Do wydarzenia pozostało...

ekotech-newsletter EKOTECH – branża komunalna w targowym wydaniu!

sprzęt do utrzymania czystości na targach ochrony środowiska ekotech W ostatnich latach w branży komunalnej w Polsce wprowadzane są liczne zmiany w przepisach poświęconych gospodarowaniu odpadami. Wdrożenie nowych systemów i regulacji wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, które w pewnym stopniu determinują dynamiczny rozwój branży komunalnej. Zachodzące zmiany w sektorze gospodarki odpadami to jedno z wielu zagadnień jakie poruszone zostaną podczas 23. edycji Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami w Targach Kielce, gdzie spotykają się najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci.

Nowoczesne gospodarowanie odpadami

Targi EKOTECH to okazja do prezentacji najnowszych maszyn i urządzeń wykorzystywanych w branży komunalnej. Wśród Wystawców nie brakuje również firm oferujących nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie gospodarowania odpadami. Podczas ubiegłorocznej edycji targów ochrony środowiska w kieleckim ośrodku wystawienniczym można było zobaczyć m.in.  elektryczne pojazdy platformowe czy automaty do recyklingu oraz poznać funkcjonowanie aplikacji do segregacji odpadów, systemów informatycznych do zbierania i składowania odpadów oraz rozwiązań umożliwiających kompletny monitoring nad realizacją usług transportu i odbioru odpadów.

O branży odpadów komunalnych podczas merytorycznych spotkań

ekotech-2022-galeria

Samorządowcy, przedsiębiorcy oraz wszystkie osoby zainteresowane kwestiami gospodarowania odpadami komunalnymi będą mogli wziąć udział w branżowych spotkaniach: konferencjach, wykładach i warsztatach. Program ubiegłorocznej edycji EKOTECH obfitował w wiele merytorycznych spotkań w tym m.in. Forum Zarządzania Odpadami, konferencję pt. „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie”, a także wykłady organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO oraz firmę Ekolog.

Nagrody i wyróżnienia targów EKOTECH

Tradycyjnie podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH wybrani Wystawcy nagradzani są targowymi medalami i wyróżnieniami za prezentowane rozwiązania branżowe. W trakcie targów wręczane są również medale i wyróżnienia TOP DESIGN m.in. za nowoczesny styl wystąpienia targowego czy nowatorską prezentację targową.

Na kolejną edycję EKOTECH zapraszamy od 8 do 9 marca 2023 roku do Targów Kielce. Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH towarzyszyć będą jubileuszowe targi ENEX/ENEX Nowa Energia oraz Międzynarodowe Targi Izolacji 4Insulation.

Aktualności
03 października 2022
Urząd Miasta Kielce prowadzi szereg działań ukierunkowanych na poprawę jakości powietrza, redukcję emisji gazów cieplarnianych i zwiększenie udziału energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Wśród opracowanych i przyjętych dokumentów oraz programów realizowanych przez Miasto Kielce są m.in. Program Ograniczenia Niskiej Emisji, Monitoring Planu Gospodarki Niskoemisyjnej oraz Strategia rozwoju elektromobilności i infrastruktury paliw alternatywnych na terenie Miasta Kielce.
21 września 2022
Od 2023 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Przedsiębiorstwa będą musiały prowadzić ewidencję.
09 września 2022
Nawet do 12 lat pozbawienia wolności za nielegalny transport odpadów niebezpiecznych, do 10 lat pozbawienia wolności za niewłaściwe, zagrażające zdrowiu lub życiu gospodarowanie odpadami, a także kara grzywny do 30 tys. zł za wypalanie roślinności – to część nowych przepisów dot. przestępstw przeciwko środowisku.
25 sierpnia 2022
Szacuje się, że przemysł modowy generuje 92 mln ton odpadów rocznie i prawie 2 mln ton CO, a tylko niewielki procent materiałów wykorzystanych do produkcji ubrań jest recyklingowanych i przerabianych na nową odzież. Czy moda może stać się mniej destrukcyjna dla środowiska?
17 sierpnia 2022
Z każdym rokiem zainteresowanie montażem instalacji fotowoltaicznych w Polsce jest coraz większe. Szacuje się, że większość instalacji montowanych w kraju obecnie może być wykorzystywana jeszcze przez kolejne 20-30 lat, co znaczy że dopiero za kilka dekad przyjdzie nam się zmierzyć z problemem recyklingu fotowoltaiki na większą skalę. Warto jednak już teraz pochylić się nad tym tematem.
10 sierpnia 2022
Przybywa osób, które decydują się tworzyć przy domach kompostowniki, a będzie ich coraz więcej ze względu na możliwość wykorzystania bioodpadów jako nawozu naturalnego. Zachętę ma wprowadzić też europejski Zielony Ład w postaci obniżki opłat za odbiór odpadów.
15 lipca 2022
Biomateriały powstałe z przetworzenia odpadów żywnościowych, taboret i powerbank z masek, leżak i kładka z elementów turbiny wiatrowej i biogaz z odpadów – to część z najnowszych projektów powstałych z przetworzonych odpadów. Produktów otrzymanych w procesie recyklingu jest znacznie więcej.
08 lipca 2022
Decyzją Parlamentu Europejskiego w 2026 roku do systemu EU-ETS mają zostać włączone spalarnie odpadów komunalnych. To bardzo ważna decyzja w kontekście budowania efektywnego systemu gospodarki odpadami. Przetwarzanie odpadów na energię może stać się częścią rozwiązania kryzysu klimatycznego.