valtra-S-2.jpg
Najnowsza seria S Valtry podczas Agrotechu będzie miała polską premierę.

Agrotech 2024 w Kielcach. Valtra zaprezentuje całą gamę ciągników, a premierowo serię S!

24 lutego 2024
„The Boss” będzie niewątpliwie wyróżniał się na stoisku Valtry w czasie targów rolniczych w Kielcach. Od 8 do 10 marca w hali F Targów Kielce fińskie przedsiębiorstwo pokaże ciągniki o mocy od 105 do 420 KM, czyli serie G, N, T, Q oraz premierową S. Co więcej, zwiedzający sprawdzą możliwości podłokietnika SmartTouch i poznają symulator kabiny.

Tegoroczna edycja targów Agrotech jest dla marki Valtra wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w Polsce przedsiębiorstwo pokaże nową, szóstą generację ciągników serii S. Znaczące inwestycje w główną fabrykę Valtra w Suolahti pozwoliły na produkcję nowości właśnie w Finlandii. Nowa era serii S oznacza nie tylko zmianę miejsca produkcji, ale również zupełnie nowy design. Podobnie jednak jak pozostałe serie ciągników Valtra – seria S również będzie dostępna z pełną gamą możliwości oferowanych przez studio Unlimited.

 

Podczas wystawy Agrotech Valtra zademonstruje także ciągniki o mocy od 105 do 420 KM, czyli serie G, N, T, Q oraz wspomnianą serię S. Modele te wyposażone będą przez studio Unlimited. Ponadto prezentować będzie rozwiązania z zakresu inteligentnego rolnictwa. Odwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z podłokietnikiem SmartTouch, czy z symulatorem kabiny, wyposażonym w fotel Evolution. Specjaliści Valtry chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.   

 

Najnowsza seria S została nazwana „The Boss”, czyli Szef. Dzięki mocy 280-420 KM, seria S jest największym i najmocniejszym ciągnikiem Valtry, oferującym wysoki moment obrotowy przy niskich obrotach silnika. Silnik AGCO Power o pojemności 8,4l i przekładnia CVT. Nowa konstrukcja, lepszy dostęp, nowa przestronna kabina, zwiększona liczba świateł (wszystkie wykonane w technologii LED) i większa wszechstronność we wszystkich zadaniach to tylko kilka nowości w szóstej generacji ciągników tej serii. Fabrycznie montowany układ jazdy tyłem TwinTrac i interfejs użytkownika SmartTouch zawsze były popularnymi funkcjami wśród kierowców ciągników serii S. Nowa generacja wprowadza szereg ulepszeń, w tym opcje zawieszenia przedniej osi i kabiny. Ponadto ciągniki Serii S można teraz wyposażyć w kabinę Valtra Skyview i personalizację Valtra Unlimited. Jako pierwsza w branży, seria S wyposażona jest w zintegrowany moduł oświetlenia, obejmujący światła mijania i drogowe LED, światła do jazdy dziennej LED oraz przednie światła robocze LED bliskiego zasięgu. Zapewnia to wyjątkowo wysoki poziom oświetlenia i nadaje serii S szóstej generacji charakterystyczny wygląd. Obecnie dostępnych jest łącznie 16 lamp roboczych, wszystkie w technologii LED. Fani kabin Valtry serii N, T i Q piątej generacji docenią znajomą i ergonomiczną kabinę w serii S, do której wchodzi się po łagodniej nachylonych stopniach niż w jej poprzedniej wersji. 

Zwiedzający Agrotech zobaczą też serię G o zakresie mocy 105-135 KM. Reprezentują ją zwinne, wszechstronne ciągniki kompaktowych rozmiarów (wysokość maksymalna 2,8 m, masa 5 ton). Idealne do obsługi ładowacza czołowego. Wyposażone są w rewolucyjną przekładnię Powershift z sześcioma przełożeniami zapewniającą doskonały dobór prędkości, a także oszczędzającą paliwo automatykę Valtra, obejmującą takie funkcje jak automatyczna zmiana przełożeń na podstawie prędkości AUTO1, Hill Hold oraz hamowanie silnikiem. Seria G to również najmniejsze modele Valtra z amortyzowaną przednią osią i możliwością rolnictwa precyzyjnego, wykorzystywane np. w rozsiewaczach i opryskiwaczach.

 

Podczas kieleckich targów z serii N zobaczymy ciągniki o mocy 135-201KM. Wyposażone są w 4-cylindrowy silnik – następcę legendarnych jednostek napędowych SISU - spełniający normę emisji spalin Stage V o pojemności 4,9l, który zapewnia niezawodną moc. Posiadają m.in. funkcje Start Boost i Superstart, ułatwiające ruszanie pod dużym obciążeniem. Można je łatwo dostosować z poziomu dużego, czytelnego wyświetlacza na słupku A. Ten  ergonomicznie umieszczony ekran jest standardowo dostępny we wszystkich modelach. Wyświetla on wymagane informacje o ciągniku, umożliwia sterowanie kluczowymi ustawieniami i pomaga monitorować wydajność maszyny. Wszystkimi ustawieniami można łatwo sterować za pomocą pokrętła (obrotowego pierścienia) i dwóch przycisków znajdujących się przy kierownicy. Prezentowany model wyposażony będzie w ładowacz czołowy.

 

Seria T z kolei obejmuje ciągniki o mocy 155-271 KM. 6-cylindrowe maszyny, których kluczowymi cechami są komfort, ergonomia i łatwość obsług. Podobnie jak seria N wyposażone są w wyświetlacz na słupku A. Sześciocylindrowy silnik AGCO Power z wysokim momentem obrotowym przy niskich obrotach silnika  zapewnia trwałość, wydajność i moc, dzięki którym użytkownik będzie w stanie sprostać każdemu zadaniu. Silniki Stage V charakteryzują się hydrauliczną regulacją luzów zaworowych i 600-godzinnym okresem międzyprzeglądowym, co przekłada się na niższe koszty serwisu i dłuższą żywotność. Dodatkowo, w ciągnikach serii T operator może cieszyć się wyjątkowym komfortem dzięki dużej, wygodnej kabinie zapewniającej doskonałą widoczność, świetnemu zawieszeniu i wielokrotnie nagradzanemu interfejsowi użytkownika SmartTouch. Prezentowany ciągnik może pracować także w lesie, gdyż został wyposażony w układ jazdy tyłem TwinTrac oraz opony Nokian.

 

Seria Q zaś dysponuje mocą od 230 do 305 KM i plasuje się pomiędzy seriami T oraz S. Seria Q jest łatwą w obsłudze, wyposażoną w inteligentne funkcje maszyną stworzoną dla profesjonalnych użytkowników. Niezawodny silnik AGCO Power o pojemności 7,4 litra ma największą pojemność skokową na rynku ciągników tej wielkości, co zapewnia niezawodność i oszczędność paliwa. Maksymalna moc jest dostępna od bardzo niskich prędkości obrotowych silnika wynoszących 1850 obr/min, a maksymalny moment obrotowy utrzymuje się na stałym poziomie w zakresie od 1000 do 1500 obr/min. Silnik o długim skoku tłoka z łatwością generuje wysoką moc i moment obrotowy dostępny w serii Q. Zasada EcoPower została zastosowana w całej gamie serii Q, dodatkowo zmniejszając zużycie paliwa. Maksymalna prędkość jazdy osiągana jest już przy 1500 obr./min. Seria Q wyposażona jest  w  przekładnię AGCO CVT, która jest łatwa w obsłudze oraz należy do  czołowych przekładni w branży. Aby utrzymać najniższe zużycie paliwa, elektroniczny układ zarządzania przekładnią serii Q automatycznie dobiera najniższe możliwe obroty silnika do wykonywanej pracy i odpowiednio rozdziela moc do układu hydraulicznego, WOM lub przekładni.

 

Rozwiązania prezentowane i objaśniane podczas szkoleń z zakresu inteligentnego rolnictwa, obejmą między innymi:

  • Funkcję SmartTurn, korzystającą z automatyki pracy na uwrociach Auto U-Pilot i automatycznego prowadzenia ciągnika Valtra Guide, dopełniając automatyzację pracy polowej poprzez wykonywanie samodzielnych manewrów ciągnikiem na uwrociach.
  • Działanie podłokietnika Smart Touch wraz z dodatkowym ekranem SmartTouch Extend.
  • Eksperci Valtry wyjaśnią działanie automatycznego prowadzenia Valtra Guide, kontroli sekcji czy zmiennego dawkowania.
  • Zostaną zaprezentowane zalety korzystania z Valtra Connect, pozwalającego na rejestrowanie i monitorowanie pracy floty ciągników.

 

Valtra przygotowuje stoisko w hali F. Zapraszamy na targi Agrotech od 8 do 10 marca 2024 do Targów Kielce.

Bilety na targikielce.pl/agrotech

Wszystkie informacje dla zwiedzających: Bilety na targi Agrotech 2024 już dostępne. Kup i nie czekaj w kolejce do kas! [godziny otwarcia, mapa]

 

 

Polecane aktualności
11 marca 2024
29. edycja targów Agrotech oraz 23. targi Las-Expo zapisują się jako rekordowe pod względem liczby osób zwiedzających. Od 8 do 10 marca Targi Kielce gościły blisko 71 tysięcy osób z Polski i zagranicy, to o około 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Znacznie więcej było też wystawców. Ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej - 450 z 15 państw. Co było wyróżnikiem wydarzenia to bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.
10 marca 2024
Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO przyciągnęły tłumy z całego kraju. Najbardziej kusił blask najnowszych technologii. Trzydniowy program targów był nasycony spotkaniami ze osobami z rolniczych programów oraz popularnymi youtuberami.
10 marca 2024
Kiedy rolnicy, a więc i dystrybutorzy maszyn mogą się spodziewać puli pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na zakup ciągników i sprzętów? Kiedy kolejny nabór na rolnictwo 4.0? To były najważniejsze pytania zadawane specjalistom z ProInvest Karolinie Szałas i Grzegorzowi Przysusze w czasie szkolenia, które przeprowadzili na targach Agrotech.
10 marca 2024
Znany polski rolnik, TikToker i uczestnik programów telewizyjnych odwiedził 29. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej! Na stoisku firmy Wanicki Agro poprowadził konkurs z rolnictwa precyzyjnego, które stało się absolutnym hitem wśród nowości na tegorocznych Targach AgroTech.
10 marca 2024
- Tyle robisz dla rolnictwa i tak pięknie dziś o nim mówiłeś, że jest to absolutnie zasłużone odznaczenie – mówił minister rolnictwa Czesław Siekierski przekazując prezesowi Andrzejowi Mochoniowi odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”. Medal otrzymał także Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.
10 marca 2024
520 firm z 17 krajów przywiozło do kieleckiego ośrodka wystawienniczego ofertę najnowocześniejszych maszyn, technologii i środków produkcji. Okazja, żeby zobaczyć sprzęt rolniczy jeszcze dziś do 17.00
09 marca 2024
Targi Agrotech 2024 to doskonała okazja, aby spotkać znane z sieci oraz telewizyjnych programów osoby związane z branżą rolniczą. Wielu fanów przyciągnęło spotkanie z popularnymi Youtuberami - Rolnikiem Nieprofesjonalnym i Rolnikiem na każdą okazję. Goście opowiedzieli o swoich działaniach w sieci oraz o tym, dlaczego odwiedzanie targów jest dla nich wartościowym doświadczeniem zawodowym. Zdradzili także, że filmy, które publikują w sieci często nagrywają i montują podczas pracy w polu.
09 marca 2024
29. Międzynarodowym Targom Techniki Rolniczej AGROTECH towarzyszyła uroczysta inauguracja Klastra Ogrodnictwo Przyszłości. Podczas oficjalnego podpisania listu intencyjnego przez członków oraz założycieli klastra, zaprezentowano także cele tej nowatorskiej w branży ogrodniczej inicjatywy.