Do wydarzenia pozostało...
Podziel się wydarzeniem
Na targi zapraszają m.in.:

ekotech-2022-rejestracja-zwiedzajacych

ekotech-newsletter

 

Ekotech: odpady komunalne, gospodarowanie odpadami i ochrona środowiska pod jednym dachem

targi ekologiczne ekotech

Od ponad 20 lat targi EKOTECH zrzeszają branżowych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i pracowników naukowych, dając im możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem, technologiami, ale także trendami dotyczącymi gospodarki odpadami i ochrony środowiska.

Targi Ekotech to jedno z najważniejszych wydarzeń branży komunalnej w Polsce. Tegoroczna edycja będzie trwać od 23 do 24 lutego. Co roku do kieleckiego ośrodka wystawienniczego przyjeżdżają najwięksi krajowi i zagraniczni wystawcy związani z ochroną środowiska  oraz gospodarowaniem odpadami. Wydarzenie cieszy się także niesłabnącą popularnością wśród zwiedzających – wśród nich znajdują się nie tylko branżowi przedsiębiorcy, ale także pracownicy administracji publicznej oraz przedstawiciele świata nauki.

Wielu wystawców podkreśla, że Targi Ekotech to miejsce, w którym nie tylko mogą zaprezentować swoją ofertę szerokiej publiczności, ale przede wszystkim podpisać kontrakty i umowy na dostawę sprzętu.

Nie ma lepszego miejsca dla Twojej firmy!

W trakcie targów Ekotech właściciele firm zajmujących się transportem i utylizacją odpadów, a także producenci koszy na śmieci i biodegradowalnych worków na odpady, a także maszyny, pozwalające utrzymać czystość przestrzeni publicznej mogą przedstawić swoją ofertę licznym zwiedzającym.

Warto podkreślić, że gośćmi targów EKOTECH nie są przypadkowe osoby – to przedstawiciele instytucji publicznych, właściciele firm przemysłowych, a także samorządowcy. To podczas kieleckiego wydarzenia wystawcy spotykają się z kontrahentami , aby złożyć deklaracje współpracy i podpisać umowy. 

ekotech - technologia dla ekologii Gospodarowanie odpadami – wzrost znaczenia branży

Pandemia koronawirusa pokazała, jak ważna jest gospodarka komunalna. Odpowiednia utylizacja odpadów medycznych, ale także bezpieczeństwo pracowników firm zajmującymi się odbiorem i segregacją śmieci, to tematy, które w ostatnim roku były ważne nie tylko dla branży, ale także dla każdego z nas.

Zapewnienie odpowiedniego sprzętu do sterylizacji, ale także wypracowanie procedur składowania odpadów i bezpiecznej pracy to tematy, które pojawią się podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Versus Virus

To nowy salon stworzony specjalnie z myślą o postpandemicznej rzeczywistości. Po raz pierwszy na targach zostaną zaprezentowane rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne. Salon Versus Virus to odpowiedź na oczekiwania właścicieli, menagerów, zaopatrzeniowców, którzy stoją przed zadaniem zapewniania odpowiedniego sprzętu, materiałów i środków zwiększających bezpieczeństwo ludzi przebywających na terenie firm i instytucji. Ekspozycje zapełnią więc producenci środków i urządzeń  do dezynfekcji powierzchni i przestrzeni. Zaprezentują się także firmy przeprowadzające ozonowanie, zamgławianie i opryskiwanie.

Konferencje na najwyższym poziomie

Dzielenie się wiedzą to jedno z najważniejszych celów targów ochrony środowiska. Podczas Ekotechu organizowanych jest szereg konferencji przeznaczonych dla branżowych specjalistów, ale także samorządowców i osób, które decydują o kształcie polityki komunalnej w miastach i gminach.

Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami to stały punkt w programie targów. Pracownicy administracji publicznej będą mogli uczestniczyć w spotkaniach dedykowanych wydziałom gospodarki komunalnej. Tradycją targów Ekotech jest bogaty program wydarzeń towarzyszących, w których uczestniczą branżowi goście.

Aktualności
27 stycznia 2022
Dostarczanie kompleksowych rozwiązań w zakresie dostawy sprzętu światowych producentów maszyn wykorzystywanych m.in. w przedsiębiorstwach komunalnych – to misja firmy Tech-Ekspert Południe. Z ofertą marki będzie można zapoznać się już od 23 do 24 lutego br. podczas targów Ekotech.
26 stycznia 2022
Wiodący producent i dostawca układów do detekcji i separacji metali w Polsce zadeklarował swoją obecność podczas tegorocznych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH!
26 stycznia 2022
Firma Elte GPS - producent i realizator wdrożeń systemów teleinformatycznych to kolejny Wystawca Targów EKOTECH. Rozwiązania oferowane przez firmę pozwalają w pełni nadzorować realizację usług odbioru odpadów.
25 stycznia 2022
Firma Bartesko funkcjonująca na rynku od niemal 50 lat, dołączyła do grona Wystawców targów EKOTECH. Podczas spotkania branży komunalnej zaprezentowane zostaną Elektryczne Pojazdy Transportowo Platformowe. Z ofertą przedsiębiorstwa będzie można zapoznać się już od 23 do 24 lutego br. w Targach Kielce.
25 stycznia 2022
Testcom - firma informatyczna z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych, to kolejny Wystawca targów EKOTECH. Podczas spotkania branży komunalnej firma zaprezentuje intuicyjny model aplikacji wykorzystującej sztuczną inteligencję.
24 stycznia 2022
W programie dwudniowych targów Ekotech znajdują się wartościowe wydarzenia towarzyszące: branżowe fora, konferencje, dyskusje i spotkania informacyjne. Po raz pierwszy odbędzie się również konferencja „Razem Tworzymy Ekoświętokrzyskie” skierowana m.in. do samorządów i przedsiębiorców.
21 stycznia 2022
Firma z ponad 50letnią tradycją jest jednym z Wystawców tegorocznej edycji spotkania branży komunalnej. Podczas targów EKOTECH zaprezentowane zostaną m.in. prasa do beczek oraz dwa modele belownic.
19 stycznia 2022
Jeden z Partnerów Merytorycznych targów EKOTECH – Klaster Gospodarki Odpadami i Recyklingu świętuje w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia. Z inicjatywy Klastra, podczas spotkania branży komunalnej powstanie punkt informacyjny, gdzie będzie można porozmawiać z ekspertami w zakresie m.in. grantów dla MŚP.
18 stycznia 2022
Istotnym problemem rynku gospodarowania odpadami jest nielegalny przywóz do Polski odpadów z krajów sąsiednich. Rozwiązaniem tej kwestii jest wprowadzenie Systemu Elektronicznego Nadzoru Technicznego.
17 stycznia 2022
Już od wielu lat spotkaniu branży komunalnej towarzyszy Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami organizowane przez firmę Ak Nova. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 23 lutego br., podczas pierwszego dnia targów EKOTECH.
14 stycznia 2022
Solidne zamiatarki miejskie oraz nośniki narzędzi mające szerokie spektrum zastosowań – to część oferty kolejnego Wystawcy targów EKOTECH. Podczas spotkania branży komunalnej firma zaprezentuje aż pięć swoich maszyn!
13 stycznia 2022
Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało dwa nowe rozporządzenia w kwestii recyklingu odpadów opakowaniowych. Wskazują one m.in. poziomy docelowe, jakie w tym zakresie będą musiały zostać osiągane w kolejnych latach oraz warunki obliczania masy odpadów opakowaniowych.
05 stycznia 2022
Firma Remondis Medison zajmująca się transportem i utylizacją m.in. odpadów medycznych, weterynaryjnych i innych materiałów niebezpiecznych zadeklarował swoją obecność podczas spotkania branży komunalnej!
27 grudnia 2021
Innowacyjne maszyny i technologie renomowanych producentów do przetwórstwa odpadów i biomasy, a także bezpłatne konsultacje i szkolenia techniczne – to tylko część atrakcyjnej oferty firmy AGREX-ECO – Wystawcy targów EKOTECH.
21 grudnia 2021
Dostawca najnowocześniejszych technologii związanych z szeroko rozumianym utrzymaniem czystości i higieny pracy jednym z Wystawców kolejnej edycji targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech.
17 grudnia 2021
Od importera do producenta wysokiej jakości maszyn oraz całych linii technologicznych do przetwórstwa tworzyw sztucznych, a także od recyklera do producenta specjalistycznych dodatków do tworzyw sztucznych – tak w ciągu 20lat działalności rozwinęła się firma WW EKOCHEM, z której ofertą będzie można zapoznać się podczas targów EKOTECH.
17 grudnia 2021
Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania biznesowe w obszarach m.in. automatyki, chemii, biomedycyny i teleinformatyki. Szczegóły działalności organizacji i instytutu będzie można poznać na targach EKOTECH już od 23 do 24 lutego 2022 roku.
17 grudnia 2021
Firma SANTRADE to wieloletni Wystawca targów EKOTECH. Nie zabraknie ich również podczas kolejnej edycji wydarzenia. Na swoim stoisku zaprezentują szeroką ofertę skierowaną do właścicieli stacji demontażu pojazdów oraz recyklerów metali, w tym firmy zajmujące się skupem i przerobem złomu metali.
09 grudnia 2021
Idealbin to startup, który opracował innowacyjny system informatyczny do zbierania i składowania odpadów. Firma zaprezentuje się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech.
03 grudnia 2021
Hale namiotowe wychodzą naprzeciw potrzebom profesjonalistów z branży przemysłowej, budowlanej i komunalnej w zakresie tymczasowego lub długoterminowego magazynowania oraz zadaszania. Firma Arbena będzie jednym z wystawców targów Ekotech.
01 grudnia 2021
Firma Agrus Maszyny od 20 lat zajmuje się produkcją sprzętu do recyklingu tworzyw sztucznych. Podczas targów Ekotech wystawca promować będzie separatory oraz młynki i kruszarki.
29 listopada 2021
Pierwsza w Polsce konferencja dotycząca recyklingu odpadów z systemów fotowoltaicznych oraz akumulatorów aut elektrycznych odbędzie się podczas przyszłorocznej edycji targów Ekotech. Na wydarzenie zaprasza kielecki ośrodek wystawienniczy i Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce.
15 listopada 2021
Targi Ekotech to nie tylko miejsce, w którym można zapoznać się z ofertą najnowszego sprzętu ochrony środowiska i gospodarowania odpadami. Od lat kieleckie wydarzenie obfitują w różnego rodzaju konferencje. Jedną z nich jest Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami, którego organizatorem jest firma AK NOVA.
09 listopada 2021
Szklane butelki wciąż krążą po rynku, a co roku w Polsce do skupów nie trafia blisko 110 mln butelek. Oznacza to, że na ich miejsce trzeba wyprodukować nowe, co znacząco wpływa na emisję CO2. Kampania Efekt2butelki ma to zmienić.
04 listopada 2021
EKOinnowatorzy 2021 to już 3. edycja ogólnopolskiego konkursu kierowanego do studenckiego ruchu naukowego, którego celem jest wybór najbardziej innowacyjnych projektów studenckich, a także wyłonienie kół naukowych i studentów wyróżniających się działalnością naukową i organizacyjną o charakterze proekologicznym. Organizatorem konkursu jest Instytut Zrównoważonej Energetyki, a współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki.
28 października 2021
Prezydent RP Andrzej Duda powołał Annę Moskwę na stanowisko ministra klimatu i środowiska. Zaprzysiężenie odbyło się 26 października.
12 października 2021
Recykling paneli fotowoltaicznych zaczyna w Polsce dopiero raczkować. W naszym kraju można znaleźć zakłady przyjmujące zużyte panele fotowoltaiczne. Odpadów jest jednak bardzo mało, a recyklerzy powinni już teraz zebrać ogromne ilości zużytych paneli.
11 października 2021
Stowarzyszenie „Polski Recykling” informuje, że w Polsce rocznie poddaje się recyklingowi wybrane frakcje odpadów: szkło – 740 tys. ton; papier – 1 140 tys. ton; aluminium – 55 tys. ton; tworzywa sztuczne - 581 tys. ton.
05 października 2021
Polska Agencja Prasowa ogłosiła konkurs „Inwestycja z perspektywą” na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z UE. Organizatorzy do udziału zapraszają jednostki samorządu terytorialnego: wystarczy przesłać zgłoszenie, które następnie zostanie ocenione przez internautów.
24 września 2021
21 września Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej - Krośnieński Holding Komunalny podpisało umowę na budowę spalarni odpadów komunalnych. Instalacja ma kosztować 135 mln i umożliwić odejście od węgla w ciepłownictwie komunalnym.
21 września 2021
Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu zorganizował bezpłatną konferencję, podczas której eksperci skupili się na tworzywach sztucznych i innowacjach służących zamknięciu obiegu surowców. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a widzowie mogli wziąć udział w spotkaniu zarówno w formie tradycyjnej, jak i on-line.
01 września 2021
Ustanowienie nowych wymagań w zapobieganiu powstawania odpadów; rozszerzenie przepisów dot. planów gospodarki odpadami; wyznaczenie do 2030 r. wyższych poziomów recyklingu odpadów opakowaniowych – to niektóre z zapisów w projekcie noweli ustawy o odpadach, którym zajął się rząd.
24 sierpnia 2021
W poniedziałek, 23 sierpnia Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Tym samym w życie weszły nowe stawki maksymalne za wywóz odpadów, o czym wielokrotnie rozmawiano podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarowania Odpadami.
18 sierpnia 2021
Segregowanie i powtórne użycie materiałów jest coraz częściej wykorzystywanym elementem biznesowym, jednak, wzrost popytu na recyklat jest coraz wyższy, a jego pozyskiwanie w Polsce wciąż jest na niskim poziomie. O problemie alarmują wystawcy Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami.
04 sierpnia 2021
Ponad 100 programów dofinansowujących inwestycje ekologiczne znalazło się w nowej wyszukiwarce internetowej. Strona została przygotowana przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu (działa w ramach Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego). To doskonałe rozwiązanie zarówno dla zwiedzających jak i wystawców targów Enex i Ekotech.
01 lipca 2021
W czerwcu rząd przyjął zmiany w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zmiany dotyczą gospodarowania odpadami, wywozu śmieci, a ale przede wszystkim opłat za odbiór nieczystości. Zmiany dotykają samorządy, firmy zajmujące się recyklingiem i transportem odpadów. Wiele z postulatów zawartych w ustawie było omawianych podczas targów Ekotech.