny modułowy reometr, który umożliwia precyzyjną analizę właściwości reologicznych materiałów polimerowych. Dzięki modułowej konstrukcji, urządzenie może być dostosowane do specyficznych wymagań użytkownika, oferując szeroki zakres zastosowań w badaniach i kontroli jakości. MetaStation wyróżnia się wysoką dokładnością pomiarów oraz intuicyjnym interfejsem użytkownika, co czyni go idealnym narzędziem dla laboratoriów badawczych i zakładów produkcyjnych.

Brabender Aquatrac-V to zaawansowane urządzenie do precyzyjnego pomiaru wilgoci w tworzywach sztucznych. Analizator wykorzystuje technologię pomiaru ciśnienia pary wodnej, co pozwala na szybkie i dokładne określenie zawartości wilgoci nawet w bardzo suchych próbkach. Aquatrac-V jest niezwykle łatwy w obsłudze i nie wymaga użycia żadnych odczynników chemicznych, co znacząco upraszcza proces analizy i obniża koszty eksploatacji.

Ultrapyc to piknometr gazowy zaprojektowany do precyzyjnego pomiaru gęstości ciał półstałych i stałych. Urządzenie wykorzystuje gaz helowy do pomiarów, co zapewnia wyjątkową dokładność i powtarzalność wyników. Ultrapyc jest idealnym rozwiązaniem dla szerokiego zakresu zastosowań, od kontroli jakości surowców po badania nad nowymi materiałami. Dzięki zaawansowanym funkcjom analizy, Ultrapyc pozwala na szybkie i niezawodne określenie gęstości próbek.

 


Podczas targów Plastpol eksperci Anton Paar zaprezentują możliwości najnowszych produktów i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zastosowań i funkcjonalności tych zaawansowanych urządzeń. 

XXVIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL potrwają od 21 do 24 maja 2024. Rejestracja dla zwiedzających i sprzedaż biletów trwa na targikielce.pl/plastpol

/oprac. MŚ/

 

Polecane aktualności
12 czerwca 2024
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę w Berlinie.
05 czerwca 2024
- Jestem dumna – mówi Marta Tryc, która zwyciężyła w tegorocznym konkursie Omniplast. Przedsięwzięcie Targi Kielce organizują z serwisem internetowym tworzywa.pl w czasie targów Plastpol. Wyjątkową statuetkę oraz nagrodę główną – bon na 8 tysięcy dla firmy Kraiburg TPE, którą reprezentuje otrzymała podczas gali Platinum Plast.
23 maja 2024
Około 100 firm z Azji, w tym 76 z samych Chin, prezentuje najnowocześniejsze sprzęty i technologie związane z przetwórstwem tworzyw sztucznych na trwających w Targach Kielce targach Plastpol. Oferowane przez nie produkty i rozwiązania wzbudzają zainteresowanie polskich i zagranicznych przedsiębiorców, szukających nowych możliwości rozwoju.
23 maja 2024
Konsul generalny Holger Mahnicke rozmawiał z przedstawicielami niemieckich firm podczas największych w Europie Środkowej targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.
22 maja 2024
Drugiego dnia targów Plastpol, podczas uroczystej gali Platinum Plast, wręczono medale i wyróżnienia za najlepsze produkty i stoiska oraz przyznano nagrody w konkursie Omniplast. Po raz pierwszy w historii zwyciężyła kobieta Marta Tryc z firmy KRAIBURG TPE.
22 maja 2024
Cała branża przetwórstwa tworzyw sztucznych spotkała się w Targach Kielce podczas 28. Międzynarodowych Targów Plastpol. Jednym ze stałych punktów programu wydarzenia jest seminarium Plastech Info organizowane przez wyłącznego branżowego partnera prasowego targów - serwis tworzywa.pl.
22 maja 2024
Wyzwania recyklingu tworzyw sztucznych to tytuł konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadami podczas trwających w kieleckim ośrodku wystawienniczym targów Plastpol. Podczas spotkania eksperci rozmawiali m.in. o trudnościach wynikających z norm recyklingowych.
22 maja 2024
Czy plastik można zastąpić materiałami pochodzenia roślinnego? W jaki sposób przetworzyć odpady z branży budownictwa lotniczego? Czy istnieją innowacyjne, w 100% przetworzone polimery oraz jakie są ich właściwości? Na te i inne pytania odpowiedzieli prelegenci branżowego spotkania podczas Targów Plastpol w kieleckim ośrodku wystawienniczym.